1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Порано што фино мислење си имав за Тони и за Весна Бејбе...
    Сега, сите сакаат со сила да се прават смешни. Не дека се стари, ама им поминало времето.
    Сега не ми се воопшто смешни. Ја гледавте новата емисија на Бејбе, на алфа?
    Па и Тони кажуваше некои фори од којзнае кога, застарени вицеви.
    Весна била Стенд ап шоу мен. Ниту тоа со Алачки не и' беше смешно.
    Осеќам дека ќе го затупи концертот на Црвена Јабука. :wasntme:

    У ствари, кога ќе размислам... сите се прават стенд ап комичари.
    Никола Тодороски, Сашо Тасевски и остала компанија, смешни ви се? Со набубани текстови?

    Не дека сум им била на некој настап, ама според видеава...

    До душа и на нас (мене) се' нешто не ни е по ќејф, ама па сеа... :wasntme:
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    На Twinkles и fighter им се допаѓа ова.
  3. bebushe

    bebushe Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    19
    што мислите за драган величковски тако звани ТАЈЗИ ? :)
     
  4. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Тој е оној шо ги снима песните додека седи на веце шоља после тридневен запек или другиот? :?:
     
    На Madam-A, Chikaa, tanjabela и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.352
    Допаѓања:
    17.400
    Пол:
    Женски
    Хахаха тој ќе да е, оној со спотот кај што му шета Маријанчето "талентот"од лото.
    Убаво си пееја со тој другиот, не знам што им текна да се разделат, паритее се како дрооога...не значи дека си среќеен со тоа што си богат... :rofl:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Нека му е лесна земја!
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ејјј абе што е оваа, демек пеачка нешто??? :o
    Ја имам на ФБ ама незнаев дека била толку многу позната. Јас па си играм мајтап со неа. :rofl:
     
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас скоро на секој настап сум бил. Никола Тодороски ми беше врвот, се дур не го слушнав Тони. :D
    Тони е ѕвер. Се спукаа со Весна на сред настап. Тој имаше еден бугар и тој беше комедии. А Весна ич не е за Стенд Ап шоу. Појма од живот нема. Сама си се смее на смешките.
     
  9. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.440
    Допаѓања:
    47.923
    Пол:
    Женски
    Мене овој Тони Михајловски никад не ми бил омилен ама особено после моментот со Цаци Паковска ми уште поодвратен.А видеово со Нина само што го изгледав и шта речи.Не дека сум во одбрана на Нина пошто нит ја знам нит па и признавам некаква естрадна кариера ама вакви бљувотини јавно да кажуваш и да пордугаваш некој кој ти напраил чест со тоа што ти дошол во емисија ми е стварно краен безобразлук.Демек смешен требаше да биде со тоа што го кажа .Не напротив воопшто не е смешен туку дебилен до немај каде. А на Нина богами ништо друго не и остана освен да се насмее на своја сметка . Го ставам во ист кош со оној Кили и немој да ме јебеш бре. Тотални амеби во мозокот ми се такви јавни личности кои со пцовки и навреди сакаат да се истакнат во медиумскиот етер .
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    8.294
    Пол:
    Женски
    Тони е класичен простак,најверен другар на најтешки џганови.Лик создаден да засмејува проста, некултурна,неука маса пошто и он самиот е сето тоа.
    Џабе му е се кога сељачкото и ниското од него никогаш нема да излезе.Одсекогаш ми бил одвратен и антипатичен, стварно незнам како може некој да го готиви кога човекот во себе нема ништо за почитување.Кретен со тапија.Им се чудам на луѓево што му гостуваат во емисија, па да ми плаќа не би му била гост ни на 5мин.

    Весна бејби порано ми беше ок лик, но како стенд ап комичар е катастрофа, друи на моменти ми е и јадна.Се труди да биде смешна и интересна со некои простачки вулгаризми и дофрлување на муабети на некој од публиката...Весна седни биди си водителка каква што си беше, бидејки си ужасен стенд ап комичар.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Нека почива во мир Војо Стојановски..... се растажив посабајлечки.

    Тони ми е асоцијација на поголемиот број негативни човечки карактеристики, одамна менувам канал кога ќе се појави.... бтв Опуштено му е сељачка емисија :yawn: не знам што мислеа овие од мтв кога го вратија во етер
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.855
    Допаѓања:
    152.434
    Овој Тони не може да е побезобразен. Така јавно, директно и глупо... Не е ни смешно, тажно е.

    http://www.idividi.com.mk/showbiz/celeb ... index.html

    А оваа што почна толку да се призанесува јас не знам.
    Се здружи со малиот Мијалков, се докопа до некое евро од фестивали, ги стокмија со сестра и за на Евровизија и почна да лета во облаци.
    Драга Тамара, јасно им е на сите како ти тоа, ама у случајов ти ги претставуваш мизерните македончиња и си за нив таму,а не за себе. Очигледно не е при себе девојчево. Па врати си се дома, не шетај со наши пари штом сме мизерни македончиња (од кој знае која причина и да е, не смее да си дозволи вакво речник), не биди пратечи вокал на сестра ти или па уште подобро, вратете се и двете ако и она го дели твоето мислење. Нема логика зошто тогаш да не претставува.
    Од вакви малодушници преку таквото веќе.
     
    На tanjabela, sweet-star, Elennaa и 7 други им се допаѓа ова.
  13. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Оваа саламата што заврши последна на полуфинале на Евровизија пред некоја година ќе зборува за мизерии и за македончиња :D , па не посрами со нејзиниот неконтролиран глас, не за џабе татко и и ги полагал испитите на факултет, затоа нека не јаде многу..... и онака треба да симне некое килце ;)
     
  14. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Кои познати, кој ноќен клуб, кој Прилеп мореее. Она една биртија Богу иза леѓа е. Окрш скрос. А она гуцено уште за стриптизерка е... :x :D :D :D :D :D
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Едвај чекам да си спакуваат куферите утре и да се симнат малце на земја овие двете сестрици. Не знам зашто не ги викнале и Брана и Велко со нив на сцена, па фамилијарно да настапат. Тамара немој многу да збори оти не обрукаа за сите пари со Врчак и Адријан, кога ни во финале не влегоа.

    Ептен летнале со паметот пички амерички ми глумат, лудило.

    И дотичнава претставничка да се свести дека Македонија јс испрати таму, А НЕ СРБИЈА!! Што е ова српски, англиски ?? А нашиот јазик каде е, кој те финансира тебе таму да се шеташ бре?? Травестит ненормален |(

    [​IMG]
     
    На PaLaVa, tanjabela, Elennaa и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.678
    Допаѓања:
    80.827
    Пол:
    Женски
    Kажа во емисија кај Тони дека се скарале и веќе пу-пу не важи соработката, имаше еден трогателен муабет од кој ќелавеат веѓи, дека секој продолжил по својот пат енд соу он. :D
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Ау страхотно, оваа Вчицава Пррасица треба да ја прекрстат :D .
    Не дискриминирам крупни луѓе да се разбереме, ама нејзината КХМ '' Професија '' Не е у сооднос со килажата !

    Манекенот доживеал ерекција (Таа фолкерајката сеа ја гуглав да видам шо Атрактивна Македонка е у збор)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ко најавна шпица за порниќ ми е ситуацијава

    http://www.youtube.com/watch?v=K4fGmESd-nU

    В ред, и јас на вас ви посакувам пријатен ден!

    АУУУУ И КАТЕРИНА МЕРЛИНКА У СПОТОВ... ПА СЕГА ДА РЕПЕТИРАМ ПИШТОЛ
     
    На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Можно ли е овој да е толку прост бе?
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    Ај дур сум у темава да кажам мислење и за ова со Тони
    Јез да беше ниско и некултурно, ама смешно ми падна :D .
    Нинето си се изнасмеа, Пример рецимо На Малеита да и го кажеше ова, мислам дек Вили ќе затвореше :rofl:
    На Таа Тема Нина си прифаќа шали на нејзина сметка, првенствено она е пејачка, нити стриптизета нити манекенка, гласот е битен за нејзината професија, не стасот.
    Мене ми делува дека си се носи со килограмите, и не и пречат... :)
     
    На babyblond, anuskaNESTLE, sweet-star и 3 други им се допаѓа ова.
  20. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    ^Абе не да беше ниско и некултурно...во крајност и тоа.Не знам човеков што мисли дека направил,ама невкусно беше.
    Нина ја прифати шалата многу добро,всушност и си дополни нешто,но сепак,Тони треба да покаже малку почит баш ради тоа што е пеачка и што има некаков талент кон кој се однесува одговорно.
    Можеби и не и пречат,искрено и мене така ми делува. :D
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.