1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.681
    Меланија носи версаче, прада... а маја некоја македонска конфекција тоа е разликата видете го кројот моделот...
     
  2. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.681
  3. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Песната ја убив од слушање од кога излезе, а и спотот ми се допаѓа многу, баш во нивни стил е. Многу ми е мило што во последно време има бендови како Функ Шуи и Дупер да ја мрднат малку монотоноста на македонската музичка сцена
     
    На sweet-cherry, elimkd, Harper и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Навистина не треба да им судиме на луѓето според надворешниот изглед и облеката која ја носат, но г-ѓа Маја требало малку повеќе да се потруди со оглед на тоа дека е прва дама. Скромноста е голема одлика, но чевлите навистина се демоде.
     
    На candy.cane, oblace1, smooch и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    Да беше дотерана во Прада и Версаче ќе зборевте како троши ваши пари за луксуз, што е и нормално затоа што платата на претседателот реално и не е доволна да она на секој прием носи комплетчиња од неколку илјади долари. Остајте ја жената на мира, скромно и доликува. На Трампоица комплетчињата не и се откако маж и стана претседател, тој си е милионер или милјардер од млад.
     
    На tamche995, Elissa, realGirl и 11 други им се допаѓа ова.
  6. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723

    Јас не мислам дека Маја треба да носи Версаче или Валентино, но може да носи парчиња (кои ќе и стојат) со потпис на макеодонски дизајнер. Обично првите дами бираат со кој дизајнери/модни куќи (најчесто домашни) кои ги ангажираат за нивниот изглед. Пример Меланија ја облекуваат Мајкл Корс, Ралф Лорен итн. на Макрон сопругата Луј Витон, Шанел...зошто да не може и нашата да биде облечена од некој македонски креатор
     
    Последна измена: 19 ноември 2018
    На JuLleE, elimkd, Ivan4e04 и 11 други им се допаѓа ова.
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.700
    Допаѓања:
    322.333
    Претседателот секој месец добива одредена сума пари (мислам дека се 800-1000 евра) за гардероба и фризер.
    Значи, ако овој месец си ги оставиш на страна, за два месеци и ти Прада ќе си купиш.
    Шминкер имаш во секое време и за секоја пригода.
     
    На JuLleE, Rose96 и didisi им се допаѓа ова.
  8. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    И најобично парче ако знае да го искомбинират ќе и стојт ... Не е само марка да носи ако незнајт да носит.
     
    На dayla, realGirl, Ivan4e04 и 8 други им се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    А во што е облечена, еве не знам. Можеби е од македонски креатор, а и тие не шијат луксузни и скапи парчиња ниту се познати нешто посебно надвор. Мислиш ќе има некоја голема разлика?

    @referentka Од каде таа ваша потреба да е модна икона која ќе стои рамо до рамо со само неколку познати жени на претседатели по својот моден стил и фигура?
     
  10. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.854
    Допаѓања:
    117.244
    Пол:
    Женски
    Госпоѓа Маја не е од оние жени кои преферираат да носат брендирано 24/7.Таа си го носи она во кое се чувствува најудобно.И е многу поприбрана од други први дами.
     
    На stevemila, Feminka22, Shmizla94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.700
    Допаѓања:
    322.333
    Кој рекол модна икона да е?
    Кога си на таква функција (ДА, тоа е функција-прва дама) треба да личи на нешто.
    Масна коса низ лице, демодирано костимче со чипка и брод чевли не се за таква пригода.

    Немора да е Прада или Гучи, ама доволно е да го користи стилистот што и е на располагање и ке биде во ред.

    На сликава горе со Меланија мене лично воопшто не ми се допаѓа комплетниот стајлинг.
    Ми личи како облечена за на свадба на внука од брат а не за на државен настан.
     
    На kukla21, dayla, JuLleE и 12 други им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.808
    Допаѓања:
    25.088
    Пол:
    Женски
    Филмот го немам гледано , но јас сигурно нема да пазарувам со штикла 20 и суќња колку да ме покрие додека одам низ центар . Зборувам за една нормална облека , тренерки , патики , маичка , фармерка , дуксерка и сл .

    Мелита претерала со фотошопот . Анорексично изгледа и крипи :worried: .

    Маја на Ѓоле .. можела и подобро . За облеката не ја коментирам , ама , морам да искоментирам за чевлите и веѓата . Има ниски чевли што се ултра модерни , можела бар еден пар да има за вакви прилики . Или ете едни на штикличка од 4-5 см , секако со убав пад на ногата во штиклата ќе и било удобно . Веѓите се апсолутно за никаде . Маалку подебелки и потемни за 2 нијанси од онаа на сликите . Округлото лице визуелно да се издолжело со контуринг , а шлаглт би бил костим во соодветна боја , или пак нешто сосема различно од костимот . Мислам поубаво би изгледала во фустан со должина до колено во некоја темна боја ( бордо , кафеав , тегет ) , искомбиниран со црни штикли со висина до 5 см на штиклата и палтенце црно или ете како фустанот боја .
     
    На Rose96, Someonespecial, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Аман луѓе не рековме дека треба да носи брендирано и да биде во чекор со светските трендови. Во вакви ситиации би требало малку повеќе да обрне внимание на својот изглед со оглед на тоа дека е прва дама, тоа не значи брендирана и скапа гардероба. Напротив како што кажав скромноста е голема одлика, а умешност е со малку пари да изгледаш елегантно и убаво.
     
    На CrazyGirl15, mssuniquee, Ivan4e04 и 14 други им се допаѓа ова.
  14. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    Си има правила, сукња мора да е под колена а на таа градба така изгледа сукња под колена. Косата сигурно не и е мрсна, може треба надградба да стави оти е ретка? Ако и е исфенирана пак на тетка ќе личи. За шминка не се гледа многу колку и како е нашминкана ама нема лице за јака шминка колку што гледам а да не изгледа нападно. И сигурни сте дека отишла без стилист и со комплетче купено од првиот бутик? Оти така звучите. Ако не сака жената да претерува во трансформации тогаш и не треба. За да задоволи ваши стандарди?
     
    На stevemila, Feminka22 и Shmizla94 им се допаѓа ова.
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.700
    Допаѓања:
    322.333
    Плус, овој комплет веќе и е носен на друга пригода.
    [​IMG]

    Да. Треба да ги задоволи нашите стандарди.
    Зашто каде што оди, секаде оди ,,испратена,, од Македонија.Не оди на приватна забава:)
    А што не претставува, треба и да исполнува некои стандарди:)
     
    На JuLleE, christinnn, Ivan4e04 и 9 други им се допаѓа ова.
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.010
    Допаѓања:
    279.878
    Не дај боже да се појави со лого или дизајнирана облека.
    Одма на насловна страна со поднаслов каде одат нашите пари.
     
    На tamche995, Espadrila, Elissa и 3 други им се допаѓа ова.
  17. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.076
    Допаѓања:
    13.190
    Пол:
    Женски
    Леле бе ист фустан носела на две различни пригоди...

    Навистина претерувате со забелешките озбилно!

    И принцезата Кејт беше сликана еден фустан дека го носи на повеќе прослави и што да ја врземе главата ако не!
     
    На tamche995, Elissa, Elen4e_sonce и 3 други им се допаѓа ова.
  18. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.700
    Допаѓања:
    322.333
    Кога веќе одиме во детали, и критикуваме, да биде комплетно критикувањето:D
     
  19. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    Како што и еднаш пишав, баш типичен претставник е на земјата. Комплетчево конкретно и мене не ми се допаѓа ама има и други комбинации што се онака, ок. Инаку вашите стандарди се многу повисоки на хартија отколку во реалност, така да, исполнети се.
     
    На Elen4e_sonce и referentka им се допаѓа ова.
  20. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    4.848
    Пол:
    Женски
    Не знаев која е оваа Маџестик, сега отворив инстаграм и едно видео

    No, thank you!
    И да има нешто паметно да каже, со ваков тон на зборување a.k.a лигавење не слушам.
    Не мора англицизми на секој збор, знаеме што значи public
     
    На Русата, Harper, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.