1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски манекенки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angelche, 1 ноември 2010.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    :|
    Искрено не сум ја видела Бојана Васиќ во живо, а вака на слики ми делува многу секси и убава. И фотогенична.
    А за однесувањето ви верувам на сите, впрочем сите тие се однесуваат како да се дел од Викторија Сикрет. |( Да не прочитале случајно некоја книга во животот?
    Кај глупушкави, па и невоспитани се.

    А за Сара Леши... Боже, таа нели е малку дебела за манекенка?
    А во овој спот... мислам нешто погрозно нема.
    Извинете ако пречи во темава, ама толку е сељанка тука, морам да споделам ... Страшно.
    http://www.youtube.com/watch?v=lu4iLG0UM8k
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Сара Леши |( ...Мене машко ми има кажано-Дали си видела бик?Е тоа е Сара...Крупна,груб од и никаков шарм ни па однесување.
     
    На Bokicka, Phyramide и Trendafilka им се допаѓа ова.
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Се чудам како може Сања Николиќ да ви биде убава бе? :^) Мене ми е ептен ептен грда. Со тоа забите нанапред и грда во фацата ух.
    Имаше од сликите што се ги постирале убави, али не ги запомнав имињата да ги пишам зашо не се интересирам на оваа област.
    Ама Сања Николиќ и убава, ви се молам. |(
     
    На antonina, macysh, Shana и 2 други им се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.317
    Пол:
    Женски
    Мене Сања не ми е кој знае колку убава ама многу ми е шармантна..посебна некако.Исто ми е и убава многу Маријана Станојковска и девојака во спотот на Лејди oд Тоше незнам како се вика :?: многу ми е посебна :) А за Леши немам коментар многу ми е никаква исто и Натали по одвртно суштество не постои според мене уфф каква е лигава.
     
  5. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    [​IMG] :lol: Фешн парти во наши услови :rofl:
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Заборавив да ја спомнам Благица Мицова - љубовта на Тоше. Не знам дали сеуште работи како манекенка, ама мене ептен ми е слатка и мила :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Катерина најмногу ми се допаѓа, има необично и несекојдневно лице. Петка за добри фотографии!

    Сара Леши имав „чест“ да ја сретнам во Колосеум во WC пред 2 години ако не се лажам, се местеше, се средуваше, си ја дигаше маичката, се гледаше во огледало и што ли уште не, и искрено се чудев како може да биде манекенка. Салце и течеше од сите страни, фаца по*нич. Таа ми се вклопува во други работи, а за манекенство малку потешко :^)
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не, Georgina Stojiljkovic. Не знам како и е на кирилица :lol:

    Даниела е лепотица!
    [​IMG]
    [​IMG]

    Македонско потекло има, веројатно по татко. Сепак родена и израсната во Србија е.
    Али ај ќе си ја земеме. Наша си е :lol:
     
    На mimi.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204

    Остај ти така во дискотека што си ја видела, јас сум имала прилика да бидам во нејзино друштво. Луѓе.. Несакате да знаете како се однесува :x Ма тоа култура невидена, поголема лигла што не знае збор со збор да сврзе нема да запознаете :lol:
     
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    мене ми е премногу убава Стефанија Биноска
    Age: 1989
    Height: 176 cm
    Proportions: 88 / 63 / 94
    Dress: 38
    Eyes: Brown
    Hair: Blond
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да, да наше е ова ;) Си знам зошто си викам :wasntme: Крв није вода! :lol: И да, прекрасна е.
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Леле Боа... она се манекенки или онака по дома што си се сликале? ауу се запрепастив.
    Да не се повторувам за лицата што вредат во манекенството со повеќето, само да прокоментирам за Бојана васиќ, значи специфична фаца има,уникатна, мене тоа ми се допаѓа, не е нешто што секој ден се гледа по улиците, на фотосесии изгледа феноменално... ама толку ми е одбивна, иста генерација у исто школо завршивме... абе до толку да е неписмена нема да ви се верува :lol:
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И мене ми е многу симпатична Сања. Или, како што веќе некој спомна, шармантна. Премногу. А омилена ми е дефинитивно Маријана Станојковска. Толку складна и убава и природна и... немам зборови :x
    [​IMG]
     
  14. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски

    Манекенки се :lol: , ги најдов на страната на модното студио Црнокрак.
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ^ Хипи се надевам дека се зафркаваш :o
    Па оваа Маријана е толку лигаво суштество без грам мозок и талент за водителка (а за манекенка незнам)...туку какво совршенство, полна е со силикони почнувајќи од устата :rofl:
     
    На dlikedevil, Victorya, k.i.m и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    леле морам да се надоврзам на муабетов, на слики ја гледаш мислиш дека е лепотица, ама во живо е толку ковчеста и ужасна......одењето и е како на коњ, незнам смешна е...ја гледав во средно по ходници кога немав поима дека е манекенка и и се смеев како одеше :rofl:
    Однесување и зборување 0 :!: Влегла малата во филм дека е лепотица и манекенка и дека е ФАЦА :lol: оф кутра таа.....за жалење е искрено (пошто сум имала прилика да ја слушнам случајно како муабети со другарки) а на ТВ кога ќе излезе незнае 2 збора да сврзе и се преправа кога зборува па звучи како да зафаќа т.е. како да има говорна мана од што ја врти устата :D
     
  17. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204

    Заедно со другарка и Деана Николовска :)
     
    На Go-Girl, mims-89 и BoaVista им се допаѓа ова.
  18. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Дефинитивно најубава и нај онака манекенски тип е Катарина Ивановска не за џабе се проби толку,и другиве се убави и згодни али го немаат тој шмек на фаца :lol:
     
  19. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    22.800
    Пол:
    Женски
    Јас во исти кош со Сара Леши би ја сместила и Сузана Ал Сакини, не знам стварно што има убаво во неа, предебела е за да биде манекенка :^) , башка и во една емисија ја даваа еднаш каде што шминкерот Владо Геoргиев ја шминкаше нешто и кога и го дадоа лицето одблиску- катастрофа :tmi: .
    Инаку мои фаворити од нашиве ми се:

    Драгана Чуприна

    [​IMG]

    Марија Андоновска
    [​IMG]
     
  20. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Драгана Чуприна има само убаво лице, али телото и е :puke: , посебно половината и струкот. Некако многу нескладно е градена. Слаби нозе, задник речиси и нема, широка половина и раменици.
    [​IMG]
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.