1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски непознати зборови (објаснување)

Дискусија во 'Канта' започната од Calla, 1 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Calla

  Calla Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.476
  Епа вака,
  кога читам книги, а верувам и вие, често наидувам на непознати зборови. Имам еден речник со објаснети македонски зборови, и многу ретко се случува некој збор да го нема.
  И не секој/а од вас, можеби има таков речник, па затоа тука може да прашувате и да добивате одговор од другите феминки.
  Понекогаш можеби ќе биде потребно да напишете и цела реченица за да се сфати котексот.
  Мислам дека немаме отворено ваква тема,
  епа женски и верни читателки, ПОВЕЛЕЛЕ :$ :rofl:
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Да, еве јас сакам да прашам :) може да ми го објасниш значењето на зборот - КОТЕКСОТ. Гледам си го спомнала погоре, а не знам што значи :)

  Верувам дека е
  контекстот

  Ај не отварајте теми без врска |(
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.