Македонски телевизии online?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ane.bella, 25 октомври 2011.

 1. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.727
  Пол:
  Женски
  до кај што разгледав нема ваква тема,а ако има тогаш бришете ја,мене ме интересира и морам да си прашам.дали има web-страна,каде сто можат да се гледаат нашите македонски телевизии,како на пример,сител,сител 3,канал 5 и др...ама да не е на зулу,оти зулу многу кочи.знаев порано имаше една страна ама ич сега не ми текнува како се викаше,плус и се плаќаше месечно,и тоа не ми текнува по колку пари.ако знај некој ве молам да ми кажи,па макар и да се наплаќа не е проблем
   
 2. ToFe

  ToFe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Ако си во Македонија еве преку оваа. иначе надвор од земјава неможе да се следи преку неа
  http://www.web.maxtv.mk/index.aspx
   
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.727
  Пол:
  Женски
  za nadvor od Makedonija,mi treba.sepak ti blagodaram
   
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  има опција- секако не работи постојано
  е-телевизор.цом.бг
  илизионист.цом.мк
  зулу.мк
   
 5. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Ве молаам страна ако можете да ми кажете...ми треба веднаш :) :$ :sweat:
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  ^http://on.net.mk/zulu
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Еве го цел список.
  http://www.livemytv.com/tv.php?p=country&id=58
  Зависи какво знакче има пред каналот, таков плеер треба да имате инсталирано за да гледате.
  Обично се пуштаат тие што бараат ВЛЦ плеер. Барем кај мене.
  Тие што бараат Медиа плеер нејќат.
  Може да гледаат и тие што се надвор од Македонија. :)

  Едит: Еве оваа. Ама само ми се пуштаат Sky и MTM, дека се со ВЛЦ плеер. Овие другиве не сакаат. :worried:
  http://www.profreetv.com/index.php?cont ... gory&cid=1
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.