1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски манекенки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angelche, 1 ноември 2010.

  1. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    И мене Катерина Кики не ми е нешто посебно....ама ете специфична фаца добро тело = успех...и секоја чест...стварно најдобра е...

    А фаворити од нашиве ми се
    Сања Николиќ - преубава
    [​IMG]

    Маријана Станојковска
    [​IMG]
     
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Марија Андоновска
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Еве уште некоја слика од Маријана
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Благица Мицова
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Сузана Ал Сакини (дебелка е :lol: )
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ЕМИЛИЈА ПЕНДЕВА

    Емилија е девојката од спотот Лејди на Тоше Проески.
    Само што не се занимава повеќе со манекенство, како што самата кажува не се пронашла во тој филм. Девојката сега си тетовира :) Но, што и да прави е прекрасна, ја имам запознаено непосредно и е мила и фина, многу пријатна девојка. И природна.
    Сепак мене многу повеќе ми се допаѓа како изгледа во Лејди, ама убаво си е убаво. ;)
    Инаку и Ема е од Кавадарци. Бре Кавадарчанки убави девојчиња. :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Victorya, macaaaaa и Wild.Child им се допаѓа ова.
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jа знам сестрата на Eмилија,Eлица се вика,козметичирка беше,незнам дали сеуште е ,замина во Aнглија,откако заминав ваму на фб дознав дека се сестри и баш се зачудив :?:
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Катарина Ивановска има некои интересни црти, не е некоја божествена убавина, ама фотогенична е :) Баш ми е убава на рекламава
    http://www.youtube.com/watch?v=FS0EDx-INbc
     
  6. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Во Македонија секоја девојка што има пари може да стане манкенка.Ќе плати да се слика за некое локално списание,ќе се појави во некој мизерен спот или пак спот на албански пеачи и одма лета во облаци-демек е јака фаца и позната манекенка.Толку ми се јадни тие кога ќе видма во каков филм се,абе греота.
    Ако збориме за успешни манекенки дефинитвно прво треба да се спомне Катарина Ивановска.Иако мене лично не ми се допаѓа многу девојчето успеа стварно да направи кариера за почит.

    Маријана Станојковска има добро тело ама гледам некој погоре пишал дека е полан со силикони :^) Инаку однесувањето и е катастрофа.Не знае два збора да каже како што треба,делува малку приглупа.
    Драгана Чуприна исто така ми е симпатична,мислам дека има потенцијал девојчето иако на некои интервјуа што сум ја гледала делува арогантна :?:
    И многу ми е убава Ведрана Ѓорѓевиќ иако одамна не сум ја забележала во јавност.Само не можам да најдам слика.
    САња Николиќ исто така не е лоша.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      6,4 KB
      Прегледи:
      1.522
    • images1.jpg
      images1.jpg
      Големина на фајлот:
      5,3 KB
      Прегледи:
      1.521
    • images2.jpg
      images2.jpg
      Големина на фајлот:
      4,9 KB
      Прегледи:
      1.522
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ВЕРА МЕШТЕРОВИЌ

    Од постарата генерација на македонски манекенки, ама со многу рафиниран изглед. :)
    [​IMG]
    [​IMG]

    Штета нема многу слики од неа на нет. :(
     
    На dlikedevil и Name им се допаѓа ова.
  8. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    ^ Еве од Вера една слика
    [​IMG]


    Мене ми се свиѓаше мис 2005. Милена станивуковиќ
    [​IMG]
    Има некои црти на класична убавина. Поубава ми е од сите оние кои победија по неа, од 2005 па до сега. Незнам зошто ја снема.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Баш ме потсетивте.Вера Мештеровиќ е стварно убава жена.А и оваа Милена не беше лоша ,за разлика од скорешниве понови мисици,како на пример Јана Стојановска што беше :^)
     
  10. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Елица е во Кавадарци, баш викендов ја видов, мајка им има козметичко студио во Кавадарци, таму Ема почна со апаратите за трајна шминка да тетовира :)
     
  11. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    И јас спаѓам во тие на кои воопшто не име убава Катарина Ивановска,но успешна е,позната,призната и професионална и секоја чест за тоа,никој не и го оспорува тоа.А има и други чија убавина никако не можам да ја видам,еве на пр Сузана ал Сакине во никој случај не е убава,Сара Леши,оваа Марија Андоновска што и е модел на Цаци Паковска во Стилисимо емисијата :^) ...не ми се убави.После,Маја Сашек ми има предимензионирани црти на и онака огромното лице,Натали од секогаш ми била грда...има многу. :)
    Убава ми е Драгана Чуприна.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Радица лелова добра е.
    [​IMG]
     
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    а да не претерале малце со фотошоп на првиве слики а? :D
    изгледа како да земала воздух и едвај чека да го издише, што е она со стомакот :rofl:
    ....сега ќе испадне сите манекенки ги критикувам ама оваа е далеку од манекенка, можеби како фотомодел би просперирала (ако и стават помалку фотошоп) ама за манекенка баш и не ми изгледа дека има става :D
     
  13. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    ^^мислам дека ни за тоа не е(без фотошопот) ........ииии мислам дека на втората слика дури и се познаваат и лузни од стискани акни :^)
    за катерина, каква и да е си успеа [​IMG]
     
  14. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Искрено,девојки неможам да издвојам ниту една манекенка која ми се допаѓа.
    Сите се без шарм,никакви тела,се на фотошоп, а да ги видиш во живо да се уплашиш,па затоа одат некаде далеку на одмор каде нема македонци(демек они многу славни па папараци ќе ги следат).
    Однесување-нула,достоинство-абе ајде,нешколувани која со средно, која се влечка на приватен факс да заврши колку да се рече,а уствари којзнае од кое село се.Не знаат една реченица да сврзат на тв,па си пишуваат ливчиња што треба да кажат.Каде сме ги пронашле на друго место освен во трач темите на интернтет и списанијата!?Ама тоа сме ние македонски народ да не речам прости луѓе па ќе озборуваме ..тоа е!
    Како прво и најосновно немаат висина бре! јас сум повисока од нив ало! 170,175 и толкуу.Тоа ли е манекенка!? Светскине над 180 е најниската.
    ајде јас да не должам и оф топик да отидам....
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Кејт Мос пишува 173 дека е, иако има информации и дека е под 170, со штикли ја мерат. :rofl:
    И сепак е супермодел. :?:
    За жал... зашто ич не ми е омилена!

    Aл Сакини кога и ја даваше круната на овој годинешниов транвестит Стефани, да ај видевте луѓе дупка до дупка! Бетер од Бранко Црвенковски има лице. Најсериозно.
    А во град па кога ја видов... свинче!
     
  16. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Еве за овие вреди да прокоментирам и да дадам позитивна критика :)
    Ана не ја знам многу, сум ја видела на ТВ неколку пати и ми е многу мила и ОК :)
    Близначкиве се страшно симпатични и имаат талент за манекенки :D Сега малце си се влезени и тие во филмче, ама не се многу високо летнати (нормални се) и секоја фотосесија која им ја имам видено особено на Марија навистина ми се допаѓа. Не ги знам лично ама се погоди еднаш така неколку дена да бидеме на исто место за иста цел и од страна ги набљудував, интересни беа :D
    Фини девојки се, а најсмешно ми беше кога ќе викнеше некоја од нив леле малеееее (мислам струмичанки се) :lol:
     
  17. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^^ Да, да Струмичанки се. Фини се многу, може ја имате приметено Марија и во спотот на Некст Тајм за Рамо за плачење. :)
     
  18. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Сметам за да се биде модел не треба да си само висок или да имаш совршени пропорции на лицето (како Кетрин Зита Џонс, која патем воопшто не ми е убава). Всушност треба да си добро граден и лицето да ти трпи трансформации. Од нашите манекенки најубава ми е Катарина, дефинитивно. Девојчето има толку мила фаца и убави црти, чисто лице и прекрасна коса (што се покажа и со рекламата за Лореал). Пред извесно време патувавме заедно во авион, седеше до мене па имав можност и од блиску да ја видам и да се уверам дека стварно е природно убаво девојче.
    Всушност да не беше таква каква што е немаше да е светски модел. Зошто не се другите???
    Сања Николиќ на почетокот ми беше ко грдото пајче, ама со тек на време почна да се трансформира и се претвори во лебед.
    Сара Леши, Бојана Васиќ, Сузана Ал Салкини и таквите како нив се далеку од модели и тоа со светлосни години
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Да Драгана(моја сограѓанка е па и комшика :) ) има многу слаби нозе рамни колкови и задник порамен...Ама се тоа е неприметливо затоа што има толку убаво и нежно лице слатка е многу.И искрено има шарм девојката.Што е најважно знае да комуницира и да се изразува.
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.