1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    http://maktel.mk/makedonija-2/item/6542 ... -ivanovska

    А умницава еднаш во интервју рекла : "Многу сум слична со главниот лик од филмот во приватниот живот. . . " Хмм...да , да се забележува Катеринче. ;)

    И нека не се занесува дека е најубавата и најшармантната во цел универзум.Јасно ни е дека си успешна, ама симни се од облаците високи де, ќе паднеш.Патем, има слушнато за Маја Сашек некогаш? :^)
     
  2. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    ^ Не знам дали таа рекла некогаш дека е најубава и дека и нема рамен, овие така пренесуваат. Јебеш денешно новинарство, да се изразам во нивен стил :)
    Мене не ми смета Катарина Ивановска, ОК ми е. Ми сметаат овие статии. И пак правам грешка што кликнувам.
     
  3. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
  4. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.172
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    ^ Последниот црвен фустан, најдоле на промоција на Пелистерка и е БОМБА! :)
     
    На LittlePinky, aaaaa, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Boki Jovanovski
    20 hours ago
    OVOJ POST E OD LOKALNO PATRIOTSKI KARAKTER I GO POSVETUVAM NA MOJOT RODEN GRAD SKOPJE I KE ZAMOLAM SELJACI DA NE GO CITAAT I DA NE KOMENTIRAAT
    SE PRASUVAM ZASTO DOJDE VREME KOGA KURTO I MURTO SE FACI I IDOLI VO MOJOT GRAD?
    SE PRASUVAM ZASTO NEPISMENI SELJANKI PRISOBRANI OD PERIFERIJATA NA SKOPJE STANAA GLAVNI SKOPSKI RIBI (TROTOARKI)
    SE PRASUVAM DO KOGA VO GRADOT KOJ STO BESE POZNAT PO DOBRATA SKOPSKA DOMAKINSKA TRADICIJA, KE PARADIRAAT SELJACI SO ISKREVEN SISTEM NA VREDNOSTI BEZ NI MALKU PARDON I TAKA DRSKO KE JAVAAT KAKO SERIFI PO STARITE SKOPSKI ULICI?
    SKOPJE BESE GRAD VO KOJ PREDNOST IMAA STILOT I DOBRIOT VKUS, A DENESKA SKOPJE STANA GRAD VO KOJ PREDNOST IMAAT SAMO NOVOPECENITE SELJACI SO PARI!!
    SKOPJE BESE GRAD SO DUSA, GRAD VO KOJ IMASE MESTO ZA SITE NO SE ZNAESE KOJ NA KOE MESTO PRIPAGA, A DENESKA NE SE ZNAE NISTO ALI BAS NISTO!
    NAJVISE MI IDE ZIVCI KOGA KE PROCITAM TEKSTOVI ZA SKOPSKITE DZET SETERKI, KAKVI BREE DZET SETERKI, KAKO PRVO NE SE DZET SETERKI, KAKO VTORO NE SE NI SKOPSKI,KRAEN ZAKLUCOK TOTALNA NEBULOZA I DEBILIZAM, A TEKSTOT ZA SK DZET SETERKI GO NAPISAL SELJAK OD SVIRIPICINO KOJ POIMOT DZET SET GO PROCITAL VO NEKOJ MAGAZIN ZA ZENI, PA MU STANAL INTERESEN I TAKA LESNO GO UPOTREBUVA VO SVOITE TEKSTOVI, NE RAZMISLUVAJKI DEKA TOA GO CITAAT I LUGE KOI ZNAAT BAR MALKU POVEKE, SO EDEN ZBOR FUUUJJ
    ZA SKOPSKITE TELEVIZIJI I DA NE ZBORUVAM, SHLJAM DO SHLJAM, KICESTI VODITELKI, OBLECENI UGLAVNOM VO NE POSTOECKI FIRMIRANI PARCINJA GARDEROBA, ZELENI I SHLJASTAVI KAKO MAPET SHOW, A ZA GOVOROT I ONA STO GO PREZENTIRAAT NEJKAM NI DA KOMENTIRAM.
    I DOAGAME DO KLUCNOTO PRASANJE ZASTO MENE NE "SAKAAT" A ISKRENO TAKVI I NE SAKAM DA ME "SAKAAT" I ZASTO IM PRECAM NA TAKVITE NOVOKOMPONIRANI?
    ODGOVOROT E JASEN, SELJACITE SEKOGAS IMALE KOMPLEKS NA NISKA VREDNOST I KOLKU GOD SO SILA SAKAAT DA POSTANAT GRAGANI OD PRV RED, NIKOGAS TOA NEMA DA BIDAT
    SO SILA UBAVINA NE BIVA, SRBITE IMAAT EDNA ODLICNA IZREKA VO KONTEKST NA MOJOV POST VELAT :DZABA AVIONI I KAMIONI, KADA VAM PRAZILUK VIRI IZ DUPETA
    A NA VAS DRAGI MOJI SKOPSKI FEJK FACI VI VIRI I TOA VO OGROMNI KOLICINI
    DA ZIVEE SKOPJE
    VASH, BOKI 13



    А што мајка бара да прави гужва во Белград, не е он исто таму како што се дојденците во Скопје а ?? |( И ако толку го сака Скопје, нема да бега во соседните држави за да успее. Ќе се пронајде во постовите на „БеограЏани “ околу тоа како градот го гушат луѓе од страна.
    Па ќе вика збореле дијалект во Скопје, провинцијалци. Е не, како него ќе глумат лудило, српски ќе зборат, за една година таму ќе заборават се и ќе глумат лудило со јазикот. Си го искрши јазикот зборејќи српски, не дека многу знае, падежите ги греши иако е паметна особа, не зборам за инат паметен е ама не знае српски ептен, а и да знае не треба да се филма, не му личи. Во случајот засегнатите бар се тоа што се, не глумат ништо, а тој сака да биде нешто што не е, односно Србин па уште и џет сет таму..

    И тие што живеат во Белград за таквите како него зборат дека им е преку глава од новодојдени кои им сметаат на тие чии корени се од градот па никому ништо, гледам тоа не го засега. Или отишол со цел да си ги оствари амбициите, исто како и некој што за иста причина дошол во Скопје. Кој нашол да каже, бре бре бре...

    Mу се смеело магарето на зајакот дека има големи уши е работава, ама ај нека се радува дека напишал добар статус.
     
    На Agrona, MaggieTatum, MiloMalo и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.569
    Допаѓања:
    39.984
    Пол:
    Женски
    Боки, најгрдо нешто бе. Не ми се верува дека во постов не разбира дека се потсмева на самиот себе.
    Срамота за мк е тој, па у Белград отишол, ама џабе бе брате кога некој не вреди се е џабе.
     
  8. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Во право е инаку.
    Е јес да беше тој тука ќе беше за нијанса полошо :?: ама тоа не значи дека не е точно тоа што го кажал. Инаку јас не го сфатив дека плука по луѓето од „провинција“, јасен беше на кои мисли конкретно. Тоа што не е самокритичен е друга работа, барем одовде си замина

    П.С. српскиот и прекршен пак му оди подобро од македонскиот литературен :D )
     
    На Agrona, HeidiDiWalt и Camellie им се допаѓа ова.
  9. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Леле :rofl:

    http://www.youtube.com/watch?v=Z9DCy8SBIBY

    И ова го имало во Македонија, сега не остана нешто што не сум видела :x .
    Кои се овие жити се? :rofl:

    едит ова било од пред 10-15 години :D Слаткар што се правеше првенец за вулгарности во песни нека се слика сега :D
    цц
     
  10. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Како бе не ги знаеш , мене оваа потајно ми беше омилена ! А кога идеше на тв ми беше срам пред моите од спотот , али на памет ја знаев ! хах
     
    На Daydream, LittlePinky, Danilela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Колку само не.
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Не знам, јас не се сеќавам на ова. Заразна песна, ама спотот е ужас.
     
  13. Victory15

    Victory15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    160
    Во нашиот град секоја година има фестивал на хумор и сатира.
    И затоа што Сашко Коцев прв пат настапувал како комичар кај нас пред многу време, дојде без проблеми како еден од гостите. Беше на последната вечер (на затворањето на фестивалот) мене ми беше баш интересен!

    Инаку, не знам зошто погоре велите дека немал смисла за хумор. :worried: Кај нас цела сала се смееше и со нетрпение го очекувавме. Цел час пред да настапи, салата беше исполнета. Картите беа пуштени во продажба во понеделник (настапот беше во петок) и се продадоа за 24 часа. Шо знам, секој со свој вкус :)
     
    На Viki15, Daydream и gangstergirl им се допаѓа ова.
  14. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Нешто модерно стана годинава сите новинариве се испоженија-мажија :rofl:. (најАНТИпатичниов ) зарем ке може жена-ва да го надзбори дома :talk: :lol:

    Васко Ефтов „капитулираше без борба“

    [​IMG]
     
    На aaaaa и hapyygirl им се допаѓа ова.
  15. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    makedonski javni faci denska imame mnogu nekoj ke go dadat nekolku pati na tv i ke se smeta sebe si za javna faca nekoj ke napavi skec pesna i ke se smeta sebe si za zvezda a da ne zboram deka sekoe vtoro devojce se smeta sebe si za manikenka patime od komplesi luge cc za mene javni faci samo deklarirani moze da imame kolku sakame ja tie sto gi pocituvam se brojat na prsti i vazat za golemi profesjonalci i toa igor dzambazov toni mihajlovski jelena jovanova od glumicite vasko eftov kako politicki novinar snezana lupevska kako istzuvacko novinarstvo od pejacite samo tose ni vredese drugite se samo negova kopija
     
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.569
    Допаѓања:
    39.984
    Пол:
    Женски
    ^ Кој успее да ти го прочита постов без напор, му давам рака.
     
    На Agrona, shushu, Azriel1 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Се знае бар таму кој ќе биде жена у куќа :D :D :D
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Не знам зошто, ама се зачудив од веста :D Ај со среќа нека му е, со надеж дека ќе е помалку напнат отсега па натаму :D Инаку добри идеи има за емисии ама човече, напор е да го слушаш, а не па да зборуваш со него. Всушност, тоа да зборуваш со него не е можно :D

    едит Оние од Бекстејџ не ги можам и не ги можам повеќе |( Нека се смилува некој и нека прекине тоа чудо во кое одредени рандом ликови си се занесуваат дека се славни и обожувани од јавноста, а во реалноста никој не може да ги смисли. Нека прекине. Во Ексклузив барем дечконо, Ненад делува приземно, овие не ги можам. Јас не ни сакам да гледам такви работи, ама натерај ги дома да исклучат, плус ударен термин, куп на УЕФА почнува, ЛШ |(
     
    На gangstergirl и Agrona им се допаѓа ова.
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.515
    Лееле кое хитче беше песнава на времето...како сме денсале цело оделение у МНТ диското :D :D :D
     
  20. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    http://tvpaket.com.mk/zabava/2884-2013-10-21-13-59-52...кога видов кое видотелка ..и ми стемни пред очите..ама ајт..сигурно нема да го следам на сител ..тоа 100% сигурно...ќе го гледам на српската.... :)
    женава се секаде си го става носот и таму што и местото и таму каде што не и ее... :!:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.