Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.688
    Пол:
    Женски
    Да бил само еден.....
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.125
    Пол:
    Женски
    Леле бе. Немојте вакви работи. Ќе се сеќирам за човекот. Еве, сега се покајал и сака да му се врати. Таа рекла нема шанси, дур е млада сака да искористи и да ја развива кариерата. Хаос. Она сега ќе е директор, а?
     
    На CameliaMiller, KuklickaSk, LejlaD и 20 други им се допаѓа ова.
  3. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.814
    Допаѓања:
    39.401
    Ем ја плука ем вели на колена ќе и падне да моли и довека ќе ја сака.:nod::shake:
     
    На CameliaMiller, LejlaD, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.908
    За некои кои изразнале со шпански и турски серии, некако многу потресени сте ми |( :D Е де, те сакам, те мразам, развод е, не се во парламент. Триста емоции ќе се сменат дури се помири човекот.
     
    На LejlaD, malerozna, dunika и 12 други им се допаѓа ова.
  5. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.352
    Допаѓања:
    38.102
    Пол:
    Женски
    Не се ни први, ни последни.
    Муабетот е која е потребата за јавно да се прави ова? Не е разводот проблемот, циркузите што ги прават се. И пак не дека лично ми смета, ама коментираме де за тоа е темата . И да децата може од ова да имаат трауми, а не од разводот. Едната е 17 годишна, другата гледам помала, па знаеш какви се децата на таа возраст. Имаат другарки, другари, соученици, нема потреба сите да знаат за глупостите на родителите. И пак не мислам на разводот. Дали правела ручек, дали цел саат се шминкала, дали тестисот му бил воспален (facepalm), зошто тоа дете на сегде да чита такви работи?
     
    На CameliaMiller, KuklickaSk, LejlaD и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.908
    Се додека зборите дека циркузи прават, децата ќе се срамат. Не заради родителите, си ги знаат сигурно многу добро, туку заради вас. Демек не слушнале дома за тестиси воспалени од родителите? Или не ги виделе никогаш како се караат? Не видов јас некои големи драми, се искажал човекот. Зошто да се срамат децата? Заради вашите деца што слушаат дека циркуз е ова и утре ќе ги гледаат наопаку? Вашите деца не ве слушаат вас како се карате, или не се важи штом не е јавно? Едниот напишал, другиот се осетил должен своја страна да напише и крај. Или ако не се стави дамка не е интересно?
     
    На Lolli, LejlaD, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.125
    Пол:
    Женски
    Мене по му е што мајка бараат медиумите дапренесуваат фб статуси, прават приказни и трујат со денови. Кажал што кажал. Кажала што кажала. Нивно е како се справуваат. Освен ако е сево ЕПП пошто, да не ги покажеа, особено жена му, не ќе знаев дека постои. Вака, цуцка доби внимание и ќе и се посвети на кариерата. Менде доби внимание, кутриот се испожали не е директор и е сам..можда ќе има позитивна разврска на крај. Хепи енд.
    Стварно, што шунд од медиуми имаме. Чудо мити чудо за нивната драма. Љубовник или не, далеку потешки работи преживуваат луѓе. Секој ден. Па што.
     
    На CameliaMiller, KuklickaSk, LejlaD и 6 други им се допаѓа ова.
  8. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.352
    Допаѓања:
    38.102
    Пол:
    Женски
    @Bridget оти некои работи се интима и приватност. Ги прашал ќерките дали сакаат во јавност да се зборува за каква е мајката нивна? Самата има пишано дека ќерката и се јавила и и рекла да не гледа на ФБ што напишал овој, за да не се нервира.
    Не ми ја разбираш поентата. Не е циркуз карањето, разводот, тестисот негов, петките во школо, невработениот брат. Циркуз е влечењето по портали и објавувањето на интимата од брак што траел 18 години. Ај да си пиша и да се повлечеше, тешко му било, повреден итн. Тие се натпреваруваат кој повеќе интервјуа ќе даде и кој повеќе информации ќе изнесе.
     
    На CameliaMiller, kukla21, galapce и 9 други им се допаѓа ова.
  9. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.089
    Пол:
    Женски
    Ќе молам на колена ама дека е фотошоп барбика, е :rofl:
     
    На LejlaD, Autumn_ и kristina.k им се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.908
    Секој за себе си одлучува што ќе е за него интима и приватност а што не. И тука имаш личности кои си го откриле ликот па напишале некогаш нешто "сочно" за маж, свекрви, развод. Не сме популарни инаку и нас ќе не има на тапет. Леле што рекол, фотошоп барбика, хахаха многу смешно, еве пуканки земам од што е многу интересно. Од кога барбика е навреда? Едно време комплимент беше :D
    Децата та децата. За да си го оправдате вашето плукање ми се чини нив ги вплетувате. Оти сите разводи зад затворени врати се решаваат па децата ништо не слушаат.
    Ај гледајте си работа.
     
    На LejlaD му/ѝ се допаѓа ова.
  11. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Реално не сме ни ние ништо подобри што со денови ги коментираме. Не знам зошто толку внимание воопшто се придава на вакви работи.

    Исто и она видеоно од Амстердам што сите го споделуваат. Погледнав 20 секунди од него само затоа што го видов 5, 6 пати споделено. После тие 20 секинди не бев сигурна дали глуми, дали навистина е таква или е случај за посматрање. И немав потреба да продолжам да ја гледам. Верувам дека целта и е баш тоа, да биде центар пажња, без разлила што се зборува во негативен контекст за неа, на неа и е битно само да се зборува.

    Ама пак ќе кажам криви сме ние што им придаваме на важност.

    Едит: Тоа се две различни особи или станува збор за истата?
     
    На LejlaD, Idedemja, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.225
    Ај бе баталете ги, шо сакаат нека прават.

    Спенџи ако може да не лафе за теми кои не се учат од неколку книги, некои и веза немаат. А и така хистерично кога ги раскажува... ај џст кент... кој може да ја слуша. Катерина Ангеловска и м'жето и, лажови живи со тоа Лајконет и Лајанесот преварарата и се инспирација, боже ме оптости, ко педофил да ми збори дека сака деца.
     
    На dzverceeeeeeee, LejlaD, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
  13. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.352
    Допаѓања:
    38.102
    Пол:
    Женски
    Нигде не ги плукав.
    Ама ти само за контра да одиш, инаку да ги браневме лом ќе ги напраеше. :D Ај ќе си гледам работа :hai:
     
    На CameliaMiller, galapce, Mantub и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.123
    Допаѓања:
    172.893
    Кој на кого му е инспирација со Лајконет? Тоа е вистина живо во мк?8-|
     
  15. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.908
    Што е ова, уште една пирамидна шема, aka нетворк маркетинг?
     
    На LejlaD, Снегулк@23, Celltica и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.123
    Допаѓања:
    172.893
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.225
    Да, да, тоа е.
    Радован е директор на тоа во Македонија, Катерина му е долгогодишна невенчана партнерка, исто така продаваше празна слама. Знам за повеќе луѓе кои се заглавија со кредити за да бидат "успешни" во тоа, токму од некогашните убедувања на Катето. Додека они си купија стан, шетаа по светот и се луксузираа, знам повеќе мајки на излажани деца кои ден денес плаќаат тешки кредити за тоа нивно срање. Кога и досади, заврши еден онлајн курс за некаков си коучинг, продавања муда за бубрези и почна да им "помага" на луѓето кои ко слепци некои и плаќаат да ги мотивира.
    Па реши и книга да напише, па втора со антипатичниот и Радован кој ако толку е мотивиран што не фати да го смени животниот стил, но му цури низ уши ароганција (многу ме потсеќа на Плевнеш џуниор у све) и празнотија.
    Ах да, и Зоран Витанов е во шемата. Критичарот на економијата поддржува празна слама и нереална работа, нереална економија и фирма. Ама он, лично смета дека е кадарен да коментира за економија.
    Нејсе, да се вратам на Кате, има и други глупости, кои ќе ги скокнам зошто баш баш се дрти, реши да се прероди и да инспирира луѓе, меѓу кој е и Спенџи.

    На кратко...тоа е...
     
    На LejlaD, *Amethyst*, Снегулк@23 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.236
    Допаѓања:
    27.825
    Ах, не ја следам ама отворив да видам. Ова мисли позитивно и моќта на потсвеста само вакви ликови ко Спенџарска и во пропагираат. Зборам и во реален живот, мислам дека буквално сите се тој калап.
     
    На simoncelicius и Angie1432 им се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.225
    И јас не ја следам, од друго место ми се фактите. Зошто имам еден пример каде што детето падна во сериозна депресија и се заглави по лихвари, има многу во приказната, доста е до тука.
    Ама да, мотивиран од лидерката Кате. Па гилти трипови дека не работеле доволно, затоа не заработиле, требало да веруваат. Перење мозок. Па продаваа некакви клаудови, абе ужасни работи.
    Да сум во било која влада било кога би ги истресла од гаќи посериозно, на чело со Витанов.
    И тоа лоби да знаете колкаво е ...
    Имаат настани со скандирање, со музики, со покажување на Л со прстите, забегано до бесконечноста. Како што сте гледале на амерички филмови.

    А исти глупости се и Хербалајф во мк, само што тука имаш и производи кој ги "перат".
     
    На CameliaMiller, LejlaD, *Amethyst* и 11 други им се допаѓа ова.
  20. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    8.149
    Пол:
    Женски
    КОлку треба да ти е досаден животот за да им ги знаеш на памет биографиите на рандом небитни ликови?
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.