Македонски телевизии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од glamour-lady, 11 ноември 2010.

 1. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  771
  не видов ваква тема па решив да ја отворам.. :)
  Според мене во Mакедонија немаме ни една квалитетна телевизија...
  На Сител и А1 претераа со индиски, турски, шпански.. ма секакви серии.. навечер освен серии нема што да се гледа... Jас искрено ја гледам само Kога лисјата паѓаат а потоа гледам нешто на некоја странска телевизија.. за реклами и да не правиме муабет , за време на една серија 3 пати по реклами пуштаат и тоа од 5-10 мин траат рекламите.. исто така и распоредод не им е точен.. на пример ако на реклама или на телетекст пишува дека некоја емисија ќе почне во 10:30 всушност почнува многу покасно.. зар толку се не организирани.. на харватскине телевизии до секунда се точни и секогаш навреме почнува одредена емисија.. а Филмовите скоро да ги нема повеќе.. 2 филма во недалата даваат, а преку викенд репризи на сите серии.. катастрофааа... :@

  што мислите вие во врска со македонските телевизии и што најчесто гледате??
   
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.499
  Допаѓања:
  7.879
  Пол:
  Женски
  Македоскиве телевизии сите се СРАЊЕ ВО БОЈА :puke: Единствено гледам Кога Лисјата паѓаат и Срвајвер. И цел ден си гледам Discovery, Travel & Living , Mtv . Исто има кај нас од Кејблтел едни програми ппв 1 и ппв 2 што се само со филмови и ако се погоди некој убав таму. :)
   
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.082
  :inlove: Еве нешто ново и сосема необично, вистинско освежување за македонскиот етер - нова онлајн телевизија, со емисии со титл и синхронизација на македонски јазик:

  ЗДРАВА ТЕЛЕВИЗИЈА

  [​IMG]

  Здрава Телевизија онлајн


  воведната страна од вебсајтот вели: Што е Здрава телевизија? Тоа е зрачечка светлина на свеста и совеста – дава увид во науката, детскиот свет, музиката, светот на природата и животните, душата и телото, vegetus и духовноста, па воздигнува кон повисок степен на етика и морал.
   
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Порано омилена ми беше А1.Се сеќавам дека како мала од утро до вечер ја гледав.Шпански серии,цртани од типот на Покемон,па подоцна американски хит серии,интересни филмчиња дефинитивно имаше најдобра и најквалитетна програма.Но откако почнаа со турските серии и вестите кои беа се само објективни не престанав да ја гледам.
  Сител никогаш не сум ја сакала.Едноставно немаат свои идеи,се копираа од А1 и тоа ми беше многу глупо.Чат-пат ќе гледав нешто таму но многу ретко.За турските,индиски,узбекистански серии нема ни да зборувам,исто и за тоа што скоро секоја емисија им е преземена од Пинк |( .
  Сега немам омилена телевизија но гледам дека на Канал 5 се трудат да даваат убави и понови филмчиња што е одлично но многу ги повтараат.Исто и Лига на Шампиони си гледам на Канал 5 и затоа можам да кажам дека горе-доле ми се допаѓа таа телевизија.
   
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Не гледам баш ни една. Програмите ги презаситија со ефтини серии, вестите им се испартизирани, рекламен блок што трае колку цел филм, филмови од пред 20 години.. никаква квалитетна програма.
   
 6. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Немам навика да го уклучувам телевизорот, тоа е задача на маж ми. Покрај него знам да погледнам што има по нашите телевизии, па ако нешто ми го привлече вниманието му викам да не менува. :)

  Најчесто тоа се емисии на МТВ и Алфа. Иако на Алфа во последно време кога и да видам се емитува некоја индиска серија или фарма. Инаку каналот не се менува ако се начека Пулс, Еден бакнеж, Супер ѕвезда, Вкусот на традицијата... Ми текна сега на Котон клуб, што се случи со таа емисија, или нема место веќе за неа во новата програмска шема на Алфа?

  И на МТВ - Big Bang Theory, CSI, Дора и братучед и Диего :!: , Тунел, Македонски народни приказни и Опуштено.

  Тоа е се што пратам на телевизија и тоа инцидентно, доколку начекам нешто, и тоа гледам додека вршам некоја друга работа или седам на интернет.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Квалитетот на програмата е мнооогу опаднат.
  Порано филмови обавезно имаше, цртани за деца преку викенд колку ти душа сака. А сега ништо од сето тоа. Само серии серии и серии...таман ќе помислиш викенд може нешто паметно ќе има кога ете ти реприза од цела недела на сериите.
  И навечер во недела кога вртиш по канали, веќе спремен за спиење - бидејќи сабајлето треба рано да станеш после долго време убав филм почнува во 23ч. навечер :x
   
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.084
  Моментално најдобри се Мтв,и за серии и за емисии.Само никој не може да биде тоа што беше А1 :(
   
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.175
  Пол:
  Женски
  Се поретко и поретко гледам телевизија, а посебно македонски телевизии. Квалитетот е многу опаднат, ништо нема освен турски, индиски серии и вести. Ги даваат се истите филмови кои се стари со години и само тие ги вртат. Катастрофа.
   
 10. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.005
  Допаѓања:
  5.510
  Само телма вести, пообјективни се од другите. А сител, леле смешки се вестите. Треба да се засрамат новинарите што работат таму. На ништо не личи.
   
 11. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.049
  Пол:
  Женски
  и дали воопшто гледате МРТ за кој ни вршат мобинг да го плаќаме ?
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.499
  Допаѓања:
  7.879
  Пол:
  Женски
  Јас колку што сум запознаена по дома не сме плаќале до сега радидифузна такса, а не сме имале некои последици, искрено не ни знам што и е целта.Инаку јас телевизија ретко кога гледам, на Фокс Лајф ако фатам некоја серија,на HBO некој филм ако се погоди и ДМ сат пуштам да ми свири нешто дур учам.:rofl:Македонскиве не знам кога последен пат сум ги пуштила, во времето на Росалинда ваљда.:D
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.296
  Допаѓања:
  109.737
  Пол:
  Женски
  Јас МТВ не сум пуштила немам појма од кога. Fox Life гледам во последно време, иначе другиве ми се безвезе.
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  37.523
  Мaкедoнски кaнaли не гледaм бaш a oнaкa E!,MTV,VH1...
   
  На Natali.3 и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 15. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.262
  Допаѓања:
  32.719
  Пол:
  Женски
  Maкедонскиве ги гледам поретко,најчесто е пуштено на канал 5 или сител,повеќе ми се допаѓаат филмовите и сериите што ги даваат на Fox.
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.787
  Не гледам македонски канали... sorry...
   
 17. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.828
  Пол:
  Женски
  Кога постоеше на времето А1, најчесто ја гледав таа програма...за МТВ да не правам муабет , немам гледано од малечка, од кога беа оние нашите емисии (Звон, Умни глави, Во светот на бајките и сл ).Сега онака гледам по некоја турска серија на Канал 5 и Сител , ионака нема нешто посебно и таму :wasntme:
   
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Најчесто гледам на Алфа, има доста интересни емисии. Пинк ѕвезди, Радна акција
  на Сител го гледам само Малиот Ага и Збогум Румелија, а Канал 5 онака ако ептен нема ништо интересно на некоја друга програма
   
 19. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  5.157
  Пол:
  Женски
  алфа најчесто, поради Семејни тајни, ДНК анализа, и Пеколна кујна.
  Не гледам многу телевизија..скоро ич :) Се одвикнав ..
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.874
  Допаѓања:
  37.484
  Пол:
  Женски
  Ретко кога гледам ТВ (канал 5 ), иначе ги гледам MTV, VH1, Fox, Fox life, 24Kitchen, Animal Planet, Discovery...