1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.478
    Па и Кајмакоски не е некој лепотан.

    Барем, мене не ми е. :wasntme:
     
    На LittlePinky и fighter им се допаѓа ова.
  2. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    ок...иако некој поголем дел од 365 дена во годината ги поминувам во странство поради обврски, ама оваа МК сценава многу чудно ми се развива...
    која е уствари Нина??????????????
    Нина падна од сцена и ја скрши раката
    http://www.vest.mk/?ItemID=D5AA8B3D24B3 ... BFDC77F653
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.273
    Oд македонските јавни ликови почитувам само неколку. И тоа не ги почитувам поради грешките направени во нивниот живот, туку поради уникатноста, односно начинот според кој се издвојуваат од толпата млади певаљки, сељаци, и ''wanna be the best aл немогу'' ликови.
    Тоа се Игор Џамбазов, Кирил Поп - Христов, Бранко Ѓорчев, Ѓорги и Шенка Колозови, Џумерко и уште неколкумина кои присуствуваа во епизодите на ''Македонски народни приказни''
    Од режисери за жал познавам само еден и единствен, а тоа е Милчо Манчевски за кого не ми е јасно зошто толку негативни критики се упатени. Мене неговите филмови навистина ми оставија добар впечаток и ми беа интересни. ''Прашина'' и ''Големата Вода'' можам да ги издвојам како омилени филмови првенствено ради пораката пратена од нив, и интересната соддржина.
    Освен тоа сите овие луѓе сметам дека помалку или повеќе на својствен начин допринеле како за театарот, така и за општеството да се искачи бар една скала погоре, или развие во еден нов и подобар правец.
    Дел од нив успеаа да го затресат она ''постојаното'' преку своите постапки и да ја доловат суштината преку својот репрезентативен карактер. Тие се едноставно родени да бидат ѕвезди, и несомнено поседуваат талент!

    Од македонската рап сцена пак, ако веќе некој се има запознаено (а верувам ве има макар во мал број), фан сум на Легијата и Стр2, и толку од квалитетен рап.
    Додека Кајмакоски, Лозано, Ламбе, Туна, Елена Ристевска и компанија не се ништо повеќе од еден обичен new age crap. |( Бидејќи реално, освен солидни вокални способности ништо друго немаат да и понудат на јавноста и очигледно е дека се жедни само за слава, моќ и пари.
    За разлика од Калиопи на пример, или Тоше Проески кои се буквално вистински ценети поради квалитениот перформанс плус, кој доаѓа во пакет со стасот а и душата која ја даваа дур се на сцена, а и од љубов кон публиката. За глас не ни мора да се зборува....
    Куку Леле, Дуле и Коки, Фолтин Мизар и String Forces исто така не смееме да ги заборавиме бидејќи се исто толку оригинални.
    Се ова другово како што кажав и претходно, ми е премногу форсирано и не чини. Но, тоа е само мое мислење, вие секако не мора да се согласувате. ;)
     
    На AziskaStrslenka и Marossa им се допаѓа ова.
  4. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Замислете го Слаткар сеа Сања дете ако му роди,и го нишка бебево и му пее приспивна: Ти си топ,за да те гледам,ти си топ за да ти влезам ти си топ за да те е*ам ти си тооп тоооп тооооп :rofl: :rofl:
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Морам да те поправам, “Големата вода“ е режирана од Иво Трајков, а не од Милчо Манчевски.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.478
    Нина порано беше дел од поп групата 4Play, ама одамна се распаднаа.
    Сеа работи самостојно, но не експонирано. Последниве години е придружен вокал на избраникот наш за Евровизија. :)
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/marinela.karan ... fref=photo Прилепчанка е

    SadGirl, не реков дека е лепотан, мене сосема друго ми беше поентата, дека оваа очигледно има паричка и се пика во скутот на сите јавни фаци, не дека е нешто посебно за да биде модел или да трчаат по неа. И доста е помала од Кајмакоски, 20 има. Очигледно добро се кријат од јавноста, ништо не сум видела јавно, дознав случајно кога го разгледав нејзиниот профил.

    И друга работа, мене ми е навистина чудно како Кајмакоски преку ноќ стана тоа што стана..... Дури на не знам чиј концерт беше сликан до претседателот. Мислите дека Х фактор има толкава магија во себе, парите или пак..... :?: Немам ништо против ама како Господ стана ебате, секој ден слики со него, девојчиња со срцепарачки статуси мислиш зборат за некоја љубов а не пеач.... Сега и слика покрај претседателот, со Жељко стана гз и гаќи... не ми е јасно, тоа е се. Барем јас мислам славните не се зближуваат со некој ако немаат ќар. Можеби мојата проценка е погрешна, не викам не.
     
  8. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    И мене не ми е некој лепотан ама дефинитивно поубав ми е од оваа грдосијава. |(
    Ловли не ти треба паричка за да се пикнис во скутот на познатите,тие веке имаат паричка треба да се расчепатиш дали на ливада,в кола,на маса или негде успат :lol:
    Иначе нормално е сите да го бараат вклучувајки го и претседателот бидејќи победи на балканско шоу и тоа е "огромен" успех за Македонија.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.831
    Допаѓања:
    152.043
    Овој Кајмакоски значи се упропасти. Толку да е смотан... немам зборови. Колку е за греота девојчево, а башка што изгледа како малолетна.

    Во едни од најантипатичните јавни фаци ми е Елена Петревска со се мажето и ... ретко нехаризматичен и евтин лик со се нејзиниот алиекспрес гранап.
    Оп субвенционирани песни, оп полни дуќан со фалш и имитација на роба која без проблем сигурно влага во државава... каква опајдура и ретко неубава жена...
     
    На Mama25, mims-89 и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Може Даниел не е нешо убав, ама е познат и може да има многу поубава женска од оваа или да си врти колку сака истовремено, ко шо праат многу на денешницава.

    Оваа е гадна. :puke:
     
  11. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Мене оваа ми личи на класичен упикувач (ај да не употребам друг збор)
    На сите слики мора да го тагне Кајмакоски, Јоксимович, Ковачевиќ, Тони Зен, ЈЈ, кој ли имаше друг?
    Просто кажанано НАПОР!!!!!!!!
    Можеби се во некаква си врска со Кајмакоски, али не верувам дека е до толку колку што оваа претставува на фб. Профилон како да и вриска ТУКА СУМ, ФАЦА СУМ!!!!!! Лилеееееееее :rofl:
    За жалење ми се ваквите девојчиња
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Луѓе сигурно оваа му е девојка?
    Јас мислам дека оваа е опседната со Даниел и дека живее во филм дека му е девојка и намерно се слика. Што знам, на сите слики е како да е натеран Даниел да се слика, а не по негова желба, она се пика. Баш видов дека со сите пејачи има слики и со сите нааајмногу се сака.
    Плус има само 19 години... Даниел не верувам да е толку ненормален.
     
    На MademoiselleB, Mimi123, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пред неколку минути мислев дека на Даниел оваа е најгрдата шо последниве денови ја иам видено, ама оваа го сруши рекордот. Фаца крш, тело - ништо посебно, битно она ги кренала долните купачи до небо. Простакуша.
     
    На SparkyAngel, Lovely93 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  14. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.213
    Допаѓања:
    13.057
    Пол:
    Женски
    Мисицава...
    Нашминкана ко селска дама, недепилирани раце, бутчиња здрави си има, криви, жолти забчиња, шо сакате повеќе бе?
    Нек живи село и небричена мишка, :rofl: 8)
     
    На ColoursOfTheRainbow, SexiLy, la-chicka и 6 други им се допаѓа ова.
  15. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Дрим те молам кажи дека ова е лоша предвремена првоаприлска шега
    ПЛИСССССССССС
    :rofl: :rofl: :rofl:

    Није могуче. Го допревме дното значи :rofl:
     
  16. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Ао,мисициве...ај Франкенштајн да го пријавиме ако не. Ќе им биде јака конкуренција :rofl:
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ме потсетивте на вицон:
    Абе брат, девојка ти од Црнокрак да не е?
    - Не бе, али ко манекенка е нели?!
    - Да брат, многу е ружна.
     
    На ColoursOfTheRainbow, KatFem и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
  18. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.069
    Допаѓања:
    31.263
    Пол:
    Женски
    Лице гром, тело лом. :rofl:
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.213
    Допаѓања:
    13.057
    Пол:
    Женски
    На мис на светот или што и да е, ќе бидеме прво место, донт секирејшн.
    Отпозади. ;)
    Ај, и тоа е нешто. На крај ќе каже:" Јас, се чувствувам како победник веќе", а дома коа ќе си дојде ќе плаче еден месец. :evil:
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Мислиш ќе даде изјава за тв: Битно е да се учествува, да се запознаеш со луѓе од целиот свеееет, да се дружиш... тоа е битно :wasntme:

    А уствари неа никој нема да сака да ја дружи зошо види ја каква е ко прво, а ко второ нема да знае на англиски 2 збора да каже, е сеа не знам можда ја бива за пантомима
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.