Македонска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Wild.Child, 1 март 2011.

 1. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Слушам македонска музика, а не само странска. Имаме и ние квалитет и треба повеќе да ги цениме нашите пејачи.
  еве нешто постаро да се потсетиме
  http://www.youtube.com/watch?v=7-_zpQk8 ... r_embedded
  http://www.youtube.com/watch?v=a4k1A_UXufc
  http://www.youtube.com/watch?v=sGxecPnhFlo
  http://www.youtube.com/watch?v=KtG_CcNJ ... re=related

  од поновите песни
  http://www.youtube.com/watch?v=nyPWkhi9 ... C42CD7E314
   
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  297
  На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=90DOUADj ... rofilepage

  Немам зборови!!! :x Најпрекрасна изведба...
  Просто ме наежи... слушаш и сфаќаш колку добра музика имаме, најдобра на цел Балкан.
  Особено ваквите евергрини од деведесетите... нешто незаменливо!!! :clap:

  Секоја чест за македонската филхармонија и за Т-мобиле.
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Морам да напоменам дека 90% од новава комерцијална музика не ни вреди за ништо, ама буквално за ништо!
  Зар (Ц)врчак и нубовине од ДНК се пејачи?
  Побогу. |(
   
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.945
  Допаѓања:
  7.816
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  822
 9. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.618
  Ретко слушам македонска музика, пошо 90% од неа е неквалитетна музика.Ретко кој од македонската естрада може да се нарече себеси "пејач". Денеска сите станаа станаа ѕвезди од естрадата. |(

  http://www.youtube.com/watch?v=7SGq8jHSbDA

  Нешто прекрасно од нас. :) Прекрасна мелодија, прекрасен текст, прекрасни вокали, прекрасна изведба. :clap:
   
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Го имате гледано новиот спот на Лоба? Не? Поарно и да не го гледате. КА-ТА-СТРО-ФА.Многу е глупав, како некоја шпанска серија. Незнам у кој филм е влезена дотичната. :x А и песната ми е глупава, дежа ву,како и пола македонски песни.

  http://www.youtube.com/watch?v=AuQmy_7TRvY
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 12. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Па и немаме баш некојси квалитетни пејачи на нашата естрада,има таленти надежни кои знаат да пеат ама за жал не можат да успеат бидејќи многу малку од нив се финансиски подкрепени.Далеку сме ние од онаа светска музика,бидејќи пред се имаат менаџери,одлични спотови целокупен тим кој се грижи за нив,и се многу далеку платени за разлика од нашите пејачи.Денес секој може да биде пејач во нашава земја имај малку парички и тоа е тоа,а тие што се квалитетни ги нема никаде па не ги ни знаеме а има доста такви деца кои се надеваат дека некој ќе ги слушне ќе ги препознае ќе им направат некоја песна од стилот на Џеј Џеј и тоа е тоа...утка промашена :o
  Како квалитетни пејачи можам да ги издвојам:Eлена Ристеска,Владо Јаневски,Влатко Лозаноски(го обожавам него посебно)Каролина Гочева и мислам дека тие се други можеби има ама тоа е мојата листа ;)
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.689
  Пол:
  Женски
  Јао, јао, јао. Оваа мисли Полат е. |( Уфилмано до даска. (смајлиштосекрсти)
   
 14. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
 15. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  1.548
 16. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
 17. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=mkDYTIyES00 ова е македонска музика :) кога и да ја слушнам песнава по свадби или било што се ежам ко еже,жими се,немам зборови :)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 19. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
 20. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Отсекогаш сум слушала македонска музика, има добри пејачи/ки, само последново време не сум баш во тек со новости од мк. музичка естрада, инаку најмногу ја слушам Елена.
   
  На ElenaRisteska му/ѝ се допаѓа ова.