1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    :D :D :D :D Свашта.... карикатура :)
    Џенскава изгледа многу филмови гледа :rofl:
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^Ама филмови за возрасни!
    Остај тоа што типкава е сељандура неписмена што да кажеме за сајтовиве на кои спотов и женава им се топ тема, главна и ударна вест! :x Немам коментар за уреднициве на најчитаните сајтови кај нас, толку да се глупи и малоумни просто не ми се верува, дно дна ти се вика ова.
     
    На Rose96, SparkyAngel, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Може и од ,,сестриве,, да видела и сака да ги копира....Знаеш СЕ за популарност :D :D :D
    Простаклок колку ти душа сака... :puke:
    http://www.youtube.com/watch?v=-kmPwl2NFKE
    http://www.youtube.com/watch?v=iIa2KOXr5Bo
     
  5. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    А цреша на шлагот на расипаната торта Димитар хостесата непрофесионална. Него па кој го бутка, МТВ ми е дефинитивно една од најнеомилените телевизии.
    Колку е наградата инаку? Пак некој просек ќе лапне 20.00 евра? Како возобновениот Скопски да не беше доволно излитен сам по себе и брат близнак му беше потребен. Макфест каков-таков имаше свои препознатливи елементи, ова воопшто не личи на истата манифестација.
    Не разбирам, која е поентата во време кога фестивалите изумираат на светско ниво кај нас да се враќаат во облик на бледи копии од 60-те.
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Кој победи на Макфест? Некако не гледам статуси на фб.
     
  7. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    прво место - Биба Додева
    второ место - Дарко Илиевски
    трето место - Елвир
     
  8. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Баш мислев дека Јоце Панов ќе победи, најмногу гласови имаше во првата вечер.
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.452
    Допаѓања:
    32.925
    Пол:
    Женски
    Јас велам уште од сега да избереме претставник со кого ќе имаме сигурен пласман на Евровизија и победа се разбира.....
    Извинете ако замарам со Еврвозија,ама само шо ја видов сликата на то асоцијација ми удри
    [​IMG]
    овој е нашиот Раде.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    И оваа наша нова Џесика Стар ќе ја викнам да дојди на училиште и да ја пеј песната 8)
    или не? :^)
     
  10. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  11. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    И Вера ја колцнаа, и Маријана ја донесоа... Ама кој го става овој Димитар водител на се, јас не знам...
    Значи ме потсеќа на Снеже во машка варијанта во стилот на водењето.
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Епа партијата го става го бутка кој да го става, да не е многу талентиран и харизматичен. Уфф многу ми е одвратен, таков со сила се смее сака да е шармантен и интересен, а за такво не го бива. Одвратно створење.
    А незнам зашо се буните за Вера па неможе бе се едни исти да водат фестивали со години, која е па она да е незаменлива? Маријана може незнае баш да води али ќе научи, битно е убава и згодна и знае да чита :D Аххх бе, добро е што Тамара ја прескокнаа со награда на овој фестивал зашо го отупе веќе.
     
    На Marie.m му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.271
    Допаѓања:
    8.904
    Јас се израдував кога видов дека Вера ја смениле. Многу ми беше антипатична и груба. Воопшто нема харизма како водител,па и се некои глупави досетки имаше.
     
    На SparkyAngel, Viktorijaaa5 и mims-89 им се допаѓа ова.
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.493
    Допаѓања:
    85.309
    Пол:
    Женски
    Сакам да ја прокоментирам Сара Мејс ... значи океј ми беше на почеток кога се појави со првите 2 песни со другарка и али после Врне врне колку ми е :puke:
    И сеа последно кога видов како излегла на Макфест прво песната па нејзиниот стајлинг :puke:
    Значи Макфест фестивал со традиција какви хитови излегле од него дојде ред да се појави Сара Мејс средена како за на кеј да шета |(


    http://www.youtube.com/watch?v=2jrpEwH_1uI
     
  15. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    ај дУРИ СМЕ КАЈ МАКФЕСТ ДА ИСКОМЕНТИРАМ И ЈАС
    онаа Симона некоја си првпат ја гледам кога и ја доделија наградата за дебитант како ги креваше рацете вискоко исто кода добила некој оскар на популарноста или некое животно дело.
    пУКнав од смеа.
     
  16. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    мене оваа Сара ми е толку антипатична што не можам да издржам да ја размислувам за да одгонетнам дали ми се понаша како да е на некои се-уште-недоволно-експериментирани и хемиски недефинирани дроги или девојкава си има запек константно...
     
    На SparkyAngel, Staredad и makedonkamak им се допаѓа ова.
  17. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Ахам, многу е убава Марјана. Ако ја покрие со кеса фацата одвеана од ветерот.
    Сара Мејс е желна за внимание и префорсирана е, да, ама овде има на претек далеку поантипатични и понеталентирани за баш таа да ми оди на нерви.
     
  18. Rock.Lady

    Rock.Lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Мене со стајлингов ме потсетува на Мисти од Покемон. Иста ми е! :rofl:
    [​IMG]
     
    На Elennaa, Viktorijaaa5, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.416
    Пол:
    Женски
    Сара Мејс е посебна приказна. Не можев да се воздржам и да не ја искоментирам..

    Значи како прво има антипатичен глас и се облекува како девојче, нема поим од пеење само се дере како коза, не знае да игра туку само си прави дебил од самата себеси.. а песните и се многу длабоки.
    Кога ги слушам не можам да се сопрам од плачење, плачам и те како кога сфатам каква глупост сум видела/слушнала!
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Знам дека ви е антипатична Сара, ама тоа е разбирливо, секогаш кога нешто поинакво ќе не заплисне, како бран ладна морска вода на жежок песок на плажа се осеќаме благо непријатно иако токму тоа е она што го бараме.

    Како и да е, Сара дипломирала на пеење и харфа, замисли... значи факултетски е образована за она кое го прави. Ве нервира зашто не сака да биде класична nobody на македонската музичка сцена. :rofl:

    Инаку, Сара е многу згодна, дефинитивно знае да пее и свири и воопшто не е глупава, го има целиот пакет за пејачка.



    Мислам дека има многу вакви личности кај нас кои веднаш се сечат со овие размислувања дека не ги бива. Ние како народ сме остри и не сакаме новини, многу сме конзервативни во размислувањата и кога на форум, на ФБ, на Твитер и по весници ќе се појават 2000 луѓе кои ќе напишат дека Сара е грда, не знае да пее, глупа и не знам каква, тоа допира до неа и и` влијае, сигурно, и` влијае за да се откаже и да си рече „Не ме сакаат, изгледа стварно не ме бива“. На крајот успеваат само оние кои се живци ортоми и кои немаат апсолутно никакво гајле за нашето мислење. Тие го преживуваат првиот бран на хејт и после тоа пловат по мирни води. Вистински доказ за тоа е Тоше, кој беше мноооогу хејтан кога се појави, ама исто така доказ се и други личности кои не вределе да бидат фактор на естрадата.

    Муабетот ми е, не се сложувам со квалификации од типот не знае да пее или нема стил. Знае да пее и има различен стил од она кое ви се свиѓа. Плус, како може да не го сакате сонцето на маичката кое се чешла?
     

    Прикачени фајлови:

    • sara.jpg
      sara.jpg
      Големина на фајлот:
      30,9 KB
      Прегледи:
      406
    • сонце.jpg
      сонце.jpg
      Големина на фајлот:
      16 KB
      Прегледи:
      405
    На SexiLy, francais, Mihaela.P и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.