Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

 1. BellaCaca

  BellaCaca Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  70
  Зарем некој ќе и купи??? Со тие пари Chanel или Dior ќе купам
   
  На Autumn_, Emilija97mk, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.311
  Допаѓања:
  90.963
  Парфем од Елена Ристеска 4600 ден :rofl: На оваа изгледа никако да и текне дека славата одамна и е помината и дека може треба да си бара нормална работа ко сите други. Или нека си најде спонзор да ја финансира и да не се глупира вака.
   
  На Harper, Компир Манџа, *Amethyst* и 35 други им се допаѓа ова.
 3. jb82

  jb82 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  269
  Ева живее кај мене, и до лани ја гледав со сопругот на љуљашки цело време. Кога се развела?
   
 4. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  26.259
  Пол:
  Женски
  Елена да си го пронајдеше стилот кој ѝ одговара во музиката и добар текстописец, ќе можеше да си тера како Каролина со издадено албумче и по неколку концерти во Опера и балет, некој настап и интервју на емисија и евентуално некаква соработка со брендови.
  Сметам дека бидејќи и двете уште од 16-17 години се на сцена, имаат доста солидно изградени вокали.
  Само кој колку знае да го искористи.

  Каролина инаку последниве години ми е поим за квалитетен и комплетен изведувач од македонска музичка сцена, а воедно ми има и предобар стил на облекување.
  Елегантен и дамски.
   
  На Harper, Autumn_, Dalia93 и 35 други им се допаѓа ова.
 5. Aqualina

  Aqualina Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Елена Ристеска има мистична енергија и талент да се проба во повеќе стилови. Пејачка која никогаш не игра на сигурно, пробува стилови и секогаш е уникатна. Инаку има неверојатен талент за цртање. Елена е поим за уметност. Лошо може и се деси што не зема во предвид дека кога се закачи со Боки 13, скапо ќе го плати тоа, со многу невистини и медиумски сплетки и напади. Ама со тек на време се виде кој каков е помеѓу нив двајца.
   
  На didisi, nextredstyle, Nightwish11 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  2.071
  Пол:
  Женски
  На Стефан Лазаров малку му беше што снимаше за тик ток, па сега почнал да снима и за јутуб(facepalm)
  copy-paste од Бака Прасе:x


  Миро се ти е простено:rofl:
   
  На Autumn_, Kahlua, didisi и 7 други им се допаѓа ова.
 7. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  3.206
  Пол:
  Женски
  На кој му е интересен овој?
  Многу ми е дебилен.
   
  На Harper, Regina.Phalange, *Amethyst* и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Не можам да престанам да се смеам на постов :rofl::rofl::rofl:
  Ко ке прочитам вакви коментари за елена ра , стварно почнувам да се смеам и си велам дали е можно некој да мисли позитивно за неа :rofl::rofl: нема да си го трошам времето на меракливката на мужи !

  Ке продолжам за каролина , пред некој ден ја слушам Ајде да летаме , кажи ми , и други и си велам каков потенцијал имала каролина но исто толку активна , со тоа темпо би го освоија цел балкан и европа без да се мучи да прича српски како останатите пропали македонски пејачи !!
  Единствен таков потенцијал имала само таа штета што не беше толку амбициозна на пошироки стази , инаку ќе успееше
   
  На *Amethyst*, Bid1502, Frosty! и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  26.259
  Пол:
  Женски
  Не следам многу што ѝ се случува во приватен живот, ја коментирам за нејзината професија. Од аспект на вокални способности е изграден музичар.

  Уз пат и за тебе некој нема позитивно мислење поради твоите изнесени ставови на форумов, па едноставно знае да те одминува во најголемиот дел од времето.
  Обиди се и ти така со Елена. ;)
   
  На Harper, Someonespecial, butterfly6223 и 24 други им се допаѓа ова.
 10. Aqualina

  Aqualina Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Ако смеењето е половина здравје, еве и јас се поднасмеав на твоето мислење за Каролина:D
   
  На nextredstyle, Nightwish11 и m.i.g им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Паднав во тешка депресија ;(;(;( баш ги проверив и тие што ти лајкнале првпат во животов ги гледам никовите и уште толку паднав во депресија :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  Каролина Гочева е единствената македонска пејачка со светски потенцијал !!!Таа ерата да не му беше шваљерка на димитров немаше ни до М2 да дојде али ајде (можи ти е братучетка или пријателка па си ја браниш)
   
  На raww, Bengal tiger и Just.do.it им се допаѓа ова.
 12. Aqualina

  Aqualina Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  894
  Пол:
  Женски
  Каролина вокално е одлична, нема збор за тоа, ама ја нема онаа харизма која ја имаше Тоше и негов талент со кои го спремаа да го освои светскиот пазар, ама бидна што бидна. А за квалитети од женските пејачки сметам дека Калиопи е врв и во вокални способности и интерпретација и очигледно е колку вреди и колку постигнала и уште има потенцијал да постигне. Елена исто е одлична, ама лошата медиумска кампања и случувањата на приватно поле и се одразија, сепак многу малку, има и таа што да понуди во иднина, но не мора да се согласуваме за ова, во ред е. За тоа што ми е Елена не е битно, не сум јас јавна фаца да се дискутира мојата блискост или анимозитет:D
   
  Последна измена: 7 јули 2020
  На didisi и nextredstyle им се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Не збориме за Тоше , зборам за Каролина , пред 20 години имаше врвни песни со експлозивна енергија , и одличен вокал,да беше поамбициозна ќе беше Европска ѕвезда , сега песните и одат во друг тек ,за мене не интересен ,Тоше е друга приказна .
  За елена ера тоа не е негативна кампања , туку чиста вистина
   
  На *Amethyst*, candy.cane, Frosty! и 2 други им се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.401
  Пол:
  Женски
  Ко да немаш право да кажеш нешто убаво за некого овде а притоа да не ти е ништо во приватниот живот. |(
   
  На Harper, Dalia93, Regina.Phalange и 28 други им се допаѓа ова.
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.396
  Допаѓања:
  36.801
  Пол:
  Женски
  @Justicija А,како си ти подобра со кажување рекла-кажала муабет? :rofl:
  Што и да прави во приватниот живот,тоа не ја прави неа лоша пејачка.Дека има подобри пејачки од неа,има,ама она има добар вокал.Долго време е на сцената,не е некоја вчерашна.
   
  На candy.cane, PaLaVa, poppie и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Bengal tiger

  Bengal tiger Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Двајцата од сличен калибар, едниот пиунско рекетарче, другава спонзоруша или по благо кажано ескорт дама.
   
  На *Amethyst* и didisi им се допаѓа ова.
 17. Bengal tiger

  Bengal tiger Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Абе види, познативе најчесто се перат со муабетот “малограѓански муабети”, “рекла-казала” ама во суштина не е така. Сите знаеме колку од нив се прљави. Џабе е вокалот нејзин кога народот кој ја направил пеачка не ја респектира повеќе... земете пример и од Тамарче-дегенче
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  26.259
  Пол:
  Женски
  Среќа па ти, Јустиција и остали ваши истомисленици сте тука да покажете како треба да се стекне почит.
  На пример со речник како болдираниот.
   
  На Someonespecial, CindyAnn, candy.cane и 12 други им се допаѓа ова.
 19. Bengal tiger

  Bengal tiger Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Па среќа постојат такви како нас што не сме квази-филозофи и не идолизираме глупости.
   
  На poppie, Justicija, Аргентина * и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.369
  Допаѓања:
  24.241
  Пол:
  Женски
  Леле луѓе колку е крипи момчево на Мелита :worried::worried::worried: Прв пат и отварам сториња заради Охрид да видам како е, и се запрепастив.. 3A917ACD-C3AE-4E30-814B-584A1ECC25B8.png