1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас во Свет читав интервју со Игор каде што кажува дека Весна Бејби му го расипала бракот и дека никогаш нема да и прости. Да, сега се сетив, имаше и за Боки нешто кажано, ама не се сеќавам баш пред 2-3 месеци го читав интервјуто.
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Луѓе не читајте свет, врска си нема. Познавам еден пејач што даваше интервју за Свет , дечково вика дека цело интервју му го смениле, он едно кажал, сасвим трето напишале, па дечково се јавувал по луѓе да се извини затоа што во интервјуто пишувале глупости за негови колеги, демек он тоа го кажал.
    Така да тоа Свет е најголема глупост.
     
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Значи се сложувам за Игор навистина е закон човекот. Овде некаде на интелектуално ниво би го ставила и Трендо, мислам дека двајцава се многу начитани и паметни. Од сосема друг аспект гледам на Тони Михајловски ама и тој често знае да ме насмее.
    За спојот Драган Вучиќ и Софија Каракаева, но комент. Позабегана емисија здравје, не ми се верува дека А1 почнаа со нив да соработуваат. Исто и Латас ми е тој стил, многу ме нервира.
    Ми се допаѓа и Ненад од ексклузив и девојките на Backstage. Исто и Лила Филиповска е секогаш тип топ мада емисијата и е катастрофа. Во омилени исто би ја аднала и Каролина Гочева. Како и да е кога ќе сумираме од толку личности кои се нарекуваат ѕвезди треба добро да се прочепка за да се најде нешто квалитетно.
     
  4. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    ТРЕНДО и јас многу го обожавам...Закон е човекот, има свој стил, специфичен и е многу оригинален тип...Тони Михајловски е тоталка откачен, од секогаш бил таков :) , единствено што ми смета е дека претерува со вулгарни изрази во емисијана Опуштено со Део, еве јас на пример кога е мајка ми дома до мене и емисијата иде на телевизија, јас одма менувам канал, срам ми е од мајка ми, зашто Тони ги надминува границите некад стварно :rofl: , збори и за орално задоволување, оргии и триста чуда други... :lol: Емисијата му ја гледам или коа сум сама или во друштво некад ако се погодиме кај мене дома пред телевизор хахахаа :rofl: А, од друга страна пак Тони има успешна актерска кариера според мене и не е некој што треба да се потцени... Леле и она Верке монтажерке кога ќе го видам, се газам од смеење :rofl: :rofl: :rofl:
     
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Игор Џамбазов е невиден талент, човекот е вистински шоу мен, потекнува од уметничко семејство и тоа му е во гените :) Калиопи, Каролина и Владо Јаневски, исто така ги сметам за јавни фаци кои заслужено го имаат своето место на сцената. Инаку мене и Тони Михајловски ми е закон, ептен е откачен и интересен :) И Сашо ( Златна Бубамара ) се гледа дека е многу талентиран актер.
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    За промена, ова ми се допаѓа. ;)

    Музички ѕвезди во Македонија не постојат. Постоеше една, но за жал повеќе не е меѓу нас.
    За мене музичка ѕвезда не претставува термин за некој кој ги полни таблоидите, за некој кој е полн пари и прави безвезна музика туку за човек кој го дава своето срце и душа за публиката. Музичар кој секоја песна ја принесува на посебен начин, музичар чии песни имаат одлична музика и текст кој може да те исполни, утеши, охрабри...
    Ненад, Игор, Дац и Трендо ми се најдобри како водители и морам да напоменам дека ужасно ме иритираат дел од новиве фаци кои ги гледаме на ТВ кои незнаат да сврзат сложена реченица.:puke: Тони Михајловски ми е супер, интересно човече без влакна на јазикот, но не ми се свиѓа тоа што со гостите во емисија разговара најнормално, а потоа во Верке Монтажерке ги прави најголеми будали. Сфаќам дека е шала, но не за џабе рекле : „Во секоја шала има и пола вистина“. Мора да помислиш за да кажеш .
    Некст Тајм ми се добри како бенд. Мислам дека лошо се поставија на почетокот и тоа им беше грешката што кај повеќето луѓе оставија погрешен впечаток. Факт е дека Јованов продукција и План Б ги направија тоа што се сега, но се ми дојде некако набрзина. Од првиот албум може да се издвојат неколку квалитетни песни, но штета што е голема комерцијала. Сега од поновиве имаат добри песни и ми се допаѓа тоа што го прават. Пред да настапат под ова име имаа друг бенд (Carwash или X'S) . Имаат направено 4 песни кои не се познати, но се премногу квалитетни. Можеби сте ги слушнале. :)
    Ми се допаѓа и музиката на Нон стоп и Ареа.
    За Слаткар, Тони Зен, Денис екс и цела таа компанија не мора многу да зборувам. Никогаш не би можела да слушам некој како упатува разно разни навреди кон женскиот пол.
    За Драган Вучич не коментирам. Сељак во душа. :)
     
  7. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    WILD CHILD АРНО ШТО МЕ ПОТСЕТИ
    ЗА ДЕНИС ЕКС...ЛИЧНО ГО ЗНАМ, ЗНАЧИ НЕ СЕ ДРУЖАМ СО НЕГО АМА СМЕ ПОЗНАЈНИЦИ САМО...ДЕЧКОТО Е СТВАРНО ЗГОДЕН, ИМА И ФАЦА И ТЕЛО..АЛИ КОЕ АРОГАНТНО СТВОРЕЊЕ Е САМО..ЖЕНСКАРОШ НЕВИДЕН, СТАВЕН Е ВО ХОЛИВУДСКИ ФИЛМ :lol: ВО ГЛАВАТА МУ Е ВЛЕЗЕНО ДЕКА КОЈА САКА МОЖЕ ДА ЈА ИМА, САМО СО ПРСТ ДА МРДНЕ..БАРЕМ МЕНЕ МИ ГИ УПАТИЛ ОВИЕ ЗБОРОВИ ЕДНАШ ВО ЕДЕН КЛУБ ВО СКОПЈЕ...КОГА ТОА ГО ЧУВ ОД НЕГОВА УСТА( а, да признаам кога ми пријде пеперутки ми залетаа во стомакот), МУ РЕКОВ ДА СЕ СПУШТИ НА ЗЕМЈА И ДЕКА ПАТИ ОД КОМПЛЕКС НА ВИША ВРЕДНОСТ...И ДОТИЧНИОТ ГО ЗДОБОЛЕ ТОА ИЗГЛЕА И САМО МИ РЕЧЕ(штета што не си мој тип на женска иначе вечерва ќе беше незаборавна)... :lol: :lol: :lol: :хаххахахаха јаден тој..Во истиот кош со него би ги ставила и Андреј од ДНК, Врчак, Слаткар, Адриан Гаџа, Билбилов и компанија..Повеќе или помалку, сите имаат доста допирни точки еден со друг, иста БАГРА е тоа... :tmi: Сега ова е мое мислење, можда и грешам негде незнам, али сега за сега така мислам, тој впечаток го имам за нив :)
     
  8. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Врчак и Билбилов посебно си ги сакам како пејачи .. во многу нивни текстови сум се пронаоѓала .. ако им е крадена музиката мене тоа не ми смета лично :!:
     
  9. mrazam.celulit

    mrazam.celulit Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ima dva nacina da se privlece vnimanieto na publikata. Edniot e da si stvarno kavliteten, rechit, obrzuvan, kreativen i inovativen i simpaticen za gledanje, a drugiot nacin e tokmu sprotivniot - da nemas ni osnovni maniri i pozanvanja i da si seljak. So ogled na toa sto retko kojj gi ima prvite karakteristiki, a programata ne samo sto mora da se popolni tuku i da ima dobar rejting, se pocesto se odbiraat ovie vtorive 'pokusai od lugje'. No i toa ne e zalosno, tuku zalosno e sto makedonskata nacija gi gleda i gi vozdignuva...
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Врчак и пејач се два различни поима, :hai: а за Билбилов да не зборуваме. Се изненадив кога слушнав дека Врчак има завршено Медицински факултет ( знаев и порано дека татко му е доктор ).
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Медицински?! Еј баш не сум знаела. Врчак се изгуби малку. Тој првиот албум што му беше имаше супер песни. Сега некако... Сепак немам некое лошо мислење за него. Не како да речеме Џеј Џеј. Е он е врв :D
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Трендафилка БРАВОООООООООООО! за коментарот. Потполно се согласувам со тебе.
    Сеа сме заборавиле да ги спомнеме некои од новиве фаци се се нешо рапери Били Ѕвер јаооо па уште и на евровизија го пративме резил!
    Слаткаристика, Тони Зен па уште ќе праи „спектакл„ во антички театар кој му го дозволи тоа... :@ комерцијален рапер што нема везе од музика и пеење, на толку priceless место каде што би требале да настапуваат филхармонии УЖАС!
    Џеј Џеј, Денис ех, па и братов на Џеј Џеј, Елвир Мекиќ па пунат универзална сала тотално забегаа маливе девојчиња и тие шо сакаат и шо се би напраиле да ги има на едно бедно спотче кадееее бе?
    Елена Ристеска ѕвезда? Онаа што незнае да пее со долга плава коса незнам како се викаше тотална утка!
    Мн малце луѓе шо може да се издвојат, повеќето веќе ги спомнавте, Симон Трпчевски, Џорлев, Синтензис... тоа се луѓе што вредат, имаат култура, телент и се за почит.
    Понатака да не зборам се изфрустрифав :D
     
  13. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Ова со рапериве во држава се согласувам. Ама ај замисли излегуваш вечер и ти пуштаат музика од Џорлев или пак Синтезис. :D
    Јас искрено ги почитувам ама Џорлев, стварно не знам кој му дај да води емисија на сител, а за свирењето немам коментар. Знае како со виолината.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    За шоумени ги сметам Игор Џамбазов и Горан од Зевзекманија.
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не зборев за искачање, зборам за уникатноста и стилот, :D
     
  16. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Да не го заборавиме и Четкар!!!
     
    На Dpokahontas му/ѝ се допаѓа ова.
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Шоумен Игор Џамбазов,се разбира и Васко Ефтов.
    За од медицината една докторка од градска Миланова,можеби не е некоја фаца но сепак за мене вреди да се спомне ;)
     
  18. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски

    Потполно се согласувам!!!!!!!
     
  19. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    ....Браво за постот... :y: :y: :y:
     
  20. Loly5

    Loly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Од актерите дефинитивно на прво место ми е Мето Јовановски, човек со стил и високи вредности во својата професија.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.