1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    2.660
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден ја оцрнува, ја плука и ја нарекува со погрдни имиња, а сега ставил профилна од нив двајца и спама со статуси како му е тешко и како не знаел што со себе. Човеков стварно не е психички добар.

    [​IMG]

    Овие ненормалниве у коментари со цел памет совети му даваат :rofl::rofl::rofl:
     
    Последна измена: 17 јануари 2021
    На SexiLy, cresa-jagoda, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    5.406
    Пол:
    Женски
    Да и е само тоа грешно напишано...
     
    На CameliaMiller, poppie и Mantub им се допаѓа ова.
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.777
    Допаѓања:
    242.645
    Жената попаметна излезе, нели со купено школо.
    Какви се навреди не прочитав и тоа од жени, и пишале да оди ручек да прави, а не да оди само по фризери. Тоа е тој наш менталитет.
    Има пари, има готвено да си купеш. Ко ручек рецепт за добра жена ќе да е.
    А и убаво кажа, каков татко и човек е кога јавно пишува дека имал воспаление на тестисите?!
    Она ми изгледа ем попаметна ем поинтелктуалка.
    А директорчето е полно ко брод, партиски поставен на една од повисоките позиции, продолжил во МЕПСО. Она во Телеком. За жалење се, нели.
    Доволно е, доволно.
    Жално за децата.
     
    На CameliaMiller, dzverceeeeeeee, Larah7 и 32 други им се допаѓа ова.
  4. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.908
    Не дека имам прочитано многу што и како, ама зошто да не му даваат совети? Си има мака човекот, си ја напишал јавно, требало или не требало ете си напишал, и што сега? Во ред е убави работи да ставаме на фб ама за развод Божесачувај ќути и трај никој да не те разбере да не те оговара народ. Нека има и за развод, ќе падне по некој лош збор, едниот вака другиот онака, нема потреба од страни завземање или судење. Им тежело, си кажале, јавно било или не било тоа е, некој си крие, некој сака да сподели. Да не се оди само ептен во крајности. Као многу драматично, па децата како ќе поднеселе, може па поинаку се воспитани, да не се срамат и комплексираат од ништо. Ко да не знаеме еден куп причини за развод, што е тоа што би било толку за чудење?
     
    На bella.s, Troi, Anie93 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    5.469
    Пол:
    Женски
    Она некаде пиша дека работи во АД за стопанисување со станбен простор и деловен простор од значење на Републиката (бившо ПУИК).
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.509
    Допаѓања:
    108.694
    Пол:
    Женски
    Беше кафекуварка во Мобимак, таму се спанџаа он беше директор на сектор. После кога он отиде во Аек, ја направи правник, читај и купи диплома и ја намести во Ад за стопанисување, да клати врата и зема плата .. Е сега што го има шутнато а он нели инвестирал во неа, го боли.. А она изгледа си тера како што си зацртала..

    Последната реченица од коментарот!!
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 17 јануари 2021
    На *Amethyst*, eli25, Neodlucna и 3 други им се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.509
    Допаѓања:
    108.694
    Пол:
    Женски
    Жената си има фатено адвокат кој ја подучува и паметно игра. На крај он ќе испадне ментално нестабилен, со испадиве на ФБ..
     
    На *Amethyst*, cresa-jagoda, Victorian и 13 други им се допаѓа ова.
  8. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.777
    Допаѓања:
    242.645
    A што да работи на 19 години?
    Он се заљубил во девојче. Ок, ја запишал на факс, и купил диплома, како на многу голем дел од повеќето во тоа време, па и сега. Ја вработил.
    Па сега плукај. Ниско.
     
    На CameliaMiller, Anie93, eli25 и 11 други им се допаѓа ова.
  9. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.287
    Допаѓања:
    19.513
    Пол:
    Женски
    Па така и се понаша божем тинејџер е па женската го оставила и сега плаче на фб. Така правевме како средношколци ти раскине дечко или девојка и редиш срцепаратлни статуси, песни па ова е посветено си знае тој кој е...па навреди на крај ако не сака да се смири...:D Така прават деца, а не човек од 50 и кусур години со деца. Башка што не знаеме како им било во бракот што се вели меѓу 4 ѕида, женава во интервјуто вика дека тоа го мислела и планирала долго време не туку така и дека поголемата ќерка ја подржува таа не е мала и да не разбира што се дешава. Тешко му е секако ама со ова си направи шах мат, може да ги изгуби децата помалата ќерка другава е скоро полнолетна. Оваа ќе си добие се ем децата ем ќе му лапне некој стан и алиментација овој ќе си кука уште...
     
    На *Amethyst*, eli25, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    25.230
    Пол:
    Женски
    Убаво вика Ина , дрмата на Ордашијанс продолжува :rofl: . Прво се чудев кои се Ордашијанс ( дека повеќе ме интересира Нид фор Спид :rofl: ) , од тука дознавам кои се :D . Овие поинтересни од турска серија да ти биле , кај живеам јас :rofl: .

    Тешко на децата со вакви родители . Само едно ќе кажам , Агнеса е во право , стабилен и нормален човек , татко на две деца кои знаат да читаат и веројатно користат социјални мрежи , не изнесува детали од интимата ( како воспаление на тестиси на пример ) во јавност . Колку и да е очаен и повреден , неговото плукање по мајката на неговите деца зборува за него !

    Мене вака јавно да ме навредува некој , ќе јаде тужба и ќе плати дебело за лична навреда и повреда на личен углед .

    Тој не знаел каква била Агнеса пред да ја ожени , не знаел каков животен стил има ? Или откако побарала развод , се сменила ?

    Боже , свашта трпи земјава |((facepalm) .
     
    На CameliaMiller, buba4e89, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
  11. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    2.660
    Пол:
    Женски

    Што знам до сега други не сум видела вака јавно да се препукуваат и да стават се на тапет, јавно. Сепак за тоа си постојат соодветни институции. А и претежно тие што му даваат совети, ја плукаат жената, де била немајка де била оваква, онаква бидејќи држи до себе и секогаш е средена.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.652
    Пол:
    Женски
    Значи ужас од овој директоров. Сега дури и разбирам зашто жена му го оставила. Возрасен човек, маж, демек образован, цел живот на функција, место да седне да разговара со жена му или со стручно лице, вака да се циганчи на социјалните мрежи, никако не ми иде во глава. По коментарите негови ми личи на типичен pain in the ass човек. Ужасно ме нервираат вакви луѓе на кои најбитно им е во очите на другите да испаднат жртви. Демек ја еве исправниот сум, гревче, жена ми вештерка. Алоо директоре, секое зашто има затоа. Па и вакво јавно деградирање на жена која му родила две деца и со која живеел 20 години, просто немам коментар. Незнам кој е крив, а кој во право, а и не ме интересира, ама јавно да ја распнат жената пошто се одржува и внимава на својот изглед, демек тоа ја прави немајка и недомаќинка. И штом е средена жената, одма е спонзоруша. До каде со овие сфаќања. И стварно да е таква, ради децата прав родител тоа никогаш нема да го објави јавно и на ваков начин како доточниов. Зашто каква таква, на децата им е мајка. Жално да девојчињата само, кога родителот сам си ги користи како алатка за да се покаже дека е во право или да го казни другиот.
     
    На CameliaMiller, KuklickaSk, Fluffy^-^ и 24 други им се допаѓа ова.
  13. SashaFierce

    SashaFierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Која е оваа? Ја гледам и по фб, го шернуваат видеово, ама нигде не видов име. Има ли врска сега со овој директоров и жена му бидејќи се изгубив и тука читајќи :lol:

    BTW сакам да го искористам овој пост за да прашам, what the fuck е со Тамара Тодевска што и' отворила инста профил на 4-5 год. ќерка? Постира и пишува од нејзино име. Мене тоа ми е ептен крипи. Знам дека е дозволено на инстаграм децата до 13 год да имаат профил само со надзор од родител, ааама еве ќе порасне девојчето и баш пошто мајка и' е јавна фаца, што ќе види/мисли, а немала таа лично никаков удел или мислење за тоа. Истото важи и за останатите МАКЕДОНСКИ мајки што посебно им отвараат профили на БЕБИЊА и пишуваат реченици/изјави како тие самите тоа да би го кажале (facepalm)
    Како родител треба најмногу да си го заштитиш своето дете, но еве поаѓам од себе, јас никогаш не би сакала да дознаам дека во текот на моето детство моите родители ставале јавно слики и изјави во мое име достапни за секого, а јас не сум имала појма за тоа. Кога ќе пораснам јас ќе одберам како ќе се претставам пред пријателите или јавноста. Are you with me?
    Тоа е буквално преземање на туѓ идентитет.
     
    На WonderGuurl, Freyja, Luminary и 10 други им се допаѓа ова.
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.509
    Допаѓања:
    108.694
    Пол:
    Женски
    За Тамара немам коментар. Си има гранка во медицината за тоа..
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.777
    Допаѓања:
    242.645
    Спенџи се исфарбала:rofl:
    Отидоа белите влакна за среќа:rofl:
     
    На dzverceeeeeeee, Anie93, Harper и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.226
    Дали е јавно или не, демек дома ако се спукате со мажот, па и растепате, помалце боли од јавно.
    Исто ти се фаќа.
    Он е сељак, она е калаштура. И двајцата се за никаде.
    Она го оставила зошто не и импонира веќе да е жена ба директор, нема што да користи, нема моќ чоекот, си нашла друг и го носела дома, него суетата му е погодена, негов живот, негово право каков еквивалент ќе најде за тоа што му го направила. Да не беше во игра љубавникот кој и го и простил еднаш, можда и ќе ја "бранев", ама го доболело бе... тоа е неговиот начин. Дали е зрело? Не баш, ама кои сме ние да му судиме како да пати?
     
    На LejlaD, Troi, Anie93 и 16 други им се допаѓа ова.
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.777
    Допаѓања:
    242.645
    Љубовник има? Па и дома:o
    Помоќен ли е љубовникот барем?
     
    На CameliaMiller, KuklickaSk, LejlaD и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.123
    Допаѓања:
    172.909
    Ај да провериме во соодветните теми, што совети сме давале?8-|(facepalm)

    А таман мислев дека со бламажите на Трамп, сум го видела врвот на човековата глупост, ќе се појави некоја ваква траги-комедија и ќе ме демантира :doh:
    Па и сто љубовници да има- што ќе постигне ,,интелектуалецов,, со портарскава стратегија?:?:
     
    На KuklickaSk, LejlaD, Konfetka и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.226
    Имала, актуелен некој и помлад.
    Абе си мисли маЌето како. :D
     
    На KuklickaSk, LejlaD, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.089
    Пол:
    Женски
    "Кој нормален човек јавно објавува дека има воспаление на тестис"
    На ова замалев :rofl:
    Жената ако изгледа во топ форма не значи дека не се грижи за децата.
    Не може уште да веруваме во тоа дека жена што се грижи за децата автоматски треба да изгледа како исфрлена од поплава.
    Не знам кој е прав кој е крив, ама тешко ми е да поверувам дека се останува 18 години во брак и се раѓаат 2 деца, само за пари.
    Па не ја виде дека е спонзоруша порано?
    Мене и тој момент ми е смешен, до неделата имавме супер брак, после тоа све се сруши.
    Било срушено и пред тоа, ама можеби треба повнимателно да се слушаат жените кога пробуваат да кажат дека нешто не штима. :inlove:
     
    На CameliaMiller, dzverceeeeeeee, Larah7 и 34 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.