1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски интернет страници со рецепти

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од OneLady, 24 февруари 2012.

 1. OneLady

  OneLady Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Значи долго ве следам на форумов, но не сум се регистрирала до сега...Па прво поздрав до сите...Разгледував во постоечките теми во овој подфорум храна и пијалоци и не пронајдов ваква тема.
  Па додека прелистував страници во кои што барав рецепти, налетав на www.egotvac.com.mk.
  Едноставно премногу ми се допаднаа рецептите и како што можам да забележам страницата е релативно нова и решив да ја споделам и со вас. Посебно да им помогнам на младите домаќинки или на студентите како мене, на кои што им здосадило од брза храна и решиле да одвојат малку време за готвење.
  Значи од сите што ги посетив www.egotvac.com.mk ми е прва на топ листата. Можете и вие да кажете во продолжение и други страници, а исто така да ги коментираме рецептите,
  Поздрав :)
   
  На Alesii и ForeverYoung им се допаѓа ова.
 2. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
 3. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  На tigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  http://chasovipogotvenje.blogspot.com/

  Ова е блог на една девојка која во врска со блогот вели - Ако не знаете да испржите јајце, ова е вистинскиот блог за вас :)

  Има повеќе категории на рецепти т.е.јадења, и да, имам неколку од нив пробано ;)
   
  На macence85, kikav и rossonerka им се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
 6. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.669
  http://www.mojatakujna.mk

  Нема што нема, од таму си ја црпам инспирацијата последниве месеци :wasntme:
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
 11. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  11.520
  На Acka22 и joy1 им се допаѓа ова.
 12. tofi

  tofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  13
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.484
  Дефинитивно мои рецепти.мк
  Се што ми треба наоѓам таму.
   
  На victoria и Acka22 им се допаѓа ова.
 16. accipiter82

  accipiter82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  21
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  6.696
  Пол:
  Женски
  Јас само на Мои Рецепти си барам што и да ми треба. И тука понекогаш.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.