Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Колку треба да ти е беден животот па да се замараш кој шо јадел...
  Добро богињи вие шо јадете секој ден кавијар и млеко од магарица.
   
  На candy.cane, Regina.Phalange, Кена Рис и 69 други им се допаѓа ова.
 2. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  КОЛКУ треба на нив да и е БЕДЕН животот што промовираат здрава исхрана со салама?
   
  На ikivikica, bibiiii, Leat и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Feminka88

  Feminka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  И продавање на fake self confidence, а уствари сме искомплексирани до миле воље.
   
  На candy.cane, TrueS94, Leat и 8 други им се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.521
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Де бре ко да нема право да биде грешна.
   
  На candy.cane, Annora и BlackNight им се допаѓа ова.
 6. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  34.989
  Пол:
  Женски
  Ало манекени и манекенки сјашете од Ивона. Осет бре !
  Кој ви дава за право калории да и броите и нејзе и на Јелена и на ред други?
   
  На candy.cane, Maša8, Hellobeautiful и 23 други им се допаѓа ова.
 7. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Значи у седмица само месо служат, фала што ме просветли
   
  На Marina*F, x.Daisy.x, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  2.157
  Ивона многу треба да поработи на карактер и однесување па после изглед!
   
  На SummerGirl, Viktorijaaa5, Leat и 10 други им се допаѓа ова.
 9. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Така е ни карактер ни изглед не и чинат, употребува многу грди зборови, и е арогантна!
   
  На Leat, poppie и No Makeup им се допаѓа ова.
 10. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  3.626
  Пол:
  Женски
  Uhhh ok, пак подобро отколку да рекламира мусли и чаеви за слабеење.
  А оваа нешто промовира здрава исхрана на инстаграм што се фативте за саламата или само си го ставила доручекот?
   
 11. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  10.395
  Пол:
  Женски
  По коментариве изгледа и ти си иста. Ако сметаш дека не промовира здрава храна зошто упорно и ги гледаш сторињата, оди гледај некој друг. А за нејзиниот физички изглед воопшто да не се секираш, ако нејзе и е убаво и е задоволна од физичкиот изглед, ти можеш да мрчиш само на форумов.
   
  На Maša8, Kimberly11, DojaCat и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Feminka88

  Feminka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Епа да, нема проблем. Повели и друг пат.
  Па и сама таа мумлаше на сториња дека и се јади сендвич фаст фуд од седмица и дека оди да купи. Зошто одма напаѓаш??
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Добро Ивонче :*
   
  На Leat, najjacha и Feminka88 им се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  А што ти згреши тебе Ивона?
   
 15. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.802
  Пол:
  Женски
  Па уште и да броеа како треба. Јадела не јадела, Јелена си држи добра линија.
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  А чек сега не смењ ни да јаде?
   
 17. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Не те нападнав, само не мора да значи дека ќе јаде месо. И го видов сторито, срцка си кажа дека и се јаде помфрит. Според тебе готово значи одма изводи нешто и се преправа.
  Јас ако сум вегетаријанец и еднаш во годината ми се пријаде хамбургер или стекче, ќе си каснам и тоа не значи дека глумам, а длабоко во себе сум нешто спротивно.
   
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Според неа треба само трева да пасе
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  По хроно е сликата јас ко што гледам, а вие очигледно е дека не знаете како е цел живот да се бориш со килограми, чим еднаш скршнеш од патот тешко се враќаш.
   
  На Golden, galapce, Victorian и 16 други им се допаѓа ова.
 20. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Морам да ти соопштам дека всушност и си спротивно...
  Не е проблем што некој јаде... проблем е што во случајот ти, или ете селебрити некоја си, се претставува нешто што всушност не е.
   
  На Victorian, oblace1, Lolli и 9 други им се допаѓа ова.