Македонска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Wild.Child, 1 март 2011.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  На angelce1 и marama им се допаѓа ова.
 2. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=HTlKtPdRZJg

  Една добра стара нумера од Ристе наш! :) Порано колку само сме ја свиреле и пееле на собиранки... ехх убави времиња беа тоа! :inlove:
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.104
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  4Play - Te molam ne placi
  http://www.youtube.com/watch?v=BJ64zJwvrdM

  Bela - Risto Samardjiev
  http://www.youtube.com/watch?v=OrXYwc0usQM

  Меморија - Нашите слики
  http://www.youtube.com/watch?v=ZROLX3m7vh8&feature=related

  Сама меѓу луѓе - Жаклина и Џокси
  Miki Jovanovski - Dzafer - Sonce za tri svetovi
  NOKAUT-1000 PRICINI ZA KRAJ

  Би Се Викал ТЕ САКАМ - Нокаут
  http://www.youtube.com/watch?v=9OsYhHvGWz0&feature=related

  Vlado Janevski - Ako ne te sakam
  http://www.youtube.com/watch?v=DafLSMnCn_w&feature=related
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 6. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 8. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
 11. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  929
  Имаме многу квалитетни и преубави македонски песни, штета што не се доволно експонирани во јавноста. А сите се будалат по Тони Зен, Слаткар и компанија кои кога ќе ги слушнеш се разбира дека ќе ја оцениш македонската музика како не толку квалитетна.

  Како и да е, се согласувам со целосната листа на песни што ги постиравте и уште би додала:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZROLX3m7vh8
  Незаменливо :inlove: :inlove: :inlove: . Госакам специфичниот глас на Ристo Самарџиев ... :)

  http://www.youtube.com/watch?v=NoUULZfoBzI

  http://www.youtube.com/watch?v=7gtICwAsBrA

  и Лектирата....
  http://www.youtube.com/watch?v=pCOe5TXYYV4
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 13. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Целиов анплагд на Нокаут ми е некако магичен. Парк, сонце, неколку драги личности, а во позадина Нокаут - уживанции. :) Не ми поминува денот доколку не ги слушнам песничкиве минимум еднаш. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=iDGfE2xIcIg
  http://www.youtube.com/watch?v=kPQGWVIt0XE
  http://www.youtube.com/watch?v=hng4V2XnhNw
  http://www.youtube.com/watch?v=7A9KLGTQ8Uc
  http://www.youtube.com/watch?v=RkPOZvzrT7c
  Прекрасно. :inlove:
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Ја изнаслушав

  http://www.youtube.com/watch?v=vGb6oiLcNDA

  Прекрасна е да речам, ќе ја навредам. Песнава не може збор да ја опише, олку за срце да ми се фати некоја не било одамна...
   
 16. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Често слушам македонска музика, претежно рок. Имаме многу добри групи, само штета што младава генерација е затруена со Слаткар, Тони Зен, а за Били Ѕвер воопшто да не збориме..
  Обично ги слушам Архангел, Бернајс Пропаганда, Суперхикс, Стринг Форсис, Ареа, Леб и Сол, Фолтин, а и некои веќе распаднати бендови како Бумбикс, Инола Икс и Багаж :)
  Hell yeah, I'm addicted to rock :D
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
 18. ViKtOrIjA21

  ViKtOrIjA21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  148
  Добар избор само ми фали и Дождот од Нокаут ;)
   
 19. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  слушам по нешто и има мн песни кои ми се допаѓаат :)
   
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Слушам македонска музика, и новите и старите хитови. Има навистина добри песни, квалитетни. Посебно старите. А од поновиве, моментално оваа ми е хит:

  http://www.youtube.com/watch?v=Ws_tauPbsLU
   
  На rockalldaygirl му/ѝ се допаѓа ова.