1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските бизнис ангели/ангели инвеститори?

Дискусија во 'Барање работа' започната од Kate89love, 9 јули 2018.

 1. Kate89love

  Kate89love Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  Кај се????????
  Дали постојат некои кај нас воопшто?

  (ако не знаеш шо се гуглни: angel investors)
   
 2. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не, не сум слушнала до сега, само во странство.
   
 3. Kate89love

  Kate89love Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  ;(;(;(;(;(;(;(
  za kurac ne ne biva...

  inace, fala na odgovor :l::l:
   
 4. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Еее, многууу тешко се живее во Македонија, нема никакви услови, можности и сл.
   
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.147
  Вау, бара некој да и даде пари за кафич да отвори...Па ни банка не би ти дала. Земи патентирај нешто, за некој да има ќар од парите шо ќе ти ги дае.
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.