Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  11.815
  Пол:
  Женски
  Мислам женава се труди максимално да е културна и до сега немам слушнато за некој лошо да коментира или исмејува иако многупати беше напаѓана и исмејувана ...
  Каква е таква е !За себе и за дечкои можи си е најубава , но дека е тешка грдоќа да не се лажеме не е !
  Но добриот секогаш ќе го јаде !
   
  На candy.cane, fificaaa, queen19 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.127
  Допаѓања:
  16.342
  Пол:
  Женски
  Мене искрено кај Елена Живот со стил не ми се допаѓа носот и устата како и изгледаат . Дали и се природни или не , нејзина работа , ама лошо изгледаат . И даваат лик на чувства . Ако има правено корекции , тогаш треба да го тужи тој што и ги правел . Ако и се природни , може да се обиде да најде некој што ќе и ги среди малку за да добие поубаво лице . Носот е премногу мал наспрема образите и устата .
   
  На candy.cane, Feminka22, P.S.love и 6 други им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  26.229
  Пол:
  Женски
  Дечки,бе,може да речете дека не е убава,дека делува извештачена,дека се прави важна,ама без исмејување.
  Сепак,не постои совршен човек,ни по карактерот,ни по ликот.
   
  На candy.cane, pdb123, glosipgirl и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Gornn

  Gornn Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  398
  А да ја преименувате темава во "Лила, Мели и Спенџи"?
   
  На candy.cane, Jana06, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.127
  Допаѓања:
  16.342
  Пол:
  Женски
  Автокоректов ќе ме убие еден ден (facepalm) . Мислев на ЧИВАВА не на чувства :rofl::rofl: .
   
  На candy.cane, Espadrila, fificaaa и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.265
  Допаѓања:
  11.958
  Пол:
  Женски
  Зошто се буните што Елена Живот со стил се коментира во темава кога истите ја вреѓате и Лила?
   
  На candy.cane, Feminka22, Bengal tiger и 3 други им се допаѓа ова.
 7. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  18.186
  Пол:
  Женски
  Ни устата, ни носот и се природни, што ви е. Не ме интересира како изгледа, ама не е природно сигурно. За устата мислам и се сликаше кај што ја пополнува.
   
  На candy.cane, Feminka22, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  26.229
  Пол:
  Женски
  Јавни фаци се.
  Во периодов се најактивни со „паметување“.
  Ако не ти се читаат оговарања,не иди во темава.
   
  На candy.cane, Feminka22, ohlalalala и 5 други им се допаѓа ова.
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  6.260
  Пол:
  Женски
  Репер за успешни жени да се Лила, Елена, Мели, Плевнеш и компанија е повеќе од комично. Колку пари имаат, станови итн., не е моја работа, а и не сум видела со свои очи па да кажувам.
  И, да. Смешен и е фотошопот на сликите, рекламациите, лип глосовите, како не се замараат со тоа што другите кажуваат и пишуваат реферати... Ама не е за смеење личен изглед и нешто со што си се родил и не можеш да го сменеш. Тоа е тоа.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gornn

  Gornn Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  398
  Овој твојов "период" трае повеќе и од македонската транзиција. 70% од муабетот на тремаа ви е Лила/Мели/Спенџи.

  А, ти не си никакпв фактор во животот да ми даваш сугестии дали да идам на темава или не.
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.127
  Допаѓања:
  16.342
  Пол:
  Женски
 12. темјанушка

  темјанушка Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  1.097
  Верена е со Богдан Илиевски Бетмен, не се толку експонираат. Не се сите како Јелена, Мелита.. желни за внимание.
   
  На Feminka22, CrazyGirl15 и didisi им се допаѓа ова.
 13. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Дали нонстоп што ми се појавува секаде или стварно е секси докторов :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На candy.cane, Puffy2019, Skorpija25 и 12 други им се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  11.815
  Пол:
  Женски
  За вкусови не се расправа но стварно ти е лош вкусот за мажи :D
  Како доктор го признавам ама не гледам никаде лепота и сексипилност кај него .
   
  На mariatim, TutiFuti, Salome и 5 други им се допаѓа ова.
 15. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  6.364
  Пол:
  Женски
  Само него ако го гледаш на тв две недели со ред, големи се шансите дека ќе ти се засвиѓа. :D
   
  На candy.cane, Kimberly11, glosipgirl и 31 други им се допаѓа ова.
 16. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.540
  Допаѓања:
  11.673
  Пол:
  Женски
  Башка и ако си во карантин :rofl:
   
  На Kimberly11, glosipgirl, Annora и 11 други им се допаѓа ова.
 17. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Можеби сте во право :rofl:
   
  На Amelia, Macito007 и didisi им се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.127
  Допаѓања:
  16.342
  Пол:
  Женски
  Ете реков јас кај живеам :D . Во право си , не се сите желни за внимание :D . Како и да е , со среќа нека им е и со лесно бременоста на Анастасија :) .
   
  На didisi, ЕденЧлен и темјанушка им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  11.815
  Пол:
  Женски
  Малку да се насмееме во ова тешко време ....штом ја ислушате до крај песнава имате траен имунитет и отпорни сте на коронавирусот :rofl::rofl::rofl:
   
  На sanjaeva, Maro87, Espadrila и 12 други им се допаѓа ова.
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  1.505
  Пол:
  Машки
  Зошто така викаш?
  Може за некои е згоден.