1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не ја знаев искрено девојкава:wasntme: А на инста и видов едно видео сега:)Реклама за Лиска...:makeup:Предобро видео:)
     
  2. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    200 к следачи на инста ако не е влијание не знам. Доволно е да изрекламира нешто и тоа да го видат 200 иљади луѓе, ете ти влијание.
     
    На Skorpija25 и didisi им се допаѓа ова.
  3. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.635
    Допаѓања:
    116.261
    Пол:
    Женски
    Така е,де,но јас го напишав тоа поради коментарот на @hellocity .
     
  4. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.065
    Допаѓања:
    4.133
    Пол:
    Женски
    Моментално најдобриот фризер и шминкер во Струмица, Даци(Драган). Уште никој не извадил муабет или го видел со маж, ама според изгледот и однесувањето не верувам дека ќе го видам со жена..
     
    На eli25, Brinetka и ohlalalala им се допаѓа ова.
  5. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Да те изберат за “инфлуенсер на годината” во една бедна држава каде имаме брендови шо не ги знаат подалеку од градовите од каде што се произведуваат а додуша и таму има луѓе шо ме ги знаат, и да мислиш дека стварно си инфлуеСЕРИШТЕ треба да си дно дна! Па и да те пишуват по портали ко да е Инфлуенсер на ниво на Оливиа Кулпо..

    Инфлуенсер е личност која добива продукти и облека од најдобрите светски компании и брендови, тоа ти е инфлуенсер кој рекламира нешто шо секој го посакува макар и да го гледа само на постови и никогаш да неможе да си дозволи да го има. Не ги понижувам нашите но за “Инфлуенсер на годината” тоа не можеш да си со наши ИКС фактор компании.

    Инфлуенсер не рекламира Ревалид 12 месеца, и некој скапани брендови и продуктишта и со тоа да ја мава занес потрес дека е некој си којзнае каков инфлуенсер.

    Инфлуенсер не е само да одиш на настани БЕДНИ македонски кај шо веќе немаме ниту една салам јавна личност.

    Инфлуенсер не си доколку си веќе едно бабиште застарено и правиш се што можеш да си некој и нешто со бедни ситни работи и у натпревар со помладите пред и откако и го затворија Боки Тредичи кој и купуваше шо можеше чоекот од добри брендирани продукти..

    Инфлуенсер може само да се замислуваш дека си доколку си некоја си како Лила и животот ти е еден обичен хаос и пат до пари и слава на било кој начин.

    Смешно е! Се е смешно шо се дешава во оваа неразвиена и нула држава која само оди назад поради вакви изфорсирани глуперди..
     
    На dafe993, Trxmx, Компир Манџа и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Леле аман, па кој очекувате да земе награда у МК ако не Лила? Шо ѝ фали на Лила па толку хејт да добива, стварно ме знам.
     
    На Skorpija25, candy.cane, Harper и 5 други им се допаѓа ова.
  7. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    И фали малце да се спушти на земја, да не се замислува дека е Jennifer Lopez, да започне да изгледа по елегантно и по прикладно а не као евтина милфица бидејки не на секоја ја личи со фустани и фризури шо ги гледа низ профилите на славните и одма прави копија и мисли дека е појака од нив у ПМ. У главно треба да си излезе од тој Холивудски филм шо си го мотка. Била шо била, уште е некоја и нешто, но мачето остаре и не сите се надарени као ЏејЛо на тие години.
     
    На emiliana, SexiLy, Trxmx и 5 други им се допаѓа ова.
  8. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Еве баш сакам да знам кој во Македонија треба да ја земе наградата за инф.на годината?
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Што очекувате од Лила, каков изгледа да има кога има 49 години.
    Ако се даваат награди на ниво на држава и според следбеници, тогаш и прва е.

    Мене лично ми е одвратна, зашто често и во живо ја сретнувам и знам каков кепец е со пола кило пудра на неа и тон брчки, ама тоа и е работа нејзе - професија.
     
    На scorpias, buba4e89, LiliBoz и 6 други им се допаѓа ова.
  10. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Ако се работи за инфлуенсер на годината со македонски брендови и продукти, има над 30 девојки кои боље го работат ова и со подобри слики, видеа, туториали. Да, немат име познато као Лила Филиповска во Македонија и секако немат 200.000 следачи но имат бар вистински следачи и следачи кои бар ги пратат бидејки ги знаат како инфлуенсерки или блогерки, додека Лила има над 80.000 купени а многу од тие вистинските и се напалени магариња и луѓешонемат везе со поимот “инфлуенсер”.
     
    На Victorian, Ostaveniot, ikivikica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Капа доле, секоја ти чест!:bow:
    Баш убаво си кажа. :)
     
    На ikivikica му/ѝ се допаѓа ова.
  12. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    4.620
    Ја па се смеам...Катарина сега онлајн продавници рекламира???? Зошто бре манекенка од тој ранг ова го прави?
     
    На JuLleE, oblace1 и didisi им се допаѓа ова.
  13. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Јер кеш брзо се троши...? :?:

    А баш она постојано е у движење. Со мало дете нема кај не прошета, бремена на Куба беше, а сеа демек од дома купува. Абе ај. :D
     
    На scorpias, senjorita-v, JuLleE и 7 други им се допаѓа ова.
  14. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Влијателен не си ако те гледаат 200 илјади луѓе. Влијателен си ако натераш од тие 200 илјади некој да купи нешто затоа што си го изрекламирал ти, или да направи нешто затоа што ти си го направил.

    И што ако го видат 200 илјади кај Лила, ко од тие ни 10% нема ни профилот на тие што ги рекламира да го отворат а не па да купат. А да не заборавиме дека 80% од следачите на Лила се запечени мажи, што освен градите на Лила ништо не ги интересира.
     
    На Oxymoron, ikivikica, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
  15. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    11.224
    Амам бе, врти-сучи па кај Лила се враќате. :D
    Не дека ја бранам, ама штом толку години се одржува како славна личност и ја зборуваат од младо до старо, значи има некој квалитет.
    Па нема инфлуенсер да биде Билјана Дебарлиева, да се слика во бикини, на плажа или накит со деколте. :D

    Добриот изглед продава. И жената тоа го користи да запечали.
    На крај краева, Лила изгледа подобро на камера отколку еден куп други помлади.
     
    На Skorpija25, P.S.love, Harper и 7 други им се допаѓа ова.
  16. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Како не си влијателен ако те следат толкава маса на луѓе? Од кај знаеш колку луѓе натерала да купат производ што она го рекламирала? Неам намера дрвен адвокат да глумам али за мене ако некој у Мкд може да се нарече инфлуенсер прво на неа би ми текнало, тоа е мое субјективно мислење.
     
    На Skorpija25, Peperutce1115, Harper и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    И мене Лила не ми е по ќејф ама да бидеме реални за разлика од многу водителки е многу попретставителна на камера, пример Спенџарска и она да водат нешто заедно, Спенџарска само вода ќе може да и носи на Лила, без разлика шо е помлада.
    И башка бабетина била кога ќе прочитам, мислам дека малку претерувате, не е 70+, уште ни 50 нема направено.
    Да водиш толку глупа емисија и пак да те гледаат луѓе треба да те бива, комуникативна е, си ја знае работата. Добро, може ние младите не ја гледаме толку ама сепак има гледаност ако збориме искрено. И тоа што го промовира, луѓето го купуваат, позната е, нема кој не ја знае и кој не слушнал за неа.
    Како живеела и како изгледа не навлегувам во тоа ама дека ја бива за промовирање, ја бива. На некаков начин сепак успева да привлече внимание.
    Не дека ние па имаме некакви си инфлуенсерки, па да има јака конкуренција, според мене заслужено си ја има земено наградата.
    Што на Спенџи да не требаше да и ја дадат со јачмените што ги споделува по сториња?
     
    На Elen4e_sonce, Blackandwhite123, Skorpija25 и 36 други им се допаѓа ова.
  18. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.070
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Што толку ја мразите Лила ме ми е јасно. Напалени чичовци имаат фб, а не инстаграм.
    И не е баба некој со 49години. И да има и 65 ако ја бива во тоа што го работи не гледам причина зошто тоа да се хејта дека е стар. Зошто таква дискриминација?
    Жената си е негувана си има следбеници нејзини си се и тоа е тоа.
    И си фаќа патувања и производи вака така, џабе сере*е дека не е инфлуенсер. За наши услови е.
     
    На Skorpija25, eli25, P.S.love и 12 други им се допаѓа ова.
  19. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    :rofl: D96C4C63-D6AD-4344-8C31-9D7BFC23F6B6.png
     
    На SexiLy, Autumn_, lovestoneddd и 13 други им се допаѓа ова.
  20. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    3.885
    Пол:
    Женски
    IMG_20191122_234402.jpg
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.