Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Oh honey...
  Тоа не е вегетаријанство. Тоа не се смета за вегетаријанизам...
   
  На Кена Рис, Maša8, Victorian и 29 други им се допаѓа ова.
 2. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Ај, ма не биди лоша и директна!
  Сеа ќе се вади на еднаш во годината... Што значи тогаш кога јаде не е, ама периодите измеѓу е вегетаријанка...:rofl:
   
  На Victorian, oblace1, antonelala и 6 други им се допаѓа ова.
 3. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  У право си...
  Не е битно шо јадеш. Битно е како се осеќаш.
  Може и секој ден да јадеш џигери, ама длабоко у себе да се осеќаш веган пример. :D
   
  На Maša8, Victorian, oblace1 и 15 други им се допаѓа ова.
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Стејт оф мајнд, бе...
  Демократија.
   
  На Maša8, AlicaInWonderland, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  А,бе,што се фативте за храна? :^)
  Ова не е ФИ темата. :rofl::rofl:
  Што јале,јале,тоа не е муабет за во темава.
   
  На poppie и ohlalalala им се допаѓа ова.
 6. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Всушност, здрави се пржени јајца. Јас секој ден јадам 2 цели пржени и едно без жолчка.
  Со неколку капки маслиново масло и парче интегрален леб.
   
  На Maša8, buba4e89, m.i.g и 3 други им се допаѓа ова.
 7. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Квин, мислам дека се објаснуваш на луѓе што мислат дека за да ослабиш треба да гладуваш.
  А јас стварно не ги разбирам луѓево што и бројат калории и толку се замараат што јаде девојчево. Звучите како да сте и долгогодишен нутриционист па сега типкава ја прекршила диетата и го брука вашето име на стори. Доколку сте навистина, пишете и во диемс „Шу јадеш мури тоа мрсното САЛАМИШТЕ :D:D:D:D:D:D“ а не тука да проповедате здрав режим на исхрана и да броите калории на некој што не го познавате. Сигурна сум дека не сте ја заследиле (ако ја следите воопшто) за фитнес совет и рецепти. Нејзино тело, нејзино здравје, нејзина работа. Обрнете малку внимание на себе инстед :hug:
   
  На Maša8, Victorian, Hellobeautiful и 17 други им се допаѓа ова.
 8. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  10.395
  Пол:
  Женски
  Немој да ја браниш, ќе помислат дека си Ивона (facepalm)
   
  На Maša8, Victorian, Annora и 5 други им се допаѓа ова.
 9. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Леле немој молим ти се! Пред да се исчисти темата за инста блогерки и пред да го избришат моето мислење бидејќи било оф топик, помислија дека сум некоја си инфлуенсерка што дошла да ги брани останатите како неа:(
   
  На Maša8, f.girl и Emilija97mk им се допаѓа ова.
 10. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Јас сметам дека е и мое право е кога ќе посакам да 'скршнам' од патот кој за мене е зацртан.
  Често се случува на слава место да им трубам на луѓето што точно јадам да земам нешто во тањир, за само колку да не објаснувам бидејќи еве како и сега наидувам на осуди.
  Факт е дека тој што е различен со свои принципи и правила, за вас ќе биде мета на осуди за да го вратите на вашите нормални и еднакви како и сите правила.
  Не може некој што не е вегетаријанец да ми објаснува што точно е вегетаријанство, а истиот не се обидел никогаш да прочита нешто плус за тоа.
   
 11. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.010
  Допаѓања:
  27.392
  Пол:
  Женски
  Ги видовте новите костими за капење на Ива Спасовска :D:emo:
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Вегетаријанец сум 4 години.
  И 4 години сум вегетаријанец и ниеднаш не сум јадела месо. А, сум била на многу слави.
  И сум била мета на осуди, па не сум пробала ради нив месо.
   
  На Victorian, oblace1, antonelala и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Не разбирам,ова би требало да се бикини или костими за во стриптиз бар?
   
  На Kahlua, Leat, ohlalalala и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  И јас првите четири може и повеќе години бев иста како тебе, потоа научив како да се прилагодам на околината.
   
 15. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.586
  Пол:
  Женски
  Нека ги напика уште малку па ќе ги видиме:puke:

  Тоа се магични костуми како сјаевите и фустаните:rofl:
   
  На ohlalalala и anastasijaki им се допаѓа ова.
 16. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  26.008
  Па најверојатно ги дирнуе у душа шо една дебела има толку следачи и е технички инфлуенсерка.

  Се знае шо е инфлуенсерка, на праг на анорексија, напумпана у гз и цицки и се слика ко у каталог за проституција, рекламира чаеви за просеравање и носи најнова срање мода по можност штикли со тренерки, и со името на брендот одозгора.

  А и плус оваа дебелава шо ако знае да пее, коа на чоек не личи, а и многу се улета у небо коа ослабна, али окрече се коло срече, ете ја пак се усвињи, се и беше за џабе ааххахаха.

  У глобала, лечење на комплекси, и гледање кој што јаде, додека истовремено сами јадат кхм...
   
  На Victorian, piglet1, Hellobeautiful и 27 други им се допаѓа ова.
 17. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  А што ќе биде различно во наредните 4 години?
  Околината ништо не ми може врз изборот на храна.
  И океј е да јадеш и месо и се. Стварно.
  Ама, не ја разбирам потребата да се декларираш како вегетаријанец.
  Вегетаријанството подразбира да се откажеш од месо пошто не сакаш да јадеш умрено животно.
  А, со јадењето на месо го правиш баш тоа. Што е и спротивно на вегетаријанството.
   
  На candy.cane, Victorian, antonelala и 4 други им се допаѓа ова.
 18. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Многу е згодна женската што ги рекламира
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Јас носам скрос танга на плажа :worried::D
  Некогаш и топлес горе.​
   
  На Feminka22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  12.126
  Пол:
  Женски
  Леле моро мајкооо што видов :o
  Овие се корона купачи за домашен карантин... Како за пред човек :D


  А вегетеријанец што јаде месо еднаш годишно, вегетаријанец е исто како што некој мисли дека е невин, оти само еднаш годишно се мава во га* :rofl:
  Ја знаете таа од еднаш геј не се станува, така и тука е изгледа :devil::rofl:
   
  На S.W.A.G, oblace1 и antonelala им се допаѓа ова.