1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Не јаде трици за цироза ама се зае*ава со умрени :rofl:
    Оф, на некој друг не му е јасно туку ај. Можда ако утре старлетава фати синче на некој политичар и неа ќе ја гледаме со очите со кои го гледаме Саше, чекајте, рано и е.

    Јас таа другарка од Симона немам поим која е ниту што пишува на фејсбук, мене ми е преку глава од ситуацијава. Сите нешто се нервираат, а едвај чекаат дотичните да прднат за да им ги читаат статусите и да им ги споделат на сите можни мрежи. Истите што се правеа паметници кога беше тоа лапсузот од Кико (едино нешто смешно од се ова што го приредуваат секој ден) колку ние сме биле глупи, за што сме се притресувале, истите дотрчаа да го стројат Саше, као да не беше иста патка за привлекување внимание и дигање рејтинзи (негов, на Џамбазов, којзнае чиј). И сега немој случајно некој да ја искоментирал глупачава колку е проста, дроља и колку ТРЕБА да се тргне од јавниот живот, само смејте и се... да ќе се смееме, дури таа планинари кон целта, утре стварно ќе добие улога во филм, до толку е саглам светот. Абе да се чудиш просто.
    И јас правам грешки, кликнувам понекогаш на она што ќе го прочитам по форумите, еве овде ги коментирам, а не треба, признавам, ама барем не посетувам и не споделувам мактел плусинфо курир и ванабисероњолебрити сајтови, не ги копам имињата на овие по гугл и фејсбук.
     
    На gangstergirl и Kacjushka им се допаѓа ова.
  2. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    3.577
    Пол:
    Женски

    Леле бруки, мизерии, срамотилаци.
    Оваа го читаше Коелјо така ?! :rofl: :rofl:
     
    На Ketrin.Moon и fighter им се допаѓа ова.
  3. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    да...и од кога пукна брука истрча да каже дека се зафркавала! Како се зафркава мртва сериозна пред камера...некој ја зезал преку фб...и...бре...бре...
     
  4. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    602
    Пол:
    Женски
    Денови на старлета треба да напраат у Македонијава наша! Сеа што е најтрагично 10 дена ке иде веста по порталите! Некои луѓе едноставно се болни за внимание и им треба лечење.Толку.
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    23.260
    Пол:
    Женски
    Македонските јавни фаци ? Па,куп на таленти кои неможат да се развиат во оваа нашава простичка држава,со толкави желби,што мислат дека идат напред во светот а уствари се се вртат у место(се тоа е поради развиенева Македонија)да не спомнувам за оние кои се највисоко а незнаат што е тоа што го прават(дали пеење,дали глумење дали ова,дали она).Се е аут,единствени што ги сакам ми се Игор Џамбазов,Тони Михајловски а го САКАМ,и го САКАВ најмногу Тоше Проески.Ми се допаѓа и Ламбе,Влатко Лозановски .А останатите ( „најдобри“ се Гулабица и Драган Вучиќ) се АУТ!
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.048
    Пол:
    Женски
    Не го прочитав текстов, коментарите се класи и класи поинтересни. :rofl:
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    ^
    Некој Дац напишал "Dzejms DinT , MarLIn Brando... vo nedela vo faci ke go pogledneme celoto intervju kade sto starletata objasnuva kako igrala lastik so Michael Jackson.."
    GIANNI VERSACE напишал "Јас ќе се погрижам за нејзиниот стајлинг додека насловната песна за филмот ќе ја пее мојата драга пријателка Whitney Houston" :rofl:
    Ха :rofl: ХА :rofl: хА :rofl: Е не можам ќе се акнам од биро и ќе ја ставам главата во лап и самата ќе се затворам ќе си се поклопам..... Е не можаааааааам :rofl: :D :lol:

    A во продолжение од глупачава статусите на ФБ. Ги ставив во спојлер онака чисто. :lol:
    [​IMG][​IMG]
     
    На Mama25 и tessie им се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Добро, дали оваа старлетава, надежна глумица по која плачат Џејмс ДинТ и МАрилин Монро и МарлИн Брандо е истата девојка која е на денешна насловна на ВЕСТ?
    Како татко и` физички ги малтретирал и јадела ќотек секој ден?

    Мене нешто сериозно ми мириса... на шизофренија.
    Да не грешам душа, ама ... што да си помисли човек после сите интервјуа, изјави и коментари.
    :^)

    Пред некој ден налетав на ФБ профил на дотична Ивана Сватка.
    Девојчето имаше ставено негативен тест за бременост и се заблагодарува на светците за избегнатата трудноќа.
    Шта реќи... :^)
     
    На sweet-cherry и Agrona им се допаѓа ова.
  9. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Добро оваа во ФБ напишала дека ако не е она , ќе и било досадно?„“? станала хит...!?„?!
    Мислам, да , згрешив што ја коментирам....ај да прочепкам може ќе најдам некој од јаДниве македонски фаци што е ок...и ќе го коментирам по нешто паметно...арно ама тие не се експонираат ко овие глупачиве што го брукаат женскиот род!
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    ^^^ Мелита во одбрана.... :D
    Ха!
    Магарето си го брани зајко во име на заедничките долги увциња...
    Смеа. Без пари. :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • 01.jpg
      01.jpg
      Големина на фајлот:
      90,8 KB
      Прегледи:
      352
    На sweet-cherry, Ketrin.Moon, Sweetheart87 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.048
    Пол:
    Женски
    Еден ден нема да ме чуди кога туѓото внимание ќе го наплаќаат поскапо од дијамантот. За некои и те како има вредност и значење.
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Мене дотичната старлета не ми е воопшто смешна, напротив ме ужаснува дотолку што дури и жал ми паѓа. Се избрука па сеа се вади демек намерно било, нека...
    Само жал ми е што еве оваа, Накова, таа Симона и уште некои други "старлети" се дел од денешната младина, што на некој начин е и дел од нашата иднина. Каква сегашност ние имаме сега, ако иднината на вакви останува. На страна што со медиумскава пажња на децава им даваме ужасно погрешна слика кон што да целат во нивните животи. И Џамбазов не е пример за поздрав, но од него има што да се научи, а од овие единствено што ќе научиш е да се соблечеш и сликаш и секако книга да не отвориш.
    А најтешко ми паѓа што утре моите деца ќе раснат со децата на овие "паметни старлети" и дали јас како родител ќе постапам правилно ако своето дете го затворам дома, само за да го заштитам од туѓата глупавост.
    Еве незнам, ама црно ни се пишува.
     
    На LilBaby, Nymeria, Lilit и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.569
    Допаѓања:
    39.984
    Пол:
    Женски
    Па на Мелита муабетов бре...
    А девојкава како стигнала до слава ако не на овие начини...
    Образование- диплома има или сеуште работи на случајот ама битно ќе има...прашај дал знаење има.
    Уствари немора да се праша, се гледа.

    Сите овие старлети по ново, се курвети по старо |(
    Што да се очекува друго од нив?
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.098
    Глупачки, ороспии, простачки и сл. ги има околу нас, не дека сум многу изненадена што некој не знае дека Мерлинка е мртва, и дали воопшто некоја слушнала за Џемс Дин, може Зоки и дошепнал за имињата, ништо чудно за да си направи сензација. Мене ми смета што лаже пред цел народ дека филм ќе снима :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.569
    Допаѓања:
    39.984
    Пол:
    Женски
    Џејмс ДинТ- молим те не греши :D
     
    На tessie, fighter, Agrona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Кого брани Мелита сега Сватката, или онаа фацана што се допишува со Мерлин Монро на фесјбук?
    Па уште и ја земаат Мелита во емисија за родители за пример со ќерка и која ја има крстено БАРБИ!!! Сакав да се отријам кога го видов ова, ама најозбилно...
     
  17. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Јас лично овој збор старлета не знам ни од кај дојде,ни како,ниту пак знам што означува. :?:
    Сите се нарекуваат старлети,без да знаат што тоа точно означува.
    Според моите размислувања старлета означува курва!
    Да не навредувам,но каде и да прочитам читам старлета била таа,старлета била онаа....... :envy:
    Сите станаа старлети, во превод курви.Но со тоа просто размислување се влезени во филм и се замислуваат дека се некои најпознати филмски ѕвезди или пак што ти ја знам,а всушност тие се обични спонзоруши кој задоволуваат за пари. :| Жално,со ваквите никогаш нема да проспрерираме на прав пат.
    Која иднина ја имаме? :@
     
    На Mama25, Nymeria и zhap4e им се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.125
    Пол:
    Женски
    А, замисли стварно да снима филм и типот со кој ќе снима стварно да ти се вика Џејмс Динт, само некој друг Џејмс Динт е тој,пак и,малку поинаков филм . :D
     
    На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Старлетава ќе ти биде академски граѓанин утре инаку.

    Некој сличен на овој можеби
    http://en.wikipedia.org/wiki/James_Deen
     
    На zhap4e, Emotional123 и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  20. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ај колку ја извреѓавте девојкава, веќе аман !!! :^)
    Што сте љубоморни, дека вие не се допишувате со Мерлин на Фејсбук ???
    :rofl:

    Старлета = курва. :geek:
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.