Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. Gornn

  Gornn Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  543
  Тука муабетов ќе паѓа во очи, затоа се толку упорни :D
   
  На Regina.Phalange, raww и ohlalalala им се допаѓа ова.
 2. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  3.051
  Зар девојче на 15 години треба да се замара што е In а што е Out?! Престанете да правите шамблони од децата, за да не се прашувате после зошто вашите деца немаат самодоверба.
   
  На T.e.d.d.y, BloodElf, dayla и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Јас мислам ти си out од поентата.
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  7.566
  Пол:
  Женски
  Мартија е супер нашминкана за нејзина возраст, прво се гледа дека е шминката за фотосесија, второ сите сте се шминкале таа возраст ко демек она 11 години има, а кога ќе ми текне до пред некоја година колку со црно се шлапав пошто smokey eyes беа трендот децава се каде каде понеутрални.

  Врчак ако направи камбек ова е вест на годината^_^
   
  На Konfetka, didisi, CrazyGirl15 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам сте се запнале за некоја непозната таму вана би певаљка како се шминкала |(

  Врчак колку години има?
   
  На poppie, BabyStyle, Bengal tiger и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Gornn

  Gornn Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  543
  Над 36 сигурно
   
  На Marija 1999 и Justicija им се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Според Википедија треба да полни 40 во ноември.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  302
  Пол:
  Женски
  А според тебе, треба со мечиња ли да игра?
   
 9. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  3.051
  Прочитај ми ги претходните мислења. Баш напротив токму спротивното го зборев. Само што не се сложувам со тоа дека на 15 год мораш да имаш природна шминка само затоа што била Ин. Тоа се најубавите години за носење откачени комбинации, разни бои, нешто што само тебе би ти имало смисла. Години во кои го истражуваш својот стил. Има време за природна шминка, сакоа и глупости.
   
  Последна измена: 22 мај 2020
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Врчак се враќа? ^_^
   
  На Elen4e_sonce и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.246
  Пол:
  Женски
  Така кажа @ЕденЧлен . Сите сме во исчекување на инфо за тоа кога ќе биде готов албумот :) . Му отворивме работа на човекот , да не извести кога ќе го пушти Врчак албумот , каде итн . :D .


  Јас Д Викнд не го слушам и не го следам баш , ама се надевам дека Врчак ќе направи добар албум што ќе вреди да се преслуша . Како и секогаш .
   
 12. Feminka88

  Feminka88 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Нели Ивона Јовановиќ беше премотивирана и на диета едно време, па пишуваше на инста разни хаштази од типот се гледаме на врвот, знам што сакам?
  Сега повторно се прездебели па кај и е тој врв?
   
  На Bengal tiger, Nellie, No Makeup и 2 други им се допаѓа ова.
 13. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  8.209
  Пол:
  Женски
  Можеби има стрес девојката и и предизвикал здебелување :)
  Оти мора да се плука за вакви работи?
  Слабеењето не е лесен процес, воопшто.
   
  На lovemme, Victorian, Anod10 и 22 други им се допаѓа ова.
 14. Feminka88

  Feminka88 Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  па баш делуваше нападно во тој период, не залудно рекле работи во тишина остави успехот на крај да зборува
   
  На Marija 1999, Annora, Bengal tiger и 7 други им се допаѓа ова.
 15. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.123
  Пол:
  Женски
  Па може сака да достигне врв во здебелување.
   
  На pinkberry, UmaThurman, Jana06 и 10 други им се допаѓа ова.
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  15.986
  Пол:
  Женски
  Добро не мислите дека претерувате со вакви коментари? Девојката можеби има здравствени проблеми, може и нема, небитно. Ама до кога вакви осудувања? Да го достигнела врвот во здебелување...
   
  На Victorian, Anod10, ЕденЧлен и 12 други им се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.678
  Пол:
  Женски
  Девојчето вежбаше во теретана. Кај да иде сега да вежба? Па што ако се поправила она ќе ослаби,а ти што ќе праиш?
   
  На Victorian, Macufka1014, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
 18. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.567
  Пол:
  Женски
  Саркастична беше @СуперДевојка ,на такво прашање мислам дека друг одговор и не би одговарал.
   
  На СуперДевојка му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  15.986
  Пол:
  Женски
  Сарказам или не невкусно е и преминува граници како и многу коментари во темава. Модератори дај зачистете.
   
  На Victorian и Anod10 им се допаѓа ова.
 20. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  2.947
  Пол:
  Женски
  Темава многу одамна изгуби значење...
   
  На ЕденЧлен и Elen4e89 им се допаѓа ова.