Македонска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Wild.Child, 1 март 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
 2. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
 3. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  http://www.youtube.com/watch?v=d8gwCKNcujk
  мислам дека ја немавте постирано оваа.. порано на времето ми беше хит
  ...ти си се за што таа сонува и веке денови ми те прогонува а во мене бие страшен неспокој иако ми велиш дека си само мооој :D уште ми е убава песнава
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала претежно слушав македонска поп музика, од типот на Тоше Проески, Каролина Гочева, XXXL :$ , Магија (мислам дека така се викаше групата), Ристо Самарџиев, Врчак, Адријана Јаневска (знам некаде околу 2 - 3 одделение пред двајца професори ја пеев песната "Носталгија" од неа, а богами и оттогаш ја немам слушнато :$ :P )... на други не можам да се сетам во моментот, но знам дека беше нешто во тој стил.

  Потоа почнав да слушам повеќе странска музика, но никогаш не престанав да ја слушам онаа македонска која ми се допаѓа. Не сум редовен слушател и обожувател на некоја одредена музичка група или изведувач/ка од Македонија, но одредени песни кои ми се допаѓаат се редовно присутни во мојот музички плејер. :) :music:

  Еве ја како прва - Носталгија од Адријана Јаневска. Нешто преубаво. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=XkrRclujgVE

  http://www.youtube.com/watch?v=39eJpEDB9Q4

  http://www.youtube.com/watch?v=A62pxfOJ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Ln19xGnnq2U

  http://www.youtube.com/watch?v=EtsejYs3Ia0
   
 5. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  P.S. Ах, да ги заборавив 4 play. Знам имаа издадено само едно CD и го дотепував слушајќи, просто заспивав слушајќи го. Омилени песни ми беа Те молам не плачи и Кажи да на љубовта. Скоро сите ми се допаѓаа, но во моментот толку ме држи паметот. :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=UcqHTIF6rUw
   
 6. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  ее стварно добро им беше албумчево... ама ете и овие едно албумче и се изгубија
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  ^ Епа се изгубија.
  Не беа доволно популарни за да им се продолжи договорот.
  За жал.
   
 8. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  па и не само заради популарноста, туку во групава беа 4 девојки од кои 3 средношколки и од различни градови.. и ајде нема начин како да продолжат понатаму заедно + како секое чудо од м2 така и тие пропадната инвестиција (освен Елена и Ламбе)
   
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035

  Не е точно, главниот вокал Изабела ги напушти, си заминала без да каже збор во странство, долго време не можеле да ја најдат и се распаднал бендот. Без еден член не е тоа тоа, веќе ја имаа сменето девојката Бојана мислам дека беше, со кратка коса, многу симпатична, поради проблеми и мешање од страна на нејзиното семејство, па не им одговараше даправат пак промени. И да направеа, немаше да опстане групата без Изабела ;)
  Инаку оваа плавата девојка, незнам како се вика, сеуште соработува со М2 и е пратечи вокал кога се снима нешто ;)
  Тоа знам јас :P
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  да 4 плеј ми беа супер особено Изабела и еве една песна на која никогаш не останав рамнодушна, песна и спот по светски рамки.

  http://www.youtube.com/watch?v=BJ64zJwvrdM
   
  На Hipica и angelce1 им се допаѓа ова.
 12. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Искрено да ви кажам, многу малку ја слушам мак музиката.Нешто песните не ми се погодени.Секако, има добри пејачи и пејачки, а и добри песни.Од сите би го издвоила Тоше, кој беше најдобар и сеуште е...Вчера ме потсетија и на една песна која била позната уште пред јас да се родам и многу ја сакам:
  http://www.youtube.com/watch?v=_gAZyYUk-dw
   
 14. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  534
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
  На ElenaRisteska му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.392
  Допаѓања:
  6.285
  На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
 18. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
 19. ivo-na

  ivo-na Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  39
 20. BBojana

  BBojana Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  5
  Можеби не е поп и не е нова, ама за мене е една од најубавите македонски песни (има и други ама оваа баш у срце ме гаѓа) Не кани ме- Миле Кузмановски :rofl: http://www.youtube.com/watch?v=HAxOHDGXP1Y
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.