1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    ^^^ Ќе си го смени името у Мерлин Монро, да не речат дека била глупа, кога изјави дека ќе снима филм со Џејмс Динт, како и да го нарече... :D

    И што вика, да сме ја зборавеле?
    Па јас веќе и ја заборавив, сега ме потсети која беше. :D
     
    На Barbie20 и sweet-star им се допаѓа ова.
  3. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Жити познатата личност, јас за нејзе првпат слушнав кога се избламира. Се некои вакви познати се појавуваат кај нас, старлети и пејачки без 2 грама мозок.
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Тамара и сестра и ми се најантипатичните јавни фаци во државава. Уствари што Тијана она си е мажена во Србија кој и даде право така на неизбрано да иде да не претставува на Евровизија? Нека иде Србија нека ја претставува или таму не и успева па дојде тука да земе некој денар и да се прошета... Па уште и коментира и дава изјави на српски, крајно безобразно. И после ние сиротите македончиња не чиниме, тоа да, али од такви фаци како нив две. Едната проба не и успеа си се врати, сеа на ред е другава и секако со сестра си придржниот вокал :clap: Ајде нема врска, напраиле што направиле ама тие коментари на Тамара воопшто не доликуваат на било каква јавна личност, а најмалку на таква ко неа што отишла таму да си тера ќеиф со сестра и со пари на државата т.е. на народот што таа го омаловажува. Простачка! Незнам како си дозволуваат да напишат такво нешто, па утре ќе сака концерт да напраи или да учевствува на фестивал па кога ќе треба да се гласа или да се купат карти за концертот кај ќе и бидат македончињата? Мислам сами си се закопуваат и се бламираат па после им е крив некој друг. Не бе, ние сме затупавени македончиња, она отишлааааа на Евровизија автоматски е класа над нас обичните смртници!
    А баш ме интересира зашто го напишала тоа, од која причина? Гарант јаделе некое ремети па сеа е љута, ооо душа таа, нека си се испука јавно!
     
    На GirlRose, duffi, koritsaki и 5 други им се допаѓа ова.
  5. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Se raspravame so drugarka mi za lobutinkite na Melitka ( tesko nas) :D Od avion se gleda deka se fejk. Mi e zal za zenickava :worried:
     

    Прикачени фајлови:

  6. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Овие на долната слика се нејзините?
     
  7. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    ^ Нормално дека се Фејк како и таа цела што е. Со дебела штикла и висока платформа. И Мелита ќе си дозволи штикла од 1000+ долари, си мисли во Холивуд на ред карпет се шета..
    Еве од каде си ги набавила за минус 900 $
    http://www.aliexpress.com/item/Guerilla ... 23092.html
     
  8. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Оригиналот знам имаат доста потенка штикла. Ја лично немам ништо против тоа некој да носи фејк, али да се праиш дека си не знам колку богата и дека све ти е оригинал а од километар се глеа дека е фејк ми е смешно :?:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.852
    Допаѓања:
    152.405
    http://grid.mk/read/news/507578179/7247 ... raa-tamara


    A кој тоа побрзал да го лајкне...
    На овој не му иде памет.
    Што е со луѓево бе што се убедени дека МОРА да ги сакаш и прифаќаш и поштуваш и дека тоа е закон?
    Ако не ми се свиѓаш не ми се свиѓаш, крај! Јас тебе ти се свиѓам? Ми придаваш значење? Не. Се лутам? Не, не вршам јавна професија и нели ок си и да си игнориран и не сакан и сакан и све, ама кога некоја јавна личност биде исхејтана, ма тоа братеееее.
    Башка... како речем Тамара прво треба да се почитуваш сам, ЗА ДА ГИ ПОЧИТУВАШ ДРУГИТЕ ( се збуни малата). Како дала пример за почит на своето, па како очекува да ја почитуваат неа,односно сестра и у случајов? Ма буни малце.
    Овој Скопјани ги утепа, оваа цела Македонија. Его манијачишта. |(
    Ако си потврден од мнозинството многу поверојатно е да не си квалитетен, отколку квалитетен. Ама нели, тој што не те прифаќа не е објективен.
    По овие два Македонци ако на секој трет има по еден ваков, стварно сме мизерни македончиња, се согласувам и потпишувам.
     
    На Hipster, Evdoxia, Golden и 7 други им се допаѓа ова.
  10. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    8.294
    Пол:
    Женски
    Незнам кој им е проблемот?
    Песната на Тијана е една голема нула, па пред се како јаки пејачки тие самите требале да го проценат тоа и тутнале глупа па поглупа песна и сега народот крив.
    Друго тие самите како појава се нешто големо и антипатично.Се умислиле јаки пејачки, а идат во минус, Тамара си се шлепа покрај сестра и, Тијана ја подоправија малку во Србија т.е. се провлече покрај маж и кошаркарот.Да останеше тука е тек тогаш ке ја видев, ке си шеташе уште како задња клошарка.Мада џабе и и уште 10х средување, во себе уште си е иста.Смешна ми е колку е мушкомањаста, а глуми дама.

    Крај краева нека иде кој сака и онака ми е сето тоа непотребно фрлање пари, но кога некоја песна е лоша лоша е, не е до нашиот нардот туку до песната.
     
    На duffi, eli25 и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Оти вака :^) што биднало незнам ама тамара како придружен вокал на евровизија ја пратиле демек сестра :^)
    Туку ке се обратила доцно од веЧерта од настапот,и што ке кажиш македончиња мизерни сте :^) тоаа!!!!.
    Па што одиш таму ако мизерни сме македонци?!!!

    Стваррно незнам што се случува |( оти вака пишала :!: па ке критикуват и друуги е ке критикуват :tmi:
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Веројатно ако поминат во финале ќе им се обрати на сите што ги хејтале, мене ми изгледа дека на тоа мисли.
     
  13. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    8.294
    Пол:
    Женски
    Па уште фали да не влезат во финале при толку намалена конкуренција, мада искрено чисто сумњам.
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.852
    Допаѓања:
    152.405
    Речиси сум убедена дека ќе влезат во финале. Сериозна сум.
     
  15. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.271
    Допаѓања:
    8.904
    Среќа што во 21ч е Евросонгов иначе немаше да настапуваме,тоа непрофесионалното створење од сестра што го има Тијана спие по цел ден и не оди на договорени обврски |(
     
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    :D :D ме насмеа :D да не и дојде сон во 21ч а :D :D
     
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    4.890
    Пол:
    Женски
    Оф топик.
    Абе оваа Тамара не се презиваш Тодевска? Од кај па сеа Велкова? (најзачуденотосмајлинавеков)
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Velko e tatko i, a Brana e majka I demek sfakateeee vie mizerni makedoncinja? Nisto ne sfakate!!! Se ceka objasnuvanjeto na Tamara sto ceka posle polnok da ni objasni? Misli ke vlezat pa ke ni gi zatne ustite, m? Nie demek nejkeme da vlezat u finale...
     
    На Golden, sajonaramucaca, fighter и 2 други им се допаѓа ова.
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Да :!: после настап тамара ке држи говор и ке ни каже колку сме мизерни :swear: лелеее :x
    Туку само нека влезат во финале :) тоа барем нека биде!.
     
  20. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Не се сеќавам каде точно го прочитав коментар од „мизерните македончиња“, дали беше тука на сајтов или некаде по другите медиуми online, нејсе, коментарот звучеше вака:

    „срамота за Тијана, која се шлепа за преставник на евровизија,без конкурс без избор на понудени кандидати, само за да не остане покусо од сестра и.“

    ниту песна и знам, ниту ме интересира, а оваа која јавно збореше дека мајка и и татко и , не ја давале за Турчин, може затоа и ги замрази „мизерните македончиња“ пошто она повеќе не се осеќа како македонка...исто кои сестра и што стана србинка....
    мислам не вредат .............
     
    На makedonkamak и jb82 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.