1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски музички идол

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 11 октомври 2010.

?

Кој според вас треба да биде првиот македонски музички идол?

Анкетата е затворена на 27 април 2011.
  1. Mики

    144 глас(а)
    37,4%
  2. Дејан

    31 глас(а)
    8,1%
  3. Иван

    210 глас(а)
    54,5%
  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Сега гледав прв пат, а немав прочитано што се пишувало на форумов на оваа тема, но сепак забележав нешто чудно во монтажата... не ми се поклапаа убаво кадрите, и ми изгледаше непрофесионална монтажата, ама мислев дека е така зашто крателе многу делови за да не трае долго, али ете што била рабтатааа... :x

    Епа ако стварно на аудицијата било едно жири а тука друго..стварно е грдооо :(
     
  2. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Ќе кажам само дека ме разочара.Мислев дека ќе бидат попрофесионални.
    Они сите ги пуштија,поради очигледна причина-да си играат мајтап со нив и друг пат.Како да гледам некое шоу со смешки,а не Македонски Идол. :lol:
     
  3. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Следната година ќе си го пријавам мачорот на ИДОЛ, барем мјаука во интонација и мјаука подобро од 80% што пројдоа во следен круг.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    А Калиопи нигде ја нема, а не кажа :^) Овие двајцава се заебаваат само нешто, никаква сериозност нема. Ја нема онаа строгост, не ги советуваат воопшто ништо за следниот круг, што треба да поправат...
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Додека овие ги снимале, т.е ги монтирале, Калиопи сигурно не присустувала таму, па само 3 пати ја дадоа онака само, монтирана од некоја друуга епизода од шоуто глупаво |(
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Од Велес Моника многу убаво пее. Ја знам генерација ми е учевме во исто школо. Баш прибрано девојче, немам никаква забелешка за неа. И убаво се однесува. Ама Фазлија (запаличу пола зграда) е легенда бре! :rofl:
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Офи, која беше Моника? :wasntme:
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Таа каратистката. Што ја зезаа да дојде за 3 дена. :) Прекрасно пее. Еднаш беше ученик на годината, медицинско средно заврши. Сега незнам што учи, битно многу прибрано девојче е, не е некоја арогантна и дигната. Баш си е скромна и симпатична.
     
  9. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    познава се по неа.. а и убаво пее! не се пријавила само за да излезе на телевизиј, како некои други :D :D
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Аааа да, се сетив. Баш за неа искоментирав дека е баш на место. Па и со 300 професии на 20 год. алал да и е.
    А онаа што не ги знаеше англиските текстови на ниедна песна :D И што ја пееше од Титаник песната :D има линк од неа? како се викаше? :wasntme:
     
  11. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Еј таа Моника, баш и јас ја бендисав, ептен добро испеа, дури и песната што ја пееше од Калиопи звучеше како Калиопи да ја пее, а не некој друг. :)
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    :tmi: :tmi: :tmi: Сега и мене нема да ми биде интересно да гледам ако е монтирано :D

    Инаку јас ги следам и си се чудам. мислам дека ги пуштаат повеќето само од причина да се смееме,и да имаат гледаност. Во втор круг ке бидат построги во елиминациите. Барем така мислам.
    И до негде со некој кога го зафркаваат знаат страшно да ја преминат границата дури ептен жал ми паѓа . :)

    И не ми се допаѓа Ивана како води |( Не знам зошто ама многу се лигави вештачка ми е. требало Марко да го викнат ај овој Ненад е океј :)
     
  13. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Еден мој другар беше на аудиција и после кога ја гледаше снимката на а1 беше изненаден. Се е монтирано.
     
  14. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    И јас мислам дека е монтирано башка и Калиопи воопшто не ја даваат и секој пат е со иста шминка фризура и со таа црвената јакна.Жива глупост ми е ова.
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Како монтирано бе? :o Уште тоа ми остана на тв да го гледам, сега :x
     
  16. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    И јас баш приметив дека е со истата црвена јакна, си викам - аман женава зар толку нема што друго да носи?! Кога тоа да ти било монтирано. Вчера само два -три пати ја дадоа и тоа беа коментари и во претходните изданија што ги имаше, апла се познава.
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле е стварно да ти одмили да гледаш :fubar: Македонска работа, неодговорност до бескрај! :@
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  18. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Барем по професионално да го направеа, не вака. И во слика и во тон се разликува и во се. Калиопи со таа фацата вчера истата што и ја покажуваа како грефче беше. Со ова се губи цела смисла. Наместо да бидат интересни, жирито сега ми изгледаат како дебилчиња. Седнати пред екран, се ѕверат и зборуваат со телевизорот.
     
    На absent му/ѝ се допаѓа ова.
  19. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Јас не знам дали се онаму оние двајцана да избираат македонски идол или да си го тепаат времето :fubar:
    Пола од оние што поминаа имаа глас за никаде. Можи не се разбирам јас како музичар ама пак знам како звучат :puke: Ушепарачки :worried:
    Ајде да видиме Прилеп како ќе биде. Кент веит ]:)
     
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Денес ми кажа дека било и друго жири :^) Глупости !