1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Овие тако званите модели како Сара, се понашаат како господ само нив да им дадил гз и цицки.
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Еххх драга се понашаат, ама овде не глеам такво нешто.

    [​IMG]
     
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    ^
    Нив им дале пуш ап градници кои знаат да ги користат, и те како. ;)
     
  4. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.089
    Пол:
    Женски
    Јас сум искрено разочарана од критериумите кои една девојка би требало да ги исполни за да стане успешен модел во Македонија. Единствен услов е да има желба. Пат до успехот е евентуално глумење спонзоруша или дел од инвентар во ефтин аматерски видео спот на пролазни турбофолк ѕвезди.
    Ни став ни градба, ни килограми, па ни атрактивност на физиономија. Бледи, анемични, подгрбавени со ужасен избор на чевли кои се црешата на шлагот во стајлингот. Мислам плишана зимска салонка со бикини ... ? Мекјап артистот е Гулабица ?


    И морам да се надополнам, вие лепотиците, за ружната. Немате вкус, или немате видено полошо. Девојчето настрана од тоа што е надпросечно глупава и незрела плени со харизма. Ја претерувате.
     
    На Adi888, ColoursOfTheRainbow, Elennaa и 7 други им се допаѓа ова.
  5. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    Јас да си кажам во моја одбрана.
    Не кажав дека е грда, или подпросечна.
    Само дека мишките не и` се избричени, ниту рацете депилирани. А исто и забите и се жолти и криви.
    Можела да се издепилира барем, и да оди на забар да ги обели забите. Ако ништо друго, барем тоа.
     
  6. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.980
    Допаѓања:
    154.011
    Еве ви еден културно уметнички јавен настан... напунете се со лепота.
    Ова мис шарм ме потсетува на една моја дамнешна веќе бивша другарка, исто така шармантна беше, еве ради тој шарм ден денес слушаме прекрасни трачеви. Штета не стигна да се качи на ваква сцена, далеку поуспешна ќе беше.
    Нејсе, девојчиња, родители на овие девојчиња кај ви е паметот?
    https://www.facebook.com/11921348145335 ... =1&theater
     
    На Dream-Girl и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    И као да се воздржиш да не го коментираш овој циркус?
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.272
    Допаѓања:
    8.904
    Ова девојчево Маринела не му е девојка на Кајмаковски,веројатно така е само сликана,со него,а има и еден куп слики ко фан со други познати фаци. Плус некој модел е и ги викаат на настани така да разубавуваат простор. На профилот има некои текстови од мексички тин ејџ серии,Млади бунтовници и слични,не зафркавајте :D Девојчево е 17-8 години,може и помалце.

    Ако му е стварно девојка,значи скроз е отиден во паметот. Премлада ми изгледа дека е.
     
    На glosipgirl и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Де бе, зар не сте чуле за сестрите Ана и Сара Таневски? Најголемите ку**и во Кисела вода, сите ги зборат. :puke: Имам другарки и другари и што ги знаат лично.

    А за Маринела, и мене ми матеше памет што е сликана со Саша Ковачевич заедно со коментарите, а со другите нема такви коментари. Но дека се укажува на тоа дека му е девојка на Кајмакоски, така е. Не се само сликите јас не би судела туку така. Коментари од нејзини другарки она-ова, а има слики и кои докажуваат, напротив не изгледа воопшто ладно кон неа Даниел на сликите, има разлика од сликите со други. А тоа што не коментирал нека не ве чуди, нормално е недопирлив е, а не па неговото Височество ќе покажува емоции по коментари. :emo:

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

    Доказите еве ви ги ако не прелиставте убаво, не личат како пар на сликиве? Ладен е Даниел? Ете и доказ дека Саша ѝ е само добар пријател. А за годините не знам што се чудите, божем малку и обични и познати луѓе излегуваат со 7-8-9 па и јаче помали девојки. Брат ми има 9 години помала, па Кајмакоски нема да има. :D Што е тука чудно не знам.... Не треба мозок да му фали за тоа. Треба да му фали ако излегува со една од 12-годишните што плачат по него. :rofl:
     
  11. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.991
    Пол:
    Женски
    Каква девојка бре, ова е тинејџер-stalker ко и стотици други, а овој знаете дека е малце наивен и не знае доста да каже. Малце дури страшно, искрено.
    Мене би ми било срам на секое да ме маваат хистерии ради некого и само да му се бесам околу врат. Мислам дека Даниел комотно може оштета за на психијатар од нејзините дома да бара.

    :D
    [​IMG]
    Сликава е - му се беси на цицка, на типов му станува незгодно, глејте му фаца само, па ѝ ги трга рацете, ама фатено е да делува ко којзнае каква романтика е. Ќ'умрам.
    Чекајте сега да се зачлени со другарки на форумов и да ни одржат лекција. :rofl:

    Него мање битно тоа...што е со мисициве? И да расчистиме, ова Е мис, as in Мис на Македонија? Што ќе не претставува некаде? Не е некој натпревар меѓу единствените помлади жителки на некое подзаборавено местенце? :worried:
    Чернобил да позавиди. Пред некоја година на Мис Бавча се смеевме...сад су нам јебали матер.
     
    На glosipgirl, x-MajaEsposito-x, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.087
    Пол:
    Женски
    Е значи ми се повраќа од вакви девојчиња. Наизглед многу фини мили а уствари се "гази се пред себе по секоја цена". Девојкава е многу уфилмана, како ау бау кој знае што е. Погледнете и ја само фацата на сликата, он ја одбива скроз. Значи она му се пика. Нема повеќе од 19 години девојчево.
     
    На esperansa777 и x-MajaEsposito-x им се допаѓа ова.
  13. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Незнам зошто воопшто сељанкиве ги има во темава, не им дигајте цена не се битни воопшто со фациве вакви :drunk: незнам како не им е срам да се пикаат као некој селебритис да се. Ама се знај дека убава и Паметна девојка на вакви избори не би се пријавила, така да не ме чуди.
     
  14. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Среќа шо нема газ како на JLо иначе кој ќе и ја гледаше тамбурата :tmi: :D
    И после ќе речат луѓево демек од љубомора или завист вака зборуваме за неа. Која љубомора бе па ружна Лети ми е послатка со протезите од оваа. Која брука за Македонија ама веќе се навикнавме изгледа |(
     

    Прикачени фајлови:

  15. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.029
    Допаѓања:
    3.415
    Фацата на “мисицава“
    [​IMG]
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Може е така ама има и други слики.... Едино треба да е ептен заболена да му скокнала од чиста мира во прегратки а другарките позади неа за да го доловат тоа како романтична слика. Тоа е веќе за лечење работа. Ако гледаме реално, не мора да му е девојка, она си ги објавува сликите сама. Ама имаат нешто сигурно, баш дека нели Даниел наивен, машко ко машко, понесен од славата, од се, зашто да одбие девојка што трчка ко кутре по него? Со скратени зборови, ја е*е гарант, не зафркавајте. :rofl:
     
  17. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Лепота фршти на сите страни у секое време, да поуживаме у ова дур да дое изборот за зимска убавица, а иаме богами и за мавровска убавица, и уште еден куп разно-разни избори така даа... шо нема кај нас. 8)
     
  18. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Не гледаш ли дека навистина е заболена? Не и лепете етикети за џабе, таа тоа и го сака |(
     

    Прикачени фајлови:

  19. MademoiselleB

    MademoiselleB Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Ова не се дешава,така?
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sassyM

    sassyM Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    27

    Мис на која ѝ фалат два вештачки нокта на десната рака :rofl: Баш е комплетирана, нема што! :D
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.