1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски музички идол

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 11 октомври 2010.

?

Кој според вас треба да биде првиот македонски музички идол?

Анкетата е затворена на 27 април 2011.
  1. Mики

    144 глас(а)
    37,4%
  2. Дејан

    31 глас(а)
    8,1%
  3. Иван

    210 глас(а)
    54,5%
  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Мислев дека јас сум едина која несака да се прими она кфичалово ( зборам за “признавам јас пред Олга и пред себе... „ ) , а и мислам дека не требаа да ја примат. Само затоа што беше најотворена до сега ја примија. А глас = 0 !
    Искрено најмногу ми се допаѓаше Џиџи,
    http://mesto.com.mk/video/WS33O4XK2HK2/ ... 1%9F%D0%B8




    но, сеуште е почеток.
    А за жирито, ми се допаѓа мнооооооогу. :rock: Стварно многу се интересни, и нема емисија а да не се насмееш. :)

    Еве го и Џиџи пак, на попознатото видео..
    http://www.youtube.com/watch?v=2aE9xcPOAkU :D :D
     
    На LovelyGirl и Hipica им се допаѓа ова.
  2. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Stvarno ama se obruka taa pred Olga i pret sebe :lol: hahaha..Ama stvarno ne razbiram kako mozat taka da se blamiraat pred cela Makedonija..pa ako ne se svesni deka neznaat da peat moze nekoj od bliskite da im kaze..Ama dobro ako ne se oni nema da gledame smeski 8)
    [mod-kirilica:1r8rc1up][/mod-kirilica:1r8rc1up]
     
  3. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Леле аман! Со кој аргумент? Дека била најубав жител на с.Дабиле ?
    (кое и онака брои 10 жители)
     
  4. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Мислам дека ги пуштаат за сеир за да ги видиме барем уште еднаш и да си ги продолжиме животите :D
     
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.207
    Допаѓања:
    23.986
    Ја мислам дека ја примија за да ја реметат и понатака. Исто како и тој Константин мислам дека се викаше последен што се претстави.
     
  6. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Искрено и се восхитувам на самодовербата на девојчето. Немаше воопшто трема и беше опуштена. И најубаво таа никогаш нема да се обвини себе дека се обрукала туку ке го криви жирито. А кога си чист самиот со себе е нешто посебно.

    Девојчето нема капацитет на мозокот, ниту барем трошка самокритичност.

    *Ногу ме измачииите.
    * Игор: Сите ли вака во фамилијата сте убави Taa: Јас сум најубава. (повеќето би се збркале на прашањето од трема, а таа ни воопшто не размислуваше )
    *јас преѓи пеах ти дек беше да ме чуеш? - кон Тони

    Верувајте ние можеме колку сакаме муви да лапаме каква била, ама таа си има аргумент дека не било до неа. ( така заклучив по неколку фрази како"ногу ме измачиите")

    воопшто не размислува, не си го троши мозокот - нема мозок , нема свои комплекси, не се замара, си живее свој живот полн со самодоверба и не слуша критики. :lol: :hai: :fubar:
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Баш минатата сабота го гледав паралелно и Идол и Детскиот Евросонг. Си викам: Овие маливе дечиња од 10-11 години настапуваат во живо додека цела Европа ги гледа и воопшто не се приметува дека имаат трема, а овие нашиве пред Калиопи, Игор и Тони, ќе се испопаничат од страв и срам.

    Се надевам дека во следните кругови жирито ќе биде малку посериозно и построго, зошто сега ги пуштија и тие што знаат и тие што не знаат да пејат. За таа што „признала пред Олга и пред себе“ немам коментар. Била отворена, комуникативна, бла бла бла... - јас би рекла дека е некултурна, а не комуникативна. Барем тоа дијалектот и чудните фрази да ги проголташе, а гласот и е чиста нула.
     
    На LovelyGirl, pink4ever и Minuska им се допаѓа ова.
  8. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    а што беше со таа Ели од Гевгелија шо ја пееше од Тоше песната :О
    страшна работа!
     
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допадна девојчето од Богданци,со витканата коса што работела со баба и на нива.Многу убаво пееше и зрачеше со позитивност :)
    За најубавата што призна пред Олга и пред себе немам коментар :x Не знам по која основа ја пуштија понатаму...
     
    На Angelceto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    * И морам да се навратам на `убавава` -

    Нај епскиот дел во целата своја само-презентација на ангиски беше моментот `Незнам како се вика` пред да почне да ја пее. И тука стартува катаклузмата :` Дали го приметивте текстот кој го пееше на песнета од TONIC?` Луѓе денес децана од градинка течно зборуваат веќе англиски.
    Ај и ние на претшколска возраст сме ги пееле така песните -`ифју тинкаба мај бебе ит но мерс иф јоу блако уаит`
    Ама девојчево има 15 години. И ај што не знае англиски, не е грев. Храброста да се појави со Англиска песна беше фрапантна!?!
    И уште кога ја праша Тони: Ај сега нешто Англиско?
    Оваа враќа: `Ех па ја саму тава ја знам` :lol: Леле кога ја слушав луѓе, ќе се по*очав од смеа.

    Одма ми дојде во глава визуелизација, како ја нашла песната која ја испеал некогаш извесен: Боби :^) (wtf), ја слуша и ја учи... Еее тек сеа замислете ја кога ќе се распее дома пред огледало песни на Бијонсе и Шакира кој циркус е... :D

    * Јас пак глупа, за англискиот запнав... Таа една песна на матичниот јазик што ја знаеше па не ја отпеа правилно... :lol:

    Признавам јас пред Олга и пред себе.... :wasntme:
     
    На prettyButerfly и senza.parole им се допаѓа ова.
  11. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    знае некој како навистина тече песната пред Олга и пред себе ? :| :lol:
     
  12. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    треба да е `признавам јас пред Бога и пред себе...` колку што ми останала во уво.
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    хаха на ова ''ногу ме измачите'' се пресмејав. Секоја чест како имаат храброст да се пријават а немаат никаков глас за пеење. Жирито е баш интересно и се надевам дека на крај ќе останат само оние кандидати кои барем малку имаат талент а за овие другиве што поминаа а не заслужија - барем ќе не насмејат уште еднаш.
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И на таа простакуша место да и кажат каде и е местото тие и дадоа крила пуштајќи ја понатаму во финале.
    Такви сме ние се смееме на такви прости и им отвараме пат за да не газат во иднина.
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=quwrpoSo-uw
    еве ти ја.
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  16. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    ќе си се самоцитирам
    како што реков, кога почнаа аудициите - сите ги пуштаат така, а си немаат појма од пеење, зошто, зошто немаат срам, и ајде да гледаш после, ги пуштаат тие што најмногу ќе се изрезилат |( , како онаа што признава пред олга |(
     
  17. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тие таквите..како таа што „признала пред Олга и пред себе“ ги пуштаат само за да биде интересно шоуто, да има смеење. Незнам колку само пред себе не гледа дека ја исмејуваат..хм..ке свати некој ден ама ке и биде касно.
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Инакууу, ако ви текнува, жирито за Идолот што е (Игор, Калиопи и Тони) не се знаеа се до моментот на емитување на ТВ (или се лажам :?: ). За време на снимањето имало друго жири, цело ова монтирано било. Баш сега ме извести братучед ми, тој бил онака да ги гледа овие, и го видел тогашното жири и не биле овие тројцата :^)
    Е како бе така? Па и затоа, ако не приметивте, никогаш не ги даваат сите туто комплето заедно... или само жирито е во кадар или идолот :^)
     
    На pink4ever и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
  19. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    22.800
    Пол:
    Женски
    Ауу клипот од детево случајно го видов сега на ФБ, сум ја пропуштила изгледа епизодата со него :^)
    Инаку ептен сум импресионирана, детево пее Страхотно :rock: :)

    http://www.youtube.com/watch?v=WN3Xe1VR-Io
     
    На Minuska, Mygirl, SuperGirl2010 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    А има само 14 години :) Душичка е, а и неговиот вкус за музика ми се допаѓа, така мал а веќе знае што е добра песна :clap:
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.