Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. queen19

  queen19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2015
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  Елена
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.641
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  А што ти е таа толку голема опседнатост со Лила ако си полицајка оди збери ја.
   
  На candy.cane, k.i.m и queen19 им се допаѓа ова.
 3. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Јавни фаци се и секако дека ќе бидат коментирани.
  Коа знаат да дремат 24/7 на инста и фб и да го стават цел нивен живот на тацна, ќе знаат и да се сносат со критики.

  Општо зборам за сите јавни фаци и не дека на Лилето и го удрив пикот, само ме испровоцира и морав.

  Јавен форум е секој има право да го искаже своето мислење.

  Btw колку ве плаќаат за ова, ама најискрено те прашувам?:smirk:
   
  Последна измена: 23 март 2020
  На Leat, SummerGirl, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  24.980
  Аман веќе Елена била грда. Да, знаеме дека е грда. Преку ку#ов веќе. Шо да напраи, да си трансплатира друга фаца?!

  Имате ли вие огледало дома?! Ако се оперира, шо се унаказила, боље природна, комплекси лечи. Вака, ко пекинезер била. Па уште анализи од млади денови демек од увек саката у фацата била, устата и влечела на една страна, па од ботокс и било, па таква била родена, голем ташак.

  Шо не знае емисија да води, шо нема дикција да серевте ај, али да зборите дека е грда... Па жената барем увек е средена и си живее живот, си ја прчи, а вие лечете комплекси од вашите мизерни животи која е грда, а која ви ја влажни. Ви се плукнам у малограѓанките.

  И вие модератори, малце треба да се припази шо се збори на темава, а не само да се бришат мислења и теми за фаци кои се знаат со газдите или се заканиле, само оти некој пишал оти манџата им загорела.
   
  На Regina.Phalange, candy.cane, Troi и 30 други им се допаѓа ова.
 5. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Која е 18 годишната?
   
 6. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
   
 7. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  А он од каде е?
   
 8. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Од кај ги извади мислењава жити се?
  Од нафталин ли? :D
  Ова се стари мислења.
   
  На Angie1432, Skorpija25 и nextredstyle им се допаѓа ова.
 9. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  3.892
  Истото го помислив.
  Се што и притребува си пишува на стори, знае дека ке ја спонзорира некое фирмиче/дуќанче. Па после следи стори со пакетот како го отвара, па леле фала, топ се, како знаевте дека баш тоа ми треба...:D

  А збуче со сликање страници од безвезе книгички. Ептен се просветлила.
  Земи прочитај некој од класиците, доста тупиш со книгички од 100 страни за како да успееш во животот.
   
  На candy.cane, oblace1, moonlight-girl.55 и 14 други им се допаѓа ова.
 10. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Само глеа да искористи .
   
  На *Amethyst* и nextredstyle им се допаѓа ова.
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  26.229
  Пол:
  Женски
  @Norah Jones
  Цитираш стари мислења,а не ти е прв пат.
  Бедија е актерка.
  Македонче секогаш сака гага. :D
   
  На *Amethyst*, najjacha, ohlalalala и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Па многу нормално.
  Паметно си е...;)(facepalm)
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.029
  Допаѓања:
  70.737
  Пол:
  Машки
  Чекај сеа роденден и иде. Ќе го тупи сеа кај и да е и за роденденов.

  Ви се верува дека само седи и чита книги? Смешки е со книгиве. :D
   
  На *Amethyst*, M&M, wendy2 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Да да чита како па да не, кого лаже?

  Книгите се само за сликање.
   
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.641
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  Па добро де што ако се јавни фаци ајде само во негативен грд и подол контекст да бидат споменувани ако не ти се свиѓа некој има по софистицирани начини да го искажеш тоа 21 век ти на форум пишуваш глупачка.. А и да се надоврзам да е била глупа ниту би траела толку години ниту би имала стан изгледа тие што највеќе знаат да си го живеат животот најмногу ви сметаат
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.641
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  Браво за мислењето го делам и јас (y)
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 17. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.641
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  И сметаат софистицираните и слободни жени кои знаат како во животот. :muscle:
   
  На Angie1432 и Stressed Out им се допаѓа ова.
 18. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Траела долго, имала стан wow кое достигнување у животот бреј.:clap:
  Тоа шо трае долго и емисијата и е гледана се должи на фактот дека толку глуп и прост е народот шо една самобендисана и дрска квази водителка им е интересна за глеање,па уше и ласкаат Лила добра вила блаблабла и лижат (mooning):puke:, а она нека се мајтапи на нивна сметка и нека ги понижува, ама ако им е коа има овци нека ги стрижи.:nod:
  Друга работа за станот, од кај знаеш дали она со труд и пот го има купено, или некој батко спонзор м? 8)
  Не знаеме, не тврдам со сигурност како било шо било она си знае најдобро.

  Ама молимте не ми ја брани толку, не е до толку поштена добра вила, како што се претстсвува.:)
   
  На tamche995, *Amethyst* и AngIv им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.641
  Допаѓања:
  3.273
  Пол:
  Женски
  А ти па од кај знаеш дека е од спонзор?А и ако е од спонзор, најди си ти некој спонзор што ке ти купи стан има да леташ од среќа божем нема да прифанеш абе ајде не се прајте светици сите сакате луксузен живот само нема од кај да почнете
   
  На Indiegurl, queen19 и Skorpija25 им се допаѓа ова.
 20. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Хахахаххаа:rofl::rofl: no comment...