1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски јазик

Дискусија во 'Канта' започната од Dzervenes, 13 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dzervenes

  Dzervenes Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво! Не знам дали пишувам во добро место ама барам некој, со кого можам да се практикувам мојот македонски. Вашиот јазик ми се многу допаѓа но тоа не е лесно да се најде некој за редовен контакт.

  Нешто за мене: учам јазици на универзитетот, имам 21 роденден наскоро, заинтересиран сум за хемија, патуваат и лингвистика.

  Поздрав!
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Norah Jones

  Norah Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  здраво
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.