1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонско село Нерези

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 17 август 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.548
  Допаѓања:
  10.639
  Споделете информации ако сте биле. Какви се цените, дали треба да се резервира, автобусот на Јсп во колку тргнува и дали оди за викенди?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.548
  Допаѓања:
  10.639
  Зар никој не бил? Пишете инфо.
   
 3. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Jas ne sum bila ama prijateli sto bile se zadovolni od cenite, mn dostapno za nas standard ... Sto se odnesuva do avtobusi ne znam od tel pisuvam zs Blizoo me bojkotira Dene's izgleda, za rezervacii mislam deka ne ti e loso da rezerviras za da ne cekas ako odite vekje nema zs da ne rezerviras. Ubavo da so pominete pa, pisi od prva raka kako e.
   
 4. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.681
  Постојано е тутма, подобро да си однапред резервираш
  Автобусот оди и за викенди, ама за време кога што како најубаво на нивната страна да си провериш
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.548
  Допаѓања:
  10.639
  Читав на фб дека ги критикуваат за резервации, дека се е резервирано, а не знаеле гостите кога ќе дојдат. Не се изорганизирав. Утре ништо, во следна прилика.
   
 6. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  5.236
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека зборите за Македонско Село.
  Бев јас пред околу еден месец, имаше автобуси. Тргнавме со првиот во 10:30 од Транспортен, а се вративме со тој во 1 (наредниот за враќање беше во 6 некаде).
  Ние бевме без резервација и имаше место (ама затоа што беше рано утрото а и работен ден беше) .
  Го прошетавме комплексот, убаво место, интересно...Македонија во мало. Ми се допадна грнчарската работилница, продавницата за сувенири, има нешто како музеј со носии внатре.
  Храната беше исто убава (а и ефтино поминавме) . Доколку не сакате да јадете во ресторанот или доколку немате резервации, внатре во комплексот има Тинекс продавница со грицки и слични глупости.
  Пофалба и до вработените во комплексот, сите беа услужливи, фини, насмеани.
  Македонско село е нешто што треба да се види, а ако не ви се допадне барем ќе извадите супер слики.
   
  На Sesil, Petar80, Ane-Goki1 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  2.658
  Пол:
  Женски
  Кој автобус оди натака?
   
 8. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  5.236
  Пол:
  Женски
  На rose60 и Dennings им се допаѓа ова.
 9. Цопетиња

  Цопетиња Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Јас бев вчера....местото е океј ...но услугата во ресторан/бар е катастрофа .
  Цените ....па ...брускети се 120 денари . Не е така скапо .
  Кока кола е 70 денари :)
   
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Прекрасно место, интересен е музејот, убаво осмислено и направено, ресторанот е фул нон-стоп, значи мора со закажување..Ние друштво бевме на ручек, јадевме риба, некој скара, салати, пинџурчиња, даска..морам сирењето и кашкавалот да им ги пофалам, нешто прекрасно, уствари целото јадење беше супер спремено, топло, тазе ама се чека малку повеќе од потребното, цени солидни ...е имам една замерка што погледот на ресторанот е во куката пред него, тука има бифе а требало да гледа на Скопје, би било многу убаво да го гледаш градот одозгора а вака гледаш во кров. За деца е исто добро, има една лизгалка, лулашки, има простор каде да трчаат..се на се, треба да се оди ама резервирајте прво.
   
  На Sunnny, Victorian, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Резервирај јас за во четврток одам па се фалам тука што сум јадел, инаку ќе нема да ми се фати јелото и пијалокот
   
  На Dust, Sesil и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  4.475
  Линк од фб имате?
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.049
  Пол:
  Женски
  Пиши македонско село ќе ти излезе.
   
 14. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Немаат своја web страна или јас не можам да ја најдам?
  Ме интересира дали имаат и соби за преноќување?
  Цените на храна какви се? Скара, салати, алкохол...?
   
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  http://macedonianvillage.mk/

  Јас се разочарав..
  Не стигнав ни да нарачам од "љубезност"
  Поседовме, чекавме да не услужат, не дојде никој 18 мин и си заминавме |(
   
 16. marristovska1

  marristovska1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Да прашам некој што бил ако може да ми каже кој ресторан е најдобар? Прочитав дека имало три, антигона,етно бар и македонски ан, ожеби грешам незнам... планирам да одам наредна недела па ако има некој да ми препорача, и како стојат со цените? Фала ви многу :)
   
 17. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  13.284
  Пол:
  Женски
  Да резервираш пред да одиш иначе така ако отидеш, џабе пат ќе си тераш. Ние со дечко ми бевме еден викенд мислевме кафе да пиеме. Чекавме 40 минути некој да стане буквално над глава им стоевме сите што чекавме и голтки им броевме. Пошто нели двајца седат и тегнат кафе со саати , келнерката пустата не знае кај тера од работа пошто е една.. И видовме не видовме си отидовме. А трагичнтото беше што имаше толку многу коли од подалечни места од Скопјево, па си се враќаа како попарени и разочарани. Така да моја нога таму више не стапнува.
   
  На marristovska1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marristovska1

  marristovska1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  И на фб има многу негативни коментари за тоа дека услугата им е на најниско ниво, се чекало многу само за нарачка а не па да чекаш да ти донесат... ми доаѓаат на гости роднини од друг град па сакав да ги однесам таму, воедно и јас за прв пат ќе одам, ама сега се двоумам искрено... .
  фала ти иначе за брзиот одговор :) :*
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Кога отвори ова место цените беа дупло поевтини, а и храната мене ми беше многу поубава, збориме тазе отворени, ептен евтино беше дури се чудев...
  Последен пат кога бев дупло поскапо, ептен поскапеле...Абе ајде! а и храната не беше тоа тоа како првиот пат
  Инаку убаво место е, мене лично ми се допаѓа
   
 20. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки