Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.572
  Пол:
  Женски
  E ako de nema nisto loso vo toa i jas nosam. Ne mi se svigja materijalot ne mi izgleda kako za na plazha,toa sakav da kazam.
   
  На Плавуша123, Leat, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Вегетаријанството има многу типови помеѓу кои и flexitarian. Ама, бидејќи сме слушнале само за вегани и вегетаријанци, тешко ни е да разбереме кој како се декларира.
  Ако десет години не сум јадела месо, јајца, мед, млечни производи од кои три години сум била сиров веган, а помеѓу тие седум години сум јадела два пати месо затоа што така сум одлучила во моментот, тоа не ме направило помалку вегетаријанец.
  Тој вид на исхрана е одлука, како луѓето ќе ме декларираат не ми е битно. Она што е битно според мене е дека не можам да се споредам со луѓето кои не спаѓаат во ниту една група од веганството, вегетаријанството или полу-вегетаријанството.
   
  На x.Daisy.x и dayla им се допаѓа ова.
 3. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  На нудистичка плажа?:D
   
 4. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  4.058
  Пол:
  Женски
  Пак ли е здебелена, сптен се бореше се сликаше вежби, трчање, чаеви
   
 5. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Сум вегетаријанец, три ипол години.
  За разлика од тебе, јас не сум консумирала месо воопшто за овие три ипол години.

  Аман бе, дајте не носете погрешни заклучоци и за себе и за другите. Перцепирајте и учете.
  Мене не ме знаеш, за да знеш дали сум или не сум, битно ти еднаш у годината стекче, хамбургерче и се деклалираш како вегетаријанец... важи, бе срцка.
  Скршнувај си од патот колку сакаш, вегетаријанец не си и тоа е тоа.
  И никој не те осуди, напротив за поздрав е да не јадеш месо, туку ти укажа дека погрешно мислење имаш за себе.
   
  На Кена Рис, oblace1, Lolli и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.572
  Пол:
  Женски
  Претерувате веќе!!!!!
   
  На edna_malecka, Konfetka, najjacha и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Морам да те навратам на темата и да ти укажам дека настана недоразбирање. Точно е дека не бев јас во прашање, туку Јелена. Шест години немала јадено месо и ради едно стори на кое потенцираше дека ќе оди во седмица, пишаа дека глумела дека е вегетаријанец.
   
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.790
  Пол:
  Женски
  Не е шест години, лаже.
  Остај ја. :D
   
  На Different7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  :D И јас носам танга ама топлес не.8)
   
  На thequeen95 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  6.762
  Пол:
  Женски
  На Малта нели беше забрането топлес, или смениле нешто ?
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  Не е забрането.
   
 12. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  6.762
  Пол:
  Женски
  На одмор сум била 3 пати на Малта и полиција предупредуваше ако се сончаш топлес, огромни знаци имаше по плажите дека е забрането :D

  Како ви се бендисува нова песна на Тамара

   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Не:shake: топлес кога се сончам, многу ме нервира кога не ми е рамномерен тенот. Кога влегувам во вода си го ставам горниот дел :D А, танга ми се сите бикини, не знам поубаво стојат.
   
  На Monniy, Feminka22 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 14. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Јас па на такви настани не одам, да ги гледам како јадат нешто убиено не фала...или посебно седам.
  И одма шо не избегнуваш, каква си, како бе не јадеш месо...Фала ама не одам..
   
 15. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  7.193
  Пол:
  Женски

  Мене лично не ми се свиѓа не ми е примамлива песната, а, и она веќе не ми е нешто посебна.
   
  На TrueS94, didisi, Leat и 5 други им се допаѓа ова.
 16. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  6.762
  Пол:
  Женски
  Ај музиката така - така, ама текстов како некој бучкуруш. :smirk:
   
  На poppie и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 17. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  3.626
  Пол:
  Женски
  На Ива Спасовска купаќите и мене не ми се свиѓаат, еве баш сега отворив да ги видам.
  Имам многу одбивност кон нејзини изработки, скоро сѐ ѝ кич, пренападно дури и некои работи и додатоци како неубаво сошиени и извезени.А после тоа со линијата на сјаеви уште толку ми стана антипатична.
   
  На Luminary, raww, wendy2 и 8 други им се допаѓа ова.
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Па да. Ама, реално секаде има месо послужено.
  Слава, роденден, именден, крштевка, свадба.
  Ако и се јаде нека си јадат.
  Ама, нека не ме дават мене оти не сум јадела. Стварно мразам кога сум центар пажња оти не сум јадела месо.
   
  На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.572
  Пол:
  Женски
  Многу била поубава предходно A173C7C5-8A26-4C1D-B075-05985FA1B60A.png
   
  На poppie, buba4e89 и Angie1432 им се допаѓа ова.
 20. BellaCaca

  BellaCaca Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  59
  Каде е Љупка Митрова? Многу се смири ништо не објавува....