1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Marche12, 30 јануари 2019.

 1. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Кои наши тв серии ги имате изгледано ги препорачувате и мислење

  Јас ги знам следниве :

  1. Pogreshno Vreme
  2. Nashe Maalo
  3..Prespav
  4. Familijata Markovski
  5. Insajder
  6. Sashka i Sashko
  7. 5 Plus

  tolku vie ...
   
  На ЕденЧлен, Ana3567 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Мене Преспав ми е најомилена серија од кај нас моментално :inlove::l:
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Ги имам гледано Наше маало, Погрешно време, Салон Хармони, Сашко и Сашка.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.423
  Пол:
  Машки
  Наше маало бе хаха закон! И мене ми беше омилена.
   
  На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Штета што веќе не се прават такви серии.
   
  На cresa-jagoda и EvAngelos им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  Јас овие ги имам гледано:
  -Наше Маало
  -Сашо и Сашка
  -Фамилија Марковски
  -Преспав
  Сите ми се многу интересни.Највеќе Наше Маало бидејќи многу убава порака дава на младите за дружбата, за однесувањето итн
   
 7. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Пред некое време (1 година сигурно има), во етер се пушти краткометражен филм: Пепи и Мурто, на чело со Ѓорѓи Унковски како режисер и сценарист; а во главните улоги се Сашко Коцев и Петар Мирчевски.
  Тие што не сте го погледнале, бујрум 8)
  Имаше онлајн петиција за снимање на истоимен серијал, базиран на филмчево. Не знам што се случи со тоа, никаде нема некоја официјална изјава во врска со ова, само шпекулации сум чула (а може и има нешто официјално, само јас не сум информирана) :?:

  Јас лично мислам дека супер проект би бил. Знаејќи какви глумчишта се Сашко и Пепи, едноставно, не може лоша да биде серијата. Некој ако има некоја инфо плус, нека сподели :lol:

  А за македонски серии, си пратам некои. Ако ние не почитуваме и промовираме тоа што е наше, како да очекуваме друг да почитува? И да бидеме реални, имаме добри серии, не ни се сите за во канта :)
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.022
  Допаѓања:
  12.741
  Пол:
  Женски
  Опстанок. Единствена серија која милион пати ја имам гледано и никогаш нема да ми здосади. Друга серија не признавам.
   
 9. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  590
  Пол:
  Машки
  Во моментов не можам да се сетам на квалитетна македонска серија освен на Трст виа Скопје...

  Солидна е и Опстанок.
   
 10. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  19.215
  Пол:
  Женски
  Трст виа Скопје
  Погрешно време
  Опстанок