Македонски евергрини

Дискусија во 'Музика' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

 1. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
 2. swetty

  swetty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  24
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
 4. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  неправда,кажи ми,осамен,скитник,свирете ја зајди зајди,сонце за три светови,priznavam,223-305,шила,многу солзи........ :)
   
 5. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.617
  На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VeRyCa

  VeRyCa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
 9. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
 10. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
 11. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  9.065
  Тоа е музика. Не сеа сите се залетани на глупости |( За комилена незнам која попрво да ја пишам :)
   
  На COollLady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Да не се повторувам со претходните постови,дефинитивно ова се песни кои ќе се поеат се дур се живи македонците:
  -223 305
  -роза сина
  -запри дожду
  -неправда
  -чија си
  иии уште мнооогу мнооогу други
   
 13. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  :$ :$ Eвергримите се нешто посебно од песни за кои не верувам дека денес може некоја да стане евергрина и...
  Тотално се сложувам за Драган Мијалковски со "Цвету мој" тотално ме расплака :sweat: :worried:
   
 14. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
 15. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Меморија - Нашите слики
   
 16. Stephanie

  Stephanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Дали знаете од каде можам да ги симнам македонските евергрини ?
   
 17. aloxa

  aloxa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 19. Tannaa13

  Tannaa13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  36
 20. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
  Ги обожавам македонските евергрини, сите ми се драги и уживам додека ги слушам.
  Еве еден од поомилените...
  http://www.youtube.com/watch?v=N2_-y5Av9bc