1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.075
    Допаѓања:
    17.225
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Новиот сет на Мелита за кафе и чај со 24 каратна позлата изработен со по кинески начин со каолин и слонова коска :lol: :rofl:
    Пс - едноставно била заљубена во него :D
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.993
    Допаѓања:
    4.853
    Пол:
    Женски
    Што глуми лудило? Женава има преку 40 години, нека почне да се однесува за годините
    Да сум на местото на ќерка и у јавен весник ќе се откажам од ваква мајка :puke:

    [​IMG]
     
  3. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Mene bas me interesira kako zarabotuvaat ZVEZDITE kako melita koja samo slika demek brend garderoba skapi ruceci,odmori?? Ili zivee na grb na sirotiot i maz vo koj sigurno neee zaljubena..se odnesuva kako tinejdjerka a toj covek vo godini slikan do nea` kako nekoj slucaen minuvac.a i ovie sofija karakaeva,lidija milosevic samanta???stvarno ne mi e jasno
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.075
    Допаѓања:
    17.225
    Пол:
    Женски

    Прикачени фајлови:

    • k.jpg
      k.jpg
      Големина на фајлот:
      88,2 KB
      Прегледи:
      422
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Коњов се потпалил на Мелитче :D :D :D Му замирисало изгледа на кобила :D :D :D
     

    Прикачени фајлови:

    На SparkyAngel и bonitacika им се допаѓа ова.
  6. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Не не,женава не е добра.Толку да се биде гладен за внимание.Душичка.
     
  7. IvanovskaM

    IvanovskaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    245
    Проблемот е што не е воопшто потпален :D Дури ни коњи не се палат на неа :D
     
    На bonitacika му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.075
    Допаѓања:
    17.225
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Алиекспрес - баткааа :rofl: :rofl: :rofl:
    Највеќе ме нервира шо се праи некоја типка со стил ептен добар, а поим нема од мода :lol: а бојава на косава никаква и е според мене.
     
  9. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Ќе блујам од оваа Мелита :puke:
     
  10. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    "Македонската водителка" :?:

    Koja водителка жити се, јас се сеќавам дека на времето имаше некои емисии за животни и една крш емисија на тв која ја затворија. Кој е нејзиниот водителски ангажман после тоа?
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Како не и срам вака да се облекува возрасна жена со дете и со некој си статус на јавна фаца. На ништо не личи!Не и личи на годините да се појавува во вакви испади ко костум за на маскембал или штознам... аутфитов е ужасен и одвратен ко за на проно филм. Ми се згади значи, бурка, пола гради и висат одоздола! Која класа жити се, јас незнам како се осудила да се појави некаде ваква па уште и да се слика и промовира. У реду е Мелита стварно имаш убаво тело за годините ти признаваме сите немора толку да го експонираш и на сите на нос да им го набиваш секој ден. Сељандура невидена!
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.088
    Пол:
    Женски
    Кинески бројки, немало доволно материјал за пристојно да ги покрие атрактивните облини :rofl: . Жената е wanna be млада мајка, сите да паѓаат на газ дека родила дете.
    Показател дека нема поим што прави е нападната шминка. Како фасада да има на лицето. И не одвоила нешто повеќе време за косата, чешлање е доволно и онака е во никаква состојба. Ај некој нека и каже дека сјај за усни е одамна аут и актуелни се природни и мат усни сезонава.

    Инаку, мажена е, разведена по се изгледа ? Точно е дека одамна немала водителски ангажман, и онака не ја бидува.
     
    На Cvekjence, SparkyAngel, MiloMalo и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    очигледно идол и е Jелена Kарлеуша,па пробува некако да ја копира(поготово каде и наѕираат градите)само што Mелита не и е ни до колена на Kарлеуша.
    Eдит: Mелита ептен ја преукопирала темава овде :emo:
     
  14. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Епа Елена Ристеска без шминка ми е најубава од вие нашиве :)
     
  15. Cacko-Konopishki

    Cacko-Konopishki Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ееееејј ај не ми ја вреѓајте Мелитка, фина женичка си е плус това темава е Македонски јавни фаци а не Мелита Ракичевска
    кажете нешто за мене и за колегиве мои па аман мајка му стара
     
  16. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Речиси сите се поубави без шминка :)
     
  17. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Не знам дали сте ја виделе емисијата на Александар Блажески на сител кај 13 часот стартува.
    Денешни гости му беа дотичнава особа и Маја Вукичевич. Госпожа Мелита носеше исти комбенизон само бел :!: ..Ејј во емисија преку ден :x
    А и многу интересна тема имаа -Фб во нивниот живот колку е присутен.Мелитка се изјасна дека повеќе сакала да чита книга отколку да седи на фб.. И исто така кажа дека не била толку зависна од фб и дека можела да живее без него. Ма немојј :tmi: А зошто цело време штракаше на телефонот и тоа на сред емисија :fubar:
    А и да не беше фејзбуков каде ке се промовираше ти ? |(
    Навистина е згодна за нејзините години ама што е многу е многу...Јас да и бев дете ќе се срамев од неа..Воопшто не и доликува да се слекува само по кошули и по вакви комбенизони.
    Страшно! :x
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Melita Rakicevic
    28 Јуни
    Jas se otkaciv na rock zvezdata Billy Idol i kontstatirav deka e fraeriste jako koe ja vladee scenata i na 60god.e bomba lik koj ja napravi ovaa nok nezaboravna! Bravooo i za Avalon Авалон Продукција i da ne se oni ke otupime muzicki !!!

    Ко је овде луд?
    Да ти ја викнам Северина?
     
    На IvanovskaM, SparkyAngel и bonitacika им се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.831
    Допаѓања:
    152.043
    Сакам да кажам...

    http://www.youtube.com/watch?v=8x4-gdMuVLg

    Не знам дали мене ми се цементирани ушиве или песнава просто не ми е ништо посебно за разлика од сите коментари на фб и тоа од луѓе кои ги сметав за кадарни да дадат коментар за песна. Туку изгледа кога ќе се врзеш со битните, лицемерието добива велелепни размери.
    Текстов ми е како прва година средно, ај ај, не ме сакаш, ама ќе дојде ден ќе ме молиш... |(
    Веќе чуено и текст и аранжман и музика...ама нека ви.
     
    На Elennaa, mims-89, sunfemina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. IvanovskaM

    IvanovskaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    245
    Сакам да кажам...

    Студиската верзија е онака... ама настапот на Макфест и беше феноменален и мислам дека заради тоа остави толку впечаток. Ако постои личност на мак сцена што со понашањето и на интервјуа, па и во живо, ме вади од такт многу често тоа е Тамара и другарка и манекенката Катерина, ама има бре глас и тоа е тоа.
    Текстот е на Џамбазов што по дифолт кај многумина значи дека без разлика што е напишано мора да е добро, се согласувам тука со тебе дека е доста тинејџерски и дека имал страааашно подобри текстови. Музиката мене лично ми се допаѓа. Целокупно, на настапот од Макфест и давам чиста 10ка, а вака некоја силна 6ка и ништо повеќе.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.