1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Не ве слуша Миа, многу ѝ се јаки силиконите (lalala) :D

    Ова на сѐ личи, само не на „самодоверба“... Мизерија (facepalm)
     
    На SexiLy, kim.k, realGirl и 18 други им се допаѓа ова.
  2. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    Ama Mia trenira odnosi so javnost preku ubavicite,mir vo Vas i okolu vas:rofl:
    Mene mi e ok,sredeni i se ko sto treba,samo uste taa /zvuci po pisanovo nesrekna nekako:?:
    Epa promenet fizikus sekogas ne znaci promenet psihikus:nod:
     
    На buba4e89, Skorpija25, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Кои комплекси ги има жената , тотално се унакази , нема ништо природно на неа , а она е уфилмана дека е јака |(
    Таа да не рекламираше ботокс , никогаш немаше да стави , нели Миа и Лила рекламираат си земаат ем пари ем без пари силикони , ботокс , ова она , а простата маса што ги следи на инста ке ги плати од свој џеп ботоксоте и нивните и од овие ..

    Просто не можам да поверувам колку треба да си чукнат во паметот и да ги следиш на инста , замислете Лила ја следеле над 100000 следачи (facepalm)
     
    На Konfetka, Bankarkata, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  4. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    Лила колку што е пласирано од самата неа и медиуми си ги плати силиконите 3000евра в Солун и навистина од Лила никогаш не се слушна таква реклама како од Миа.
    Само за силиконите пишувам за друго се гледа Лила што и како работи.
    Алал да и се парите сама ги заработува нека си ги троши како и чини.
     
    На buba4e89, Skorpija25 и Mari-Ja им се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    What ??
    Алал пари се пари заработени со пот , а не со ширење нозе за паричен надоместок .
    Поздрав
     
    На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    Ама зошто скокаш одма,таа си може и си прави. Мене од џеб не ми зема. Не ми е омилена,ама па ни ја тепам нит ја следам не сум во тие колку ги кажа фоловери.
    Ај поздрав и така ми се призаспа од исцрпниве теми за нашава ''eстрада''.
    Mиа,Мелита и повремено Боки и Лила.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Ве читам и ви се чудам! Зашо вакви коментари не ми е јасно? Побогу женава секој ден. води емисија која е многу гледана посебно кај постариве а многу често води и настани. Што праи после работно време нејзина работа ама факт е дека секој ден оди на работа и заработува. Што и да зборите мора да се признае дека е едно од најпопуларните ТВ лица и колку и да ширела нозе немаше волку долго да трае. Имам чуство дека секоја популарна жена се поврзува со ширење нозе!
     
    На buba4e89, dayla, lovestoneddd и 18 други им се допаѓа ова.
  8. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Мала је мало нервозна :D Очајна е, душичка. И вришти статусов, по ова се гледа колку е она задоволна од тоа што го направила, штом нашла да се објаснува и да плука по пренатуралните што ставаат статусчиња против ботокси, силикони и филери. Битно другарица Лила и стаила лајк за паметниот пост, поддршка од најблиските :D
    Само незнам како уште ја следат луѓе, после сите ругања и глупости што ги истресе, еве не знам.
     
    На Victorian, Bankarkata, blackwave и 15 други им се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Време (за ботоксирање) тече сад. :o:

    Немојте преку ред да се буткаме, да ги пуштиме прво лепотициве оти кај нив е ваљда критично.
    Немој да не никне некоја шина од нервоза, после за кај сме без вакви цуци.

    Дно, мене ќе ми окапе образ да слушнам вакви бисери од мој клиент, али што разбирам па и јас од животов.
     
    На Espadrila, Victorian, lovestoneddd и 20 други им се допаѓа ова.
  10. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против естетска хирургија бидејќи никогаш не се знае кога јас или секоја од нас би прибегнала кон тоа.
    Сум читала неколку книги лично напишани од естетски хирурзи во која самите тие објаснуваат дека се е тоа состојба на умот. Значи има личност со клемпави уши пример и не се осеќа добро во своја ккожа и по интервенција се препородува со максимална самодоверба или запаѓа во дополно неприфаќање на промената и потпаѓа под ислкшение уште повеќе да прави дополнителни интервенции кои пластичен хирург ќе ги направи за пари ама е свесен дека повторувањето на интервенци носи уште поголемо незадоволство и е без крај се тоа-зачаран круг.
    Значи се е до психата како себе си сси се прифаќаме со сите мани и недостатоци и привикнуваме да живееме со нив.Личното самозадоволство и себе сакање и здрав разум дури се доминантни над операција,сами хирурзи ова кажале.
     
    На Lolipop23, buba4e89, PaLaVa и 4 други им се допаѓа ова.
  11. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Миа како самонаречено инфлуенсер е слаба некако . Инстаграмот не и е баш баш .
    Со тоа силиконите напна . Како и со сите хируршки интервенции..
    Со ништо друго неможе да се пофали па ќе напиња со тие работи Па и некако нервозна со тоа статусите на фб.
    Во ред е . Не сите што прават нешто на себе го изнесуваат во јавноста..


    И со тоа што е самохрана мајка го напнуваше. А со тоа се покори повеќе пати. Битно ја има во весници, па фалење како се сама прави ... Па сеа и за силиконите ..
    Отров
     
    На Victorian, Tajnaotrovna, Cataleya и 18 други им се допаѓа ова.
  12. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    400 евра и била платата од другаркати , а сега кога ја ограбиа пријавила дека само 200 евра и немало :rofl:
    Долго време е на сцена бидејки е по курвалокот , а курвалокот е на површина ;)
    Ја знаеш Ана од Пулсирање ? Во сегакажувам кажа дека Латас и се пуштал недолично и безобразно , и автоматски си заминала од Сител , а Латас за Лила има кажано дека Сител без Лила е како секс без оргазам :rofl:
    Татијана Стојаноска , Билјана Дебрлиева , Каролина Гочева , Тијана Дапчевик ...итн (на тие ми текнува сега) . За овие не се слушнало за ширење нозе во апартмани во Александар Палас , за Лила и Маријана Да !
    До душа ова сите го знаат само што стана досадно , и не знам што имаш ти против ?

    Еднаш Лила кажа дека била на иатегнување во Белград и сега била извишена :rofl::rofl::rofl: така и со силиконите во Солун :rofl::rofl:
     
    На Victorian, blackwave, CurlyBlossomGirl и 8 други им се допаѓа ова.
  14. Carissa

    Carissa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-05-23-01-22-13.png

    Bedna zenicke, tie so "bori ko sini" i "visnati obrazi ko buldoG" se majki sto navistina sami izdrzuvaat deca i celi familii bez nicija pomos i od "muka" ne ostanuva nisto za niv... E tie se ZENISTA za tebe. Mozebi ako prestanes "da blues" po facebook nekogas ke razberes. :)

    Mi se gadi od pomislata deka licnost kako doticnava se smeta za gradski lik i javna faca so uvazeno mislenje...
     
    На Mini90, babygirl77, SexiLy и 52 други им се допаѓа ова.
  15. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    @Justicija postovanje za Ana,licno ja znam i se znam od kade i eznaenjeto, mokta i finansiite,bekraudot i go znam i razbiram de.
    Lila samohrana majka od nikoja i nisto familija so minimum finansii i Ana so zlatno lajce raneta od doktorska familija so generacii doktori nemaat sporedba edna so druga i ne mozat da se stavat vo ist kalap kako zarabotuvaat i kade vo sto trosat ni vo sit kalap da se stavaat na intelektualno nivo.
    Da i jas smetam deka Lila e praznoglava itn. No toa ne mi dava za pravo da brisam pod so nea na forum so toa kako zarabotuva. A najmalku mene licno mi e gajle kako i kade trosi se dok v dzeb ne mi brka. I taka,pozdrav.
     
    На Elen4e_sonce, buba4e89, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Лила е родена во Шведска , нејзините биле ситуирани , само што она е уфилмана и треси глупости , нема врска дека е самохрана мајка , детето со 3 години беше со прекумерна тежина од што беше грижлива мајка (facepalm) сигурно бабата му гнетела.......,зборувам за она што е лакома и користољубива и све би дала за марка да носи !
    Нема чист образ , неморалните се на површина Лила , Миа , Мелита (се ботокси , силикони , марки , и главни фаци на инста )
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.548
    Пол:
    Женски
    @Justicija цел форум тоа па тоа коментарите се докажуваш каква е Лила во приватен живот, ок секој може да пише ама пиши еден коментар а не да тупиш со едно исто безброј страни...
     
    На buba4e89 и Mermaid им се допаѓа ова.
  18. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.566
    Допаѓања:
    160.688
    Пол:
    Женски
    Да читнеше постови во темава , во периодот кога Каролина се мажеше, да видиш каква к...ва ја направија овде .
    Исто и за Татјана што се нема пишувано.

    Кај нас за секоја која ќе се појави на телевизија , муабетот е одма - ги смкнала гаќите (facepalm)
     
    На buba4e89, SV1911, Skorpija25 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Па што да правам коа ме цитираат ?
    Не сум слушнала ниту читнала такви работи за нив.
    Каролина си имаше дечковци -врски , и тоа си е во ред (слободна женска , убава )
    Татјана си има подолго време партнер ....
    Не знам од кај ти се тие муабети за нив :)
     
    На Elen4e_sonce и marchi-cool им се допаѓа ова.
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Кога сме кај Лила,и таа го покажа г*зето,си се разпрцка за на стори:rofl:
    Отече жената со сториња од плажа од Грција,де кај шо влегува,де кај шо излегува од вода,па од тераса снимано:rofl:
    #несумљубоморна8) ама барем да беше нешто недостапно за нас обичниве смртници,на пример да отекува со:Тајланд,Бали,Малдиви,Хаваи,Куба и слично,за Грција и ние можеме:D
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.