1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    На пример Боркица на Грујо секогаш беше прекрасна во јавност. Нз што носела дали бренд дали не, ама скоцкана за мерак. И Ганка и Камческа секогаш средени.
    Онаа Дескоска министеркана ко ураган фрлена.
     
    На dayla, Macito007, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
  2. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.986
    Допаѓања:
    261.064
    Добро, фустанов не ѝ е баш за пригодава, прекраток е, да бидеме прави
    [​IMG]

    Пак со Мишел ја споредувам, ама Мишел мислам дека не сум ја видела некаде по нетов бесмислено облечена. Башка што не се ова жени без пари, значи имаат финансии солидно да се облечат, не е дека баш комбинираат тоа што имаат во шкаф од минативе 10 години купувано.
     
    На JuLleE, lovestoneddd, Gosh и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Miss G

    Miss G Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    813
    Natasa Figurela ne procitala ovde ili nekoja drugarka i prenela, uste vcera ja postirala photoshop-iranata slika zid so #bodypositive :rofl::rofl:
     
    На Antebellum, Feminka22, TutiFuti и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.233
    Допаѓања:
    124.350
    Отсекогаш ми се допаѓале класичните стилови. Елегантни костими со прави линии и форми, со малку детали. Не го променив многу стилот на облекување, затоа што ако направев драстични промени, нема да бев таа што сум. Облеката ја избирам според пригодата, внимавам нијансите да бидат складни и не пренагласени, со убави и елегантни детали. Го почитувам правилото помалку е повеќе. Сега за стилот на облекување се грижи мојата драга пријателка Бубе Ристевска, која и ми ја креира и ми ја шие гардеробата. Инаку, купувам облека и од домашни брендови, како што е скопска "Бела" и штипските "Грација" и "Астибо". Редовно посетувам фризер, а кога станува збор за јавен настан, ги користам услугите и на професионален шминкер. Практикувам да го облечам она што го бара протоколот, а тоа е костим во потемна боја за официјални вечери. Интересно беше на официјалната вечера за време на престојот во Чешка каде што ни беше кажано дека жените треба да бидат облечени во долги тоалети, а мажите да имаат вратоврска пеперутка. Обично практикувам, во зависност од настанот, да не мешам нијанси. Единствено при посетата на Ватикан, беше нагласено колку треба да биде долго здолништето, колку треба да биде покриена главата, какви чевли треба да се носат, да не бидат отворени. Мене ниедно патување, во однос на гардеробата, не може да ме изненади. Во поканата сè е напишано - времетраење на посетата и активности. И знам, во зависност од деновите и програмата, што да земам. Колку пати ќе треба да се појавам јавно. Затоа, кога тргнувам, со себе носам и по неколку костими.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Кај нас уште немаат осет за ДАМА...ретко кој е скоцкан баш баш...Им треба некој писмен стилист.
    Сепак Боркица мене мн ме бендисвит...Сеа овој фустан ко од баба ми приќето.
    Дрес код култура далеко је за нашиве јавни фаци
     
    На Antebellum, antonelala и candy.cane им се допаѓа ова.
  6. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    1.137
    Ете ни сега, Маџестик се фали колку многу луѓето ја оговарале. Па и нешто проповеда за cyber bullying.
    Што би рекле старите 'не е тепана' (фигуративно ;)
     
    На Antebellum и Feminka22 им се допаѓа ова.
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Бaш ме зaнимa кoлку кoштaaт кoмплетчињaвa нa Мишел, штo мaтеријaл, кoј крoјaч ги изрaбoтил зa дa "спијaт" нa неa и зoштo јa спoредувaте фигурaтa нa Мишел сo Мaјa. Не знaчи aкo се пoпoлни декa сите имaaт истa фигурa и нa сите истo им стoјaт oдредени мoдели.
     
    На Antebellum и didisi им се допаѓа ова.
  8. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Не знам зошто се увреди толку, реално ништо навредливо не беше посочено кон неа, повеќе конструктивна критика дека треба нормално без виличење и тегнење да зборува кога се снима. И на крај краева одбрала да е јавна личност многу нормално дека ќе биде изложена на секакви коментари, и треба да знае да се носи со истите. За Теона далеку полоши работи беа коментирани, па девојчето не излезе да проповедува за cyber bulling.
     
    Последна измена: 19 ноември 2018
    На Oxymoron и b.o.n.i им се допаѓа ова.
  9. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.986
    Допаѓања:
    261.064
    Јас сум пополна и од Маја и ти гарантирам дека најдобро ни стојат такви фустани, ни даваат струк, ни даваат фигура која ја немаме реално.
    А во однос на цена, најскапиот фустан што јас лично го имам купено, и е сличен како тој на втората слика, само со поширока сукња, е скоро 150 евра.
    Маја има троа појќе од 150 евра за фустан, и тоа ти викам најскапиот, сите останати се движат од 2000 - 5000 денари.

    А вакви убави "комплетчиња" кои не личат на теткосвадбарски, не сум се потрудила да пробам за да знам за цени, ама сум гледала доста крупни жени во убави комплети... во земјава, и не се жени на претседатели.
    Така што сигурно не се премногу пари.

    На крај, врска немаме колку кошта на Маја зеленоно, може е и 300 евра, нели?
    Скапо и убаво не е исто.

    Кај нас во Ламас на пример продаваат прескапи фустани, ама имаат некои преубави, имаат и апла кичерај.

    Не треба премногу пари за добро да се облечеш, а Маја не е ни сиромашна.
     
    На galapce, dayla, JuLleE и 13 други им се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Oблечи гo ти тoј фустaн oд 150 еврa и сo твoјaтa фигурa зaстaни дo Мелaнијa пa дa видиме дaли ствaрнo убaвo знaеш дa се oблечеш и светски дa изгледaш, скoрo истo кaкo неa. Вaкa, и јaс мoжaм дa кaжaм декa вo фустaн oд 50 еврa изгледaм дoстoјнo зa еден тaкoв прием.
     
    На Antebellum, Espadrila, Elissa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Си читаат сите на Фемина, срцки они :wasntme:

    Инаку ако тоа што го напишала за cyber bullying е поттикнато од коментарите овде, навистина нема врска. Никој не ѝ се потсмева за изгледот, баш сите од тука рекоа дека е симпатична, добро се облекува и слично. Критиките главно беа за начинот на зборување и обраќање, а некои (на пример јас :angel:) ѝ дадоа и совети за како да го подобри тоа.

    Патем, кремовото комплетче на Маја е од Bella, случајно се сетив (еве го). Чисто информативно де :D
     
    На Antebellum, Rama, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
  12. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Секоја чест за меморијата :handshake:
     
    На Antebellum и Oxymoron им се допаѓа ова.
  13. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Едно време соработував со Bella и им ги знаев сите производи напамет, затоа ми текна :D

    Или можеби сум личниот стилист на Маја Иванова? :bandit:
     
    На Antebellum, Nellie, Masnickaaa и 4 други им се допаѓа ова.
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.986
    Допаѓања:
    261.064
    Па сигурно поарно ќе изгледам него да го натнам зеленоно.
    Бидејќи, зеленото делува евтино, едноставно не е убаво.

    До Меланија ретко која ќе изгледа толку убаво, макар фустан од 5 000 евра да носам, нит сум толку висока, нит сум толку слаба, нит ја имам нејзината градба, нели?

    Затоа и ја споредив со Мишел, која е сепак покрупна. И не реков дека Маја треба да облече нешто вакво
    SmartSelect_20181119-204630_Google.jpg

    затоа што нема да и' прилега на фигурата :)
    Вака облечена може Боркица, има и става и висина, ние покрупните сме лимитирани, ама па тоа не значи дека треба без везе да се облекуваме.

    Инаку мојот најскап фустан изгледа вака, ептен слично на овој
    SmartSelect_20181119-204915_Google.jpg

    и мислам дека е сосема солиден ако вака како обичен човек со реално многу лимитирани средства одам на прием кај Маја и Хорхе да речеме, а ваков имам од Линеа од Скопје
    SmartSelect_20181119-205057_Google.jpg

    и мислам дека е соодветен за вакви настани и е 100 пати подобар од зеленото комплетче. Мене ме кошташе 4500 денари што за мене не се малку, ама Маја и те како може да си дозволи, арно по еден фустан или комплет од Линеа да купува за секој настан, кој патем е наш македонски бренд.
     
    На galapce, JuLleE, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
  15. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    1.137
    Screenshot_2018-11-19-20-48-39-281_com.instagram.android.png Лила е уништена. Се понеубава е на сликине. Дрољесто размачкана. Како бе со маскана врз ружот и пудрата.. па ќе го поттикнело колагенот, ако продре некако до кожата. Или си викаат рајава се фаќа ко слеп за стап, шо и да им подметне Лилето, купуваат.
    Го поштувам Сергеј, што другариве му се унаказени од хијалурони, а тој изгледс само негуван ( добро забите ги обели/стави нови, ама заби е друго :)
     
    На Antebellum, Victorian, Konfetka и 8 други им се допаѓа ова.
  16. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Колку лошо и се направени вегите.. за шминката на очи да не зборувам.
    А може поентата и е дека вака изгледа без шминка, па маската на чисто лице ги става хахаха
     
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Дебелa женa без струк и сo стoмaк и сo oвoј фустaн ќе изгледa кaкo теткa зa нa свaдбa. Дoстa тупиме. И Мишел имa струк.
     
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.986
    Допаѓања:
    261.064
    Па сигурно нема да ослабе од фустанот.
    Збориме што подобро ќе и' прилега :)
     
  19. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Еве ја Кралицата на Јордан во фустан од Зара, кој чини $ 90. Фустан кој може да си го дозволи и Маја.


    Eве ја Војвотката од Кембриџ во фустан на Зара, кој чини $ 50. Фустан кој може да го дозволи и Маја.


    Eве ја Меланија во Зара јакна. Не можев да најдам цена, ама сигурна сум дека може и Маја да си ја дозволи.

    [​IMG] [​IMG]

    Значи сепак не е до цената на фустанот, туку до физичкиот изглед. :)

    Дека можат да се потрудат повеќе околу изгледот на Маја, дефинитивно можат. Мала промена на фризурата и шминката ке направат чудо. Жена со нејзина градба не може да изгледа како ниту една од горенаведените, јасно ви е на сите зошто. Маја и во Валентино ке изгледа просечно, нијанса подобро од сега.
     
    Последна измена: 19 ноември 2018
    На galapce, Victorian, LiliBoz и 20 други им се допаѓа ова.
  20. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски

    Ок, колку треба да си без мозок за да не сфаќаш дека те дриблаат ко шо сакаат?
     
    На zaforumdziite, Antebellum, Askopje и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.