1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    И ова мислам,шта реќи :) ,,и ја могу да постанем певачица жириииии,, уууу гадна е бе ама и антипатична и не еееееееее за на тв :fubar:

    http://puls24.mk/magazin/scena/foto-sne ... ta-frizura
     
  2. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478

    Антипатична,одвратна,лигава,анорексична.
    Не знам како до сега не разбра дека е демотиватор за гледање на тв,во случајов нешто по актуелно е икс фактор.
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Od tolku ubavi i sarmantni voditelki bas ovaa li na najdoa kolku e samo antipaticna,odbivna,so tie nejzini seljacki izrazi :puke: i nema muabet a ona da ne go spomne sporot so imeto.

    A sinojka bese kako od horor film izlezena,a cickite valjda si gi zaboravila doma
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Божеееееееее! :D
    Каков фустан облечела бе, ало :D Смешки у боја, она нема цицки цела е рамна, а не па таков фустан да носи :D
    А у косата мислеш некоја кокошка ја чепкала :D
     
    На barbyyy и sofijanoka им се допаѓа ова.
  5. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.569
    Пол:
    Женски
    Зошто пишти оваа Снеже толку бе? :D
    Неможам да ја слушам ни да ја гледам.
    Одвратно ,антипатично створење !

    http://www.youtube.com/watch?v=K0qWcnnO3Ro се заљубив во човековвввввввввв :inlove: :D
     
    На barbyyy, sofijanoka и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    823
    Даниел Кајмакоски, не сум слушнала и видела до сега ваков пејач. Алал да му е на дечково. Глас, настап, изглед, однесување...каде бил до сега?Јас го ставам на исто рамниште со светски ѕвезди. Дефинитивно многу таленти во Х фактор, тешко е да се каже кој ќе победи, но Даниел ми е :inlove:
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nonenceee

    nonenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    1.016
  8. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Па каде се криел дечково досега? Феноменален е, браво, браво!
    И глас, и стас, и сигурност на сцена, добра комуникација со публика, уште подобра со жирито (со женскиот дел очигледно, овие маживе, посебно Жељко, ко трупови се), ме воодушеви навистина!
    И што е најважно, зборуваше на македонски! Секоја чест!
    Навивам за Даниел! :inlove:
     
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Јас искрено не знам зашо толкава прашина се дигна за Фифи.Фама.
    Просечен глас,ништо сензационално,ништо веќе не видено.
     
    На ocila, eliesaab и Dvolicen им се допаѓа ова.
  10. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    602
    Пол:
    Женски
    Прекрасен е дечково значи у секој поглед,шири некоја убава енергија те тера да го пофалиш, искоментираш! Ваква финоќа што би рекла јас одамна немам видено ;)
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.786
    Допаѓања:
    81.013
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=ZK5qEGhFf-w
    Mу измутирал гласот и на Коста од Идол, не е веќе слатко малко со пубертетско гласче како што го памтам кога ја пееше To be with you на првата аудиција. :lol:

    Koнкретно видеово има тука-таму фалш моменти како што ми изгледа, но нема сомнеж дека поседува доста моќен вокал, само треба да научи како да го контролира гласот маааалку подобро. :?:
     
  12. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Го прочитав делот од текстот за кошаркарот Гечевски,обjавен во Вест. Жалосно,одеднаш го гледаш хероjот на терените,како скршен родител.....многу ми е жал навистина,а децата му се преубави.
    http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=C ... 04D43F71D9
     
    На sreknica123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Е не ми се верува значи!!!
    Тајзи со неговата песна е хит на месецот |(
     
  14. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
  15. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Па нормално дека ќе падни некој ќелав, полн со стероиди, цел со тетоважи пример за маж без мозок на кого не му треба жена со мозок. Нека им е со среќа ептен си одговараат само молба да не прават деца. P.s ''сексот ние фантастичен'' ништо чудно за секој случај дечково ако има малце мозок да ја користи како p.i.m.p :lol:
     
    На barbyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Пол Волкер загинал сношти во сообраќајка. :(
    Го обожавав како актер. :worried:
    Слики:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Македонија последна на детската евровизија..http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=24235

    Би требало да има некоја трач тема ??? :?: Каде ќе си пишуваме општо се што се дешава...???
     
  17. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Е ама овој Влатко Илиевски да ти бил бетер и од Драган Вучич :lol:
     
    На Glasna и karenin им се допаѓа ова.
  18. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    http://ubavinaizdravje.mk/животен-стил/луѓе-и-настани/фото-лила-јована-и-дамјан-фатени-н

    И замислете ситуација сајтов добие титула сајт на годината, као на пример.
    Цитирам, спремете се за нешто бомбастично, фантастично, просто зборови човек да падне на газ!

    ,, Веќе и врапчињата на гранките знаат дека овие тројца се стари и добри пријатели, но она што ја заинтригира нашата екипа е прашањето што толку ги насмеа?! Дали Лила им се пофали со некој нов додворувач или пак заедно се допишуваа со некој „познаник“ – не ни е јасно. ''

    Бам. Апокалипса!
     
    На Foreveryoungiwannabe, Savana93 и Elennaa им се допаѓа ова.
  19. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Старата циганка Лила кај моронот од Фаци во емисија викала како таа била идол на помладите девојки низ државава, како сите тие се огледувале на неа, била моден репер :fubar: Чиниш којзнае кој фактор у шоубизнисот го слушаш, Мерилин Монро никад толку не се занашала. Ништо лично, тотално и бев рамнодушна, нејзината појава донекаде ми беше и ок во споредба со некои, ама откако почна намерно да се промовира себеси насекаде и да плаче за внимание е непоснослива. Ја идолизирале македонските девојки. Лила да ми е идол по тоа ќе знам дека ми е промашена смислата на постоење.

    И не дека ги оговарам „јавните фаци“ или шо и да се, ниту се занимавам со нив, ама морам негде да се испукам, веќе доста беше ова сеење глупердизам кај народ, ми е гајле кај излегла, со кого и што носела Лила или Мелита или која било друга квачка или некој ретард со нив за тоа да го гледам на телевизија или на соц. мрежи такви глупости да ми излегуваат, затоа плаќаат луѓево телевизија и интернет, м? Ко да не беа доста туркоиндиски серии и глупи српски емисии.
     
    На Tearful, Agrona, barbyyy и 11 други им се допаѓа ова.
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Жена на тие години, жена што има возрасен син, треба да биде остварена и исполнета на секое поле, а не да вришти за бедно внимание. Мислам на тие години да се радуваш на чанти со натпис ''too sexy for my ex'', треба нешто да не си во ред со паметот.
    Мене ми е глупо на моите 20 години такви натписи да носам, се во своето време, малце касни типкава.

    Смешна е, се прави за внимание да и се посвети, самозаљубени личности и таа и Мелита исто. Мислам секоја чест за тоа што се одржува на тие години, за тоа браво, ама малце треба да припази како се однесува, личи на попалена тинејџерка со тоа понашање, ако не друго барем поради фактот што е мајка не и доликува ова што го прави.
     
    На barbyyy, lana.del-rey, LilBaby и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.