Македонски предбрачен договор :D

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 3 ноември 2012.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Еве како би можел да изгледа:

  1. Гледање серии е дозволено само кога се репризите, меѓу 2 и 5 часот наутро по средноевропско време. Тон не е дозволен.

  2. Гледање реални шоуа не е дозволено ниту во главен ниту во репризен термин затоа што го контаминира мозокот што може да има понатамошни последици по животот.

  3. Мир и тишина за време на фудбал е од витално значење за мирот и тишината во куќата. Во овој период забрането е движење на другарки низ домот затоа што произведуваат поголема галама отколку стадион со 100.000 навивачи.

  4. За време на гледање телевизија, сосема е нормално нозете да ги држам на маса.

  5. Телефонските одговори ако траат помалку од 10 минути, се одвиваат во просторија во која јас во тој момент не егзистирам. Ако се подолги од 10 минути, се одржуваат на тераса.

  6. Трошките ќе бидат избришани покасно.

  7. Гаќите и чорапите ќе ги соберам утре.

  8. Две ракии пред ручек и едно пиво после ручек се традиционален ритуал во моето семејство и како такви се неизоставни. Две пива пред спиење не е ритуал, но исто така се неизоставни.

  9. Ручек правиш ти. Гаќи переш ти. Ти пеглаш. Ти ја чистиш куќата. Јас цепам дрва, отварам тегли, убивам бубачки и претепувам потенцијални крадци. Можеме да се замениме ако мислиш дека ти можеш да совладаш пијаница што дошол да ни го украде бојлерот.

  10. Киселата зелка не смрди и се става секоја година.

  11. Кумот во куќата е пожелен како хуманитарна помош во Сомалија.

  12. Пушењето во домот е дозволено и пожелно во неограничени количини и во сите простории.

  13. Името на синот му го давам јас. На ќерката можеш ти, ама секако сите ќе ја викаме „сине“.

  14. Синот уште од раѓање се облекува како машко. Нема да има ни дамка розева.

  15. Инцидент од типот твоите родители на гости, може да се случи само на роденден.

  16. Ако сме двајцата во кола, возам исклучиво јас. Ако сме двајцата во кола, ти трезна, а јас пијан, пак возам јас.

  17. Друштвото е институција. Еднаш во неделата задолжително посетувам кафана, а ти оди кај сакаш.

  18. Сексуалните односи не се практикуваат почесто од три пати неделно. Кога децата ќе тргнат во школо, само кога ќе донесат петка на писмена. Кога ќе тргнат на факултет, само на денот кога ќе дипломираат.

  Со љубов, твојот иден маж.
  prevzemeno od crnobelo.com
   
  На alexa_dimoska и Saricko им се допаѓа ова.
 2. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Ме изнасмеа хаха!
   
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.642
  Пол:
  Женски
  Хахааа, шо ти се вика машка психологија, не ми се верува, текстов е закон. Посебно 4,6 и 7, хахааа... :D:D:D
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.