1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    да не испадне некој љубов како од кај нашиве северни соседи...од типот на триаголникот со некоја си Мандиќ,Николиќ и некој си бизнисмен швицарски Ќазим......

    се е во парите....се е во парите...
     
  2. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    ЛЕЛЕЛЕЕЕЕ и Маја Г....лелелеееее :tmi:
    ама што им е на ова жениве со тоа полнетите усни...па полнети мисирки за THX GIVING потсеќаааат...боже гадни пластики извештачени никакви
     
  3. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    всушност ова сакав да ви го постирам

    типкава ја видов вчера случајно на утринска програма на Алфа тв
    ЛЕЛЕЛЕ...аман девојче...
    ок си е, убава...нека е...ама ЗАБИТЕ
    ЗАБИТЕ....
    се знае дека ако сакаш пред камери да работиш, мора да си го средиш својот изглед, аман.,...
    има ли некој уредник таму на забар да ја однесе

    еве само ова го најдов на youtube...со неа...погледајте на самиот почеток кога го најавува гостинот. Аман девојче среди си ги забите.
    http://www.youtube.com/watch?v=a88vmbLb_ms
     
  4. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.689
    Допаѓања:
    87.412
    Пол:
    Женски
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.845
    Допаѓања:
    32.346
    Пол:
    Женски
    Па нормално дека се е во парите, а многу ме нервира кога ке слушнам муабети од типот јас него многу го сакам, не неговите пари. Да да така е |(
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Па јас до пред некое време и немав некое мислење,ама како што читнав коментар,во Македонија те гледаат наопаку ако си вегетаријанец,активист во Анима Мунди или незнам што.Ама не треба да си ствара публицитет со својата сексуалност,туку со пеењето.
    И да,ваквите се `црни овци` како што ги викаат,ама барем си имаат свое јас,и се борат,за разлика од вие што плукате,и гордо се криете зад форуми и лажни фб профили!
     
  7. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.689
    Допаѓања:
    87.412
    Пол:
    Женски

    за разлика од вие што плукате,и гордо се криете зад форуми и лажни фб профили! Извини дали ова го мислиш општо или одговорот ти е за мене :)
    Јас само го поставив линкот намерно не напишав ништо но сега ќе го кажам моето мислење.
    Јас го почитувам Фифи и никогаш не сум го нагрдила со неубави зборови за жал што многу останати тоа го прават.Се сложувам со тебе дека таквите луѓе си имат свое ја и се борат да опстанат во живот.Го пратам Фифи на фб и ми се допаѓа како личност дури и ми е жал што има луѓе што постојано плукаат по него баш онака го прават црна офца ,као демек не бил за во нашата земја и ред други работи.
    Таквите луѓе се стават ли на негово место ? Мислат ли дека можно е и нивните деца да имаат баш таква ориентација во иднина ....Жал ми е што е сам и што мора да се справува со се . А лично јас не осудувам никого за неговата сексуална ориентација во животот ниту пак планирам да навредувам едноставно таквите луѓе ги подржувам колку е тоа природно или не . Ги подржувам затоа што тоа е нивно мислење и нивно решение а животот понатаму
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Само Владо Јаневски признавам.
     
    На bibiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    И јас ги оправдувам сите транс, хомо, би или било какви други иако ми се малку гадни кога ке помислам на односите, тоа е хормонално пореметување и логично е да се разберат. Штета за Фифи што нема никаква поддршка од домашните, посебно од татко и/му, среќа што е борец и се држи на нозе. Таа или тој незнам како да се изразам најдобро е да замине од Македонија ако сака да види навистина како се поддржуваат транссексуалците, додека е овде нека не се надева на мир. :)
     
  10. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.689
    Допаѓања:
    87.412
    Пол:
    Женски
    Taa нека не ти биде незгодно слободно можеш така да се изразуваш во врска со неа . Го гледа краткиот филм ? Самата вели дека сите и викаат да замине од Мк дека не е за тука но таа вели ,не она е баш за во Мк и тоа е така нека докаже дека таквите луѓе можат да успеат
    (тоа ние што сме прост народ и секогаш ќе пљукаме по други тоа веќе не е за муабетење )
    + Фифи е единствената што јавно зборува за тоа а има многу други што немаат храброст за тоа
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.992
    Допаѓања:
    154.227
    Толку е посетувана темава и активна што ми оди да си прашам за зимница.
    Еве Лила Филиповска имала дилема.
    Како оди соодносот за киселење зелка со хималајска сол? На 100 кг зелка колку хималајска сол треба, ако обично на 100кг се 2кг сол?
    Да и помогнеме на Лила да си ја закисели зелката!!!
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Се изнаслушав мислења дека кај хомото одма им се грози при помислата за сексот. А, кај обичните парови исто така си прават слики во глава од сексот? :puke: :tmi:

    Не дека го сакам Фифи, ама жал ми е за него. Колку само му е тешко во ова поднебје. :(
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  16. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.583
    Допаѓања:
    2.396
    Тајзи е закоооон <3
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    читам Врцак постирал седмо небо на ф.б.
    се повлече од музичкава сцена ама можеби нешто ново ке сними-дај боже :$
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Мојата „омилена“ со СAMOПРОГЛАСЕНА „манекенска“ фигура после 4 месеци од породувањето!

    Еве фотосесија во прилог
    http://www.plusinfo.mk/vest/115656/GALE ... duvanjeto-

    на 4тата слика, ептен манекенски изгледа, бидејќи од впивањто на долниот веш во телото, односно корсетите за затегање и слабиот фотошоп,салцето и вирее

    Не знам само кого тоа убедуваат, на крајот од краиштата ич не ми е гајле дали се вратила у форма или не, кога не знае да пее, јас не ја знам ко пејачка :envy:
     
  19. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.889
    Допаѓања:
    13.461
    http://velespress.com/internet/fejsbuk/ ... 0%BA%D0%B0

    Не знам зашто, ама кога го видов ова у мене предизвика некој вид на агресија. Ми иде да и/му влезам преку ова екранов и да го задавам.
    Женско ли е, машко ли е не се знае, али ко глуп човек може да се рачуна :geek:
     
  20. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    23.260
    Пол:
    Женски
    Oh,god,why,why ? :o :puke:
    Бљуак ....

    http://www.youtube.com/watch?v=z1OI5e2IHLY Фифи.Прекрасно ми пееше,и ме изнервира Жељко бидејќи се знае поради кои причини кажа НЕ.Сега нешто ми текна на неа,па се прашував:
    Што мислите за Фифи ?
    Мене лично ми се допаднаа нејзините(неговите,whatever) цели.Ми се допаѓа што не сака да биде популарна поради тоа што е од машко -женско,туку сака да биде популарна како пејачка.Ми се допаѓа и тоа што е доволно храбра да искаже што чувствува.Ама не е убаво сепак да се оди против прироодата.Али ако,ипак тоа е нејзин избор :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.