Македонски евергрини

Дискусија во 'Музика' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

 1. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.544
  Пол:
  Женски
 2. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.048
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Кога те нема наоколу те барам
  Во туѓата си сенка, во сечии си очи
  кога те нема.

  Кога те нема најприсутна си тогаш
  и те нема и секаде те има
  неизбежно те има
  во себеси те носам.


  http://www.youtube.com/watch?v=YpSU0aQNORA
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.703
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  Ги сакам Македонските Евергини,мислам дека тие се песни што никогаш нема да се заборават.И сум приметила дека и помладиве пејачи на настапите во живо ги пејат.Иначе еве некои од моите омилени :
  http://www.youtube.com/watch?v=gKAwHnPzbwA
  http://www.youtube.com/watch?v=VyWmwS9sCTw
  http://www.youtube.com/watch?v=ncF7brr5 ... re=related незнам песнава дали е евергин,но јас веќе почнав да е третирам како таква.
  http://www.youtube.com/watch?v=tcrQlLMB ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=yrbJz4HJ34M

  и уштее многу,многу други...
   
 5. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.625
  Допаѓања:
  16.623
  Пол:
  Женски
 6. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.081
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
 8. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  624
 9. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
 10. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
 11. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
 12. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
 14. Orianna

  Orianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.730
  Допаѓања:
  19.084
  Пол:
  Женски
 16. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  Деновиве не ми излегува до глава :) Преубава....
   
 17. pipi123

  pipi123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  128
 18. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.081
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Прекрасни интерпретаторки кои за жал веќе не ни ја збогатуваат сцената со вакви хитови.
   
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.345
  Допаѓања:
  47.681
  Пол:
  Женски