Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  16.257
  Пол:
  Женски
  Книги не се читаат на стори .. треба да загрееш столчето шшо вика татко ми и да прочиташ :rofl:
   
  На *Amethyst*, wendy2 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.898
  Допаѓања:
  37.137
  Пол:
  Машки
  Само да се мрчело, ако шета зошто шета ако чита книги зошто чита:doh: Не ви се наоѓа крајот и вас:worried:
   
  На smile:) и Heavencanwait им се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  16.257
  Пол:
  Женски
  |( Никогаш не сум рекла зошто некој шета :^) . И јас шетам кога можам . Ако може да шета , светот е тука не дека нема да ја примат како турист .. добро сега нема Кер корона се шири , ама во нормални услови , нека шета . Баш мило ќе ми биде ако сите имаме можности да прошетаме во светот и да видиме и запознаеме различни луѓе и култури :D
   
  На didisi и ohlalalala им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  248.864
  Слушајте ја Спеџарска на Канал 5 :|
  Од вакви сељанки да ти се плаче;(
   
  На oblace1, Harper, smile:) и 9 други им се допаѓа ова.
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.163
  Пол:
  Женски
  Навистина не ми се верува дека вакви луѓе работат на тв.
   
  На oblace1, Harper, Konfetka и 6 други им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  248.864
  Срамота.
  Раскажува како никој да не летал или бил некаде.
  Слушајте ја за карантинот како збори.
   
  На oblace1, Harper, smile:) и 7 други им се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.946
  Допаѓања:
  25.490
  Пол:
  Женски
  А,она си се прошета убаво и сега паметува... :rofl:
   
  На ohlalalala и Skorpija25 им се допаѓа ова.
 8. wendy2

  wendy2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  3.531
  Ај споделете што кажала, баш ме интересира :D

  Мене ми беше многу смешна кога во Америка ги сликаше сите куќи и викаше wow, wow преубави се. Па ги снимаше луѓето, обични минувачи кој што правел, како се облекувале, се тоа и било друга димензија. :D Леле која простоќа е, мислам се гледа дека е излезена од ниска класа, ама важно сега глуми како е ептен софистицирана, прошетана, начитана...го разбира светот, психологијата на постоењето. (facepalm)

  Човече, скоро сите помлади генерации беа на работа во Америка и Германија, изнашетани сме, ја знаеме културата таму. Што го тупи толку како стар дедо што им раскажува на внуците каде бил на работа 1975 во Австралија и таму се било чудно и ново....:D
  Остана македончињата Спенџарска да ги просветлува.
   
  На oblace1, JuLleE, Harper и 27 други им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  16.257
  Пол:
  Женски
  Ме насмеа со дедово :rofl: жива и здрава да си :D . Ако сме Балкан , до една Србија да отидеш луѓето се однесуваат поинаку од нас , се облекуваат поинаку ( јас кога бев смрзнав , а во Мк беше околу 30° , затоа со кожна јакна заминав , таму сите со кожни јакни , а мене ми идеше да се вратам дома и да си го земам каминот со себе :rofl: на тоа мислев поинаку се облекуваат ) . Ама оди докажи и на Спенџи . Убаво е да прошеташ и да споделиш со народ , ама коментарите не се на место . Подобро би било да снимала/сликала некои знаменитости и локации , па да даде таков коментар во смисла вауу многу е поубаво во живо и сл .
   
  На *Amethyst*, Justicija, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.058
  Допаѓања:
  6.896
  Не, најјакото беше коа објаснуваше како се пие кафе во америка :D
  Објаснуваше на долго како луѓето не седеле како нас по кафичи да пиеле кафе и да се муабетат, него си нарачувале за носење, и право продолжувале со активности....:D:D:D
   
  На oblace1, JuLleE, Harper и 10 други им се допаѓа ова.
 11. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  802
  Пол:
  Женски
  Louis vuitton маската на Мелитка(facepalm)

  Screenshot_20200325-025720.png
   
 12. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  На Victorian, Skorpija25, темјанушка и 7 други им се допаѓа ова.
 13. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  802
  Пол:
  Женски
  Хахахахааха ме изнасмеа
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На nextredstyle и wendy2 им се допаѓа ова.
 14. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  @ohlalalala Дојди заедно да и се смееме! Па ругоба е стварно! :D
  Screenshot_20200325-110215.png
   
  На TutiFuti, Macito007, Ladybug98 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  24.876
  На Victorian, LiliBoz, Avery и 26 други им се допаѓа ова.
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.058
  Допаѓања:
  6.896
  Исмевање на основа природен физички изглед. Ха ха! Се зајдов од смеа. Кој ве роди вака прекрасни и шегобијци во исто време....(facepalm)
   
  На Victorian, JuLleE, dafe993 и 12 други им се допаѓа ова.
 17. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  Во тема за јавни фаци ли? Па не е според правилата на форумот, нели ти сите ги знаеше?
  Ама топ сум, не ми бери гајле :hai:

  Малку се оговарани страни и страни наназад врз основа на физички изглед па сега на нас ни се стаивте. Уживај си!
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  24.876
  Оди еби нешо...
   
  На joy1, buba4e89, Indiegurl и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  1.442
  Пол:
  Женски
  Оговарање на туѓ физички изглед до степен служење со најпогрдни зборови и навреди е правопропорционално со мала самодоверба ама океј терајте си и хранете си ги комплексите.
  Дали јавна личност, дали комшика или другарка, исто е.
   
  На Victorian, oblace1, Harper и 15 други им се допаѓа ова.
 20. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  802
  Пол:
  Женски
  @Leat abe sve svetici sobrani tuka da ti bile, a nie da ne znaeme?:?:
  Do vcera site tie jadea lajna ama sea glumat ludilo demek.
  Aj odi najdi im go krajot.]:)
   
  На Bengal tiger, didisi, Leat и 2 други им се допаѓа ова.