1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Па ако појавување во списанија како Vogue, Elle, каталог на VS, реклама на Dior, модна недела во Милано....ревии исто на познати дизајнери, незнам кои не следам толку мода и не сум упатена...
    Ако ова не е успех и пробивање, тогаш незнам кои критериуми ги имаш ти, сигурно си многу успешен во својата кариера па затоа имаш и толку високи критериуми
     
    Последна измена: 9 јули 2020
    На Harper, Autumn_, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  2. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    4.620
    Па зошто не каже ако има такви понуди туку цело време по интервјуа вика дека неа никој никогаш ништо :) нека збори отворено нека ги информира младите, погрешна слика за работата дава тогаш
     
    На Aqualina и didisi им се допаѓа ова.
  3. Gornn

    Gornn Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2019
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.440
    Се е ок и муабетов си е на место. Е, сега прашањето ми е, зошто избувнувавте кога јас зборев вака исто за парфемот на Лила? Очи ќе ми ископавте. Па уште и велевте дека ќе го купете парфемот! А која е реалната разлика помеѓу парфемот на Лила и парфемот на Ера? Или Лила што на 50 години сеуште тера распашан живот тоа е ок, а за Ера и Мели било срамота?

    Да не се разбереме погрешно, ви ги подржувам ставовите за парфемите и критиките за гореспоменатите особи, ама да нема двојни аршини оти Лила не е светица.
     
    На ohlalalala, candy.cane и antonelala им се допаѓа ова.
  4. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Сакав да кажам многу повеќе ќе се пробиеше. Знам што се случува во тој свет и која е цената за тоа пробивање.
     
  5. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Сите го прават тоа, никоја нема да изјави такво нешто зошто сите ќе кажат дека и до таму каде што стигнала со такви работи плаќала. Едно научив, се буквално се што е на јавна сцена има цена.
     
    На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
  6. antonelala

    antonelala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    4.620
    тоа знам, ама ете воопшто не оправдувам криење на вакви работи, посебно кога ја прашуваат а она одговара јас сум силна мене никој не ми нуди такви глупости

    искрено и да продолжеше ревии и кампањи, а не долен веш можда и подобро ќе пројдеше :P
     
    На Aqualina, poppie и Bengal tiger им се допаѓа ова.
  7. Gornn

    Gornn Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2019
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.440
    А постои ли некоја наша манекенка која признала дека врвот на кариерата ја постигнала преку тие работи? Како на пример Дунавка замина на избор за Мис лажирајќи ги личните податоци дека е дваесет и кусур години? :D
     
    На Autumn_ и didisi им се допаѓа ова.
  8. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Истото го мислам. Ја залажаа VS како и сите останати манекенки, а сега за да биде иронијата поголема ни они веќе немаат модни ревии (facepalm)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас ни сум прочитала тука за парфемот на Лила, ни сум коментирала во темава, за тоа видов на Инстаграм и истото мислење го имам.Тие парфеми нит некој во Македонија ко прво ќе им ги купи а не па подалеку, побогу парфеми на Версаче и Диор се толку пари.
    А тоа дека водат распашан живот, водат и тоа не само они него пола и поише држава се швалерисува и пукаат сеир меѓусебно па ај за овие ќе се морализира.
     
    На poppie, Gornn и Rama им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Зошто се од домашното мора да се плука?!
     
  11. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Јас не плукам пример, ама ценава на Еленче е малце забегана за македонски стандард. Сепак, не е таа светски популарна па да става такви цени. Јас искрено не би дала пари ни за Версаче парфем, не сум љубител на парфеми. Ама за Еленчето па ич. Можеше некои понормални цени да извади, ем немаше хејт да добива толку, ем поширока маса ќе и го купуваше. Ама она си знае, голема е. На таков глас комотно може пејачка да биде и од тоа да живее, ама она сака егзибиции да прави.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    А од кај знаеш дек нема никој да и ги купи, мислиш елена и тимот не го знаат ова ти што го кажуваш. Има луѓе што комотно би дале толку за парфем и сигурно тоа им е пресметано, може таргетот на елена не и се граѓани со просечна плата
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А сте помислиле некогаш пример дека производството влече пари?! Колку всушност вложува, да не зборуваме за промотовен материјал итн. Можеби затоа е таа цена.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ја земам во предвид нејзината моментална популарност во Македонија, затоа што на друго место не е баш популарна и тоа колку народ има во Македонија, па колкав процент од тој народ зема надпросечна плата, таргет групава испаѓа двајца без тројца. Како и да е, она си знае. Мене не ми изгледа многу дека е размислувано околу козметикава на Ера и таргет групи, едноставно не се исплати како сакаш врти го, ама и посакувам среќа како и да е. Јас покрај affordable козметика и љубовта кон Ера, го бирам првото.
     
    На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Верувам дека е така. Ама има голема и мала инвестиција, треба да размислиш каде што се исплати. Поголемо производство е поисплатливо, а со оваа цена кон поголемо производство не знам дали ќе стигне
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па ако Версаче успеа зашто не и Елена.
     
    На Cherry333 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Важи, ти на фемина процена дека не е размислено, а на цел тим што учествувал во изработка на никого му нема текнато тоа
     
  18. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Хахахаха да, тимот на Елена составен од врвни маркетинг експерти и истражувачи на пазар што може да си го дозволи благодарение на богатството стекнато од музичката кариера беше? Не сакам да хејтам, дај боже да ѝ успее, ама некои работи се прости, колку да сакаш и да ги претставиш поинаку. На Еленче и прднало да има парфем и тоа е тоа. Не влегувам во дискусии со тебе, од нив нема излез.
     
    На oblace1, Frosty!, poppie и 8 други им се допаѓа ова.
  19. Bengal tiger

    Bengal tiger Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Да ама размисли дека таа таргет група ќе си купи “paco rabanne“
     
    На Lady D ❤️, poppie и Cherry333 им се допаѓа ова.
  20. Feminka88

    Feminka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2019
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Имам забележано дека еден член не пишува ништо друго во темава освен кога некоја членка ќе си напише мислење и овај член се нафрлува да вреѓа и напаѓа и глуми open minded. (Не би сакала да го посочувам кој, сигурно и вие сте забележале) .Значи престанете бе девојки браните некои јавни фаци кои што за нив сте небитни суштества а со нас очи си вадите ако искоментираме нешто или споделиме трач.
     
    На Frosty!, poppie, Nightwish11 и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.