Македонски евергрини

Дискусија во 'Музика' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

 1. Hija.de.la.luna

  Hija.de.la.luna Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Поим за евергрин ми е песнава
   
  На SummerGirl и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.144
  Пол:
  Женски
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.144
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир! :(

   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  44.893
  Пол:
  Женски


  Убави времиња биле тоа..
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.144
  Пол:
  Женски
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  13.856
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   
  На SummerGirl и fallenangel им се допаѓа ова.
 7. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.114
  Топ 3 омилени:)


   
  На SummerGirl, ceca-1 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 8. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  13.856
  Пол:
  Женски

   
  Последна измена: 9 ноември 2016
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  13.856
  Пол:
  Женски
 10. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  СИТЕ НА ТОШЕ
  Бар според мене, евергрини
   
  На Tajnaotrovna, SummerGirl и Rabbit им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.144
  Пол:
  Женски

   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.013
  Допаѓања:
  20.144
  Пол:
  Женски