1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски
    На нашата естрада ретко кој може да се каже дека е квалитетна јавна фаца или шоумен.Ретко кој може да се нарече дека знае да се однесува,облекува,да збори...На пример што се занесуваат личностите од типот на Софија Манева,како што кажаа онаа Марта-џет сетерка,Били звер,Шеќеркото-слаткар и други...Само се глупираат,се фолираат.
    За вистински шоумен можам да го одберам само Игор Џамбазов,по тоа што го гледам на тркало на среќата навистина е интересен,ама коњестата придружба ... ле - ле :D Инаку тој и покрај проблемите што ги имаше си остана на ниво човекот си е супер.Тони Михајловски е исто интересен само ме иритира со безобразлукот и гласната смеа.
     
  2. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Се сложувам за Софија Манева , едноставно типкава сака да постигне слава , ама некако не и успева :D ...Игор е прав шоумен му се восхитувам.
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Абе тато и слава ќе и купи, ич да не се секираш :D :D :D :D
     
  4. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    ич да не се секираш ПЕРО се ќе нареди :D Подобро би му било да ја запосли черкаму наму во сендвичарата нивна можи така че постигни слава :D
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене напротив, Софија и не ми е толку лоша. Уште е мала, ама барем знае да даде асално интервју. Нема лош глас, за разлика од многуте кои продефилираа низ естрадата наша. И во ред и беше сето тоа за раперите од Ш категорија. Сега дали било за слава или за незнам што мене не ме тангира, битно некој се свести да се побунтува.
     
  6. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    А, не спомнавме ништо за нашиве фолк певаљки , 'фолк ѕвезди' кај нас... Не би дискутирала тука многу за нив, само би набројала неколку, што моментално ми текнува на нив и до нивното име ќе ја видите мојата реакција на нивната појава на телевизиските екрани и нивните интервјуа во печатените и електронски медиуми :lol: :
    1. Сузана Гавазова :puke:
    2. Анета Наковска :puke:
    3. Елена Велевска :puke:
    4. Соња Тарчуловска :puke:
    5. Ирена Спасовска :puke:
    6. Јасмина Мукаетова :puke:
    7. Саманта :puke: :lol:
    .....и мноогу други...Само би ги поздравила со песната-КАФАНААА ЈЕ МОЈАА СУДБИНА, од Тома Здравкович мислам беше... :rofl: Сега нека не ми замерат оние што може ја слушаат нивната музика, ама ова е мое мислење...
     
    На Bella ••• му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Соња Тарчуловска и Ѓавазова во ист кош? :o
    Оу ноу!!! :fubar:
     
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Од македонските јавни фаци, т.н ЏЕТ-СЕТЕРИ како што милуваат да се нарекуваат ретко кој ми се допаѓа.
    Игор Џамбазов ми се свиѓа како водител, шоумен. Тони Михајловски знае да ме насмее со вицевите.
    Од пејачите само Тоше ми се допаѓаше.
    Од пејачките ниту една посебно неможам да издвојам.
    За таа Софија Каракаева имате право, која е таа, од кај излезе и стана јака фаца??? :D :D :D
    :puke: :puke: :puke:
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А па Јасмина Мукаетова?! :fubar: Прити ...немаш појма од избор!
     
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    сузана и јасмина не би ги ставила во таа група на певаљки :x
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Мене сите овие ми се исти. Јас ниту ги знам кои се, ниту сум слушнала некоја песна од нив. Само по некои таблоиди што сум ги сретнала. Освен Соња Тарчуловска за која и немам баш некое високо мислење.
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Део?!?!??!?!?! :^) дечково ми е за никаде тони е кралица на ноќта а овој само седи од страна со очила за сонце 8) клима со главата и глас не му се слуша цела емисија ...а кога ќе отвори устата зини земјо голтни ме со саркастичните шеги ..|(
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Уште да имавме нормлани фаци , па да се наречат “јавни„ фаци. За мене од музичката естрада нема нормални, освен Владо Јаневски и Каролина. Од останатите ги почитувам само Игор Џамбазов, Дејан Лилиќ и ми се допаѓа Жаре, дечкото го сака камерата.
    Сите други се за во канта.(можеби има уште некој исклучок, не ми замерувајте)

    Најмногу, значи изузетно многу ме нервираат: Драган Вучиќ, Тони Михајловски(за кого мислам дека е нападен, вулгарен и дека нема смисла за хумор,туку све е поврзано со нешто вулгарно и перверзно), Натали Грубовиќ(апсолутно не ја сметам за шармантна или убава) и сите што ги наведе прити.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Многу ми е антипатична водителката Маја Поцевска. Не можам да ја гледам.
     
  15. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    реков дека е тоа мое мислење, значи само мое мислење, јас имам таков впечаток за тие певаљки, горе - доле, иста багра ми се сите :tmi: аааа, ја заборавив и јованка житарова :puke: :puke: :puke: И неа да ја поздравам со песната Кафана је моја судбина од Тома Здравкович :rofl:
     
  16. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    за јованка житарова рака ти пуштам :clap: :lol:
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Од неа беше онаа Цица маца? :o :x :puke:
     
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    да :puke:
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Колку ли само ме нервира Драган Вучиќ :puke: Врска нема човекот од водење емисија. А се сложувам и за Натали Грубовиќ. Не знам како воопшто ја сметаат за една од најубавите македонки.Мене воопшто не ми е убава.
     
    На Tanjamm и hallookitty им се допаѓа ова.
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    лелеее што испадна ова цела македонска јавност ја мразиме а само Игор Џамбазов е на врвот :lol:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.