1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    Безвезално е.
    Поарно да нема претставничка од Македонија отколку да ја срами цела држава.
    И плус, Мис Македонија, не изгледа на жена од 18+ години, туку на дванаесет годишно девојче кое има само висина, па и ширина.
     
    На Sunnybun, sweet-star и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Прво им се смеев, ама сега почнав да ги сожалувам. За греота се... сите до една. А бога ми за греота е и државава што ја претставуваат вакви некои.
     
  3. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.177
    Допаѓања:
    23.117
    Пол:
    Женски
    Јас касно се вмешвам во муабетот :D
    Инаку Маринела е од Прилеп, и се шо се дешава таму со познати личности таја е испикана и мора слика да напрај :D . За пивофестот Емина Маид и сите други беа сместени во Хотелот Салида, таја беше внатре и нормално слика има и со нив. Со Саша Ковачевич ги видовте сликите не мора ни поќе да кажвам, на концертот на Жељко Јоксимович била на пробата, нормално и слика со него :D
    Или има некој познат сегде шо ја пика, или не знам шо прај.
    Околу годините матурантка била во 2012, шо значи дека не е некоја напалена 12 годишничка :D
    Јас ко ја видов на фб си реков чупево има некоја склоност кон познати личности, ги гушка ги бацва, се пресмеав :rofl:
    Кај Мисс на Македонија, мене само една ми се бендиса и мислам дека требаше неа да ја изберат, другите не ми се убај ни малку, Сара ама ич не ми е за Мисс, и мислам дека местото за Мисс го заслужи Првата придружничка, некако најуба ми е од сите, другите не ми се за тука.
    [​IMG]
     
  4. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    А дали забележавте дека гаќите скоро на секоја ѝ се полни? :D
    Чекај бе, овие се бричат ли воопшто? :D
    Мис Патетика. Аплауз за секоја од нив. :rofl:
     
  5. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    8.338
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто коментари од типот дека ја оговараме??? Изборот е јавен, коментари може да даде кој сака. Како да чекате еден да пише контра коментар од тоа што е до сега дискутирано во темава, за да скокнете сите.
    Изборот е за најубава девојка, девојка што ќе ја претставува Македонија, како да не се искоментира дали е убава?
    Факт е дека годинава имаме најкатастрофа пријавени за изборов. Ниедна ама баш ниедна девојка не ми се допадна. Кој е критериомот да се пријавиш? Да си слаба и висока? Доаѓаат на избор, неиздепилирани, со подраснат корен, искршени нокти/испадната надградба :devil:

    Ај остај тоа на страна ке речеш ама културна е добро воспитана и образувана. Ама реално од оваа Сара не знам дали има поантипатично створење. Ја приметив можеби пред година дена ми излезе нејзина слика на почетна на фб, некој ја лајкнал. Луѓе дајте бе по сликите и се приметува што памет носи. Искрено да му се одмили на човек женски род од такви како неа. Премногу е уфиламна. А коа видов уште какви комантари има на нејзини слики... Самата си се изјаснила и викале дека била многу убава затоа се пријавила. Така ви е коа ги лажете по слики дека се препрепренајубави :D Ја виделе разголена со провокативни слики и фрчат лајкови, додуша од испрчениот задник не и ја ни загледале фацата :D

    Другава девојка, што е за Мис избрана со оглед на тоа каква и била конкуренцијата ја избрале најубавата од најгрдите, друго објаснување немам. И зошто се само девојки од Црнокрак а не од цела Македонија пријавени? :?:

    Инаку оваа првав придружничка е сестра на Сара. На сликава е убава, ама до сликава е. Провери ги другите слики ке видиш дека не е ништо подобра од сестра и. Не знам како не сте ги приметиле до сеа, излегуваа и во весник. Едната сакала да го легне Влатко Гроздановски мислам :D Ако не беше баш оваа Сара. Жално. Не сакам да навредувам, ама курветини невидени се и двете :(

    Убаво твитнаа, дајте легализирајте проституција, се утепаа од лажење дека се манекенки...
     
    На Lovely93, Plavusa.17, Adi888 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Pirana2

    Pirana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    248
    Овие млади дами се пријавиле на нешто што треба да е синоним за некаква надворешна убавина и се очекува да се истакнат со истата, а не се наоѓаат на натпревар по нуклеарна физика на пример каде надворешниот изглед не игра голема улога, па и да изгледаш како марсовец не е многу важно бидејќи таму паметот се мери и коментира за разлика од некаков Мис избор.
    Па сигурно нема да се коментира каква душа имале, дали се воспитани и колкави им се познавањата од науката туку првенствено ќе се удри по надворешниот изглед, а штом се решиле јавно да се истакнат, факт е дека ќе налетаат на различни мислења од јавноста која патем не мора да биде топ модел за да коментира, не сме сите лепотици, има и габори ама барем си знаеме каде ни е местото и не се џапаме јавно по круната.

    Никој не плука со омраза по девојките, таа е реалноста. Јас годинава не ни очекував да видам некоја вон сериска лепотица, ама па овие се ептен Мортиша... некако сите во лицето ми личат на баничка.
    Гледам некоја мис тело, се шета на писта неиздепилирана и со изгрицкани нокти, што да кажеш, ќути среќа барем не е грбава ќе пукне брука да ја викаат Квазимодо. Друга ги прегорела нозете, што правела таа на плажа, да не глумела ној со главата закопана во песок па не се исончала целосно?

    Не е смешно туку е срамота, а уште поголема срамота е да се ќути и не треба да ја тапшаме по рамо како е најубава и да и посакаме среќа на Мис Универзум, ај битно е да се учествува и прошета нели... абе нека земат со време да ја научат на манири, да ја спастрат и замаскираат нашава колку-толку денес е можно да и удрат една фасада, од пластика до силикон, какви не козметички третмани, солариуми, креми... еее, од магаре човек прават.
     
    На Lovely93, mims-89, calliope и 8 други им се допаѓа ова.
  7. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.412
    Пол:
    Женски
    На мис боди (Сара) ќе и' ја испечатам фацата на големо и ќе ја носам како маска за Халовин!
    Е ништо не ми можете ќе си имам најјака маска! Гарант ќе бидам најстрашна.
    [​IMG]
    Исто, за 1ви Април планирам да се преправам во сељача, така да имам од каде да црпам инспирација.
    Се гледа дека е тешка сељача. Не селанка :!: Сељачана
    [​IMG]
    На сликата за мис, оваа нема никакви облини, а на сликите по фејсбук, па, па...
    [​IMG]
     
    На Lovely93 и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
  8. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Маринелче ја има и кај Саша на профил :D Таа си е позната, виџена, славна :emo:
    https://www.facebook.com/SasaKovacevic. ... =3&theater
     
  9. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.659
    Допаѓања:
    6.189
    да ги замолам утре Дојранчанки да не се дотеруваат многу, да не ја засените премногу новата Мис Македонија. Слушам утре Црнокрак кај вас ке го одржува изборот....па мала солидарност ве молам... :D
     
  10. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    А во Свети Николе на кој датум биле? Јас не ги видов. :rofl:
     
  11. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.177
    Допаѓања:
    23.117
    Пол:
    Женски
    Вчера на концертот на овие од X Factor Маринела главна внатре прва се пикна, шо му рече на обезбедувањето бог знај, да се гушка да се бацва со сите :rofl: :D
     
  12. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.053
    Допаѓања:
    26.690
    А оваа што “заслуга“ има во македонскава естрада :?: .Јас мислев е просечна.Прв пат во животов ја гледам :D
     
  13. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Најпаметно би било овој избор за Мис да се укине во нашава државичка, во пакет сосе Евровизија.

    Прашувате зошто не се пријавуваат други девојки од Македонија кои не се дел од модното студио Црнокрак... па која нормална, убава и природна девојка би застанала покрај овие "манекенки"?! Ова што го гледаме е класична навреда за таа професија. Денес за жал, зборот манекенка во државава асоцира на евтини распуштени малолетнички со низок степен на интелегенција и просечна убавина, надополнета со прекоумерена доза на разголеност по социјалните мрежи.
    А и Црнокрак не е тоа што беше, сите вредни женски лица во државава кои одлучуваат да се занимаваат со манекенство и фотомоделство бегаат надвор, а Мики кутриот се впушта во потрага по било какви девојки по улици. Баш пред некое време на ТВ една од овие девојки (мислам дека беше минатогодишната Мисс Македонија) сама изјави дека Мики и пришол во кафич и и предложил да биде дел од Црнокрак.
    Мизерија... |(
     
    На Elen4e_sonce, joy1, sweet-star и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    На SparkyAngel, Adi888, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  15. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Требало повише лед да стават, ќе се спасевме од Бокица :rofl: :rofl: :rofl:
    Btw малце му е една кофа на него (не го опфаќа), за него една приколка од камион за да го покрие целиот! :D
    Морж! :rofl:
     
    На shushu, sweet-star, cinderella5 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Знам окапав со Мелитчето, ама кога направи таа такво тело бе ? Мене ми е презгодна на тие новите слики (секако, можда и се фотошопирани).
     
  17. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.813
    Допаѓања:
    39.395
    Пластикарија во усните и градите и мостови на забите(креч бели).Плус вежба.Плус фотошоп.Она си беше згодна жена и претходно,али и парира на Каракаева,која и е узор ваљда.Уште памет да го следеше телото и совршен пакет ќе беше,ама на кој му е гајле за памет..Ми се појавува на фид кога некој од пријатели на фејс ке ја лајкне и така ја следам во развој. :punch:
     
    На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    :D
    Хахахаах и една коцка лед да има пак е многу за него :D
     
  19. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    3.508
    Пол:
    Женски

    Voila!
    [​IMG]
     
  20. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.219
    Допаѓања:
    13.151
    Пол:
    Женски
    Даниел е сингл бре.
    Девојкава е само луда за внимание. Чао, пријатно.
     
    На makedonkamak и sweet-star им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.