1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски телевизии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од glamour-lady, 11 ноември 2010.

  1. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Јас ретко гледам ТВ, а обично гледам некои дебатни емисии како онаа на Телма (сега баш оди )
    '' Топ Тема '' или гледам патеписни репортажи. А и филмови нешто слабо гледам, ретко наоѓам нешто по мој вкус. Почесто читам книги или нешто информативно од интернет.
     
  2. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    ТВ? Непознат поим тоа за мене е уште одамна...ма да ми фали понекогаш ;( ама таа програма од порано, сега не ја бендисувам...
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Веќе некое време (две до три години) не гледам телевизија. Се случува да погледнам по нешто додека седам и одмарам со моите но веќе не пуштам тв со намера да гледам нешто затоа што сум разочарана од она што го нудат нашите програми. Мислам дека МРТВ е засега најнормална телевизиска програма.
     
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Na Telma ima dobri serii za tepanje vreme, Only fools and horses, Hell on wheels, Mr.Selfridge, Person of interest i t.n., a mozhe da se nacheka i po nekoj dobar film (isto i na MRT odat dobri filmovi od vreme na vreme).
    Na Alfa go gledam kvizon, Krug na znaenje. A pred edna nedela sluchajno fativ, davaat i Mr.Bean :D
    Im fali mnogu povekje sport na domashnive kanali. MRT neshto se trudat, ama ne mi e toa toa.

    Kichovi, shoua, turski serii, pinkovi dzvezdi, seto toa ignoriram.
     
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Филмскава новогодишна понуда им е јад и очај, сѐ некои тмурни филмови начекав каде 80% дејствие се сведува на молчење, многу адекватно за празничен период. Не дека се потребни македонски телевизии за да изгледаш филм, ама поентата е, депримирај ги луѓето кога не ги труеш со кич.
     
    На sierra му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.547
    Допаѓања:
    115.510
    Пол:
    Женски
    Од Македонскиве само Сител ја гледам.Повеќе ми се допаѓаат програмите на странските телевизии.
     
  7. sierra

    sierra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    908
    Пол:
    Женски
    Моја забелешка исто. Не гледам веќе телевизија, ама ми текнува порано како дете склопчена пред телевизор за време на празниците, секогаш имаше интересна новогодишна програма, колку сакаш детски новогодишни филмови. Ако ништо друго, бар "Сам дома" можеа да го прикажат.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Ретко ги гледам нашиве телевизии. Немаат некои интересни понуди. А за Нова Година ужасна програма.