Малата Каја (канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од princess5, 29 јануари 2021.

 1. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  21.160
  Пол:
  Женски
  Неџат и неговата ќерка Каја си живеат среќно. Тој е успешен маркетинг директор, а работата не го спречува за постојано да биде со својата ќерка Каја - единствената вистинска љубов во неговиот живот. Сопругата го напуштила кога Каја била само бебе...

  [​IMG]

  Неџат никогаш не собрал храброст да ѝ ја каже на ќерка си, вистината за исчезнувањето на мајка ѝ и затоа измислува секакви приказни дека „мама е некаде на пат“ и дека „еден ден ќе се врати токму на нејзиниот роденден“. Дури пишува и писма и испраќа разгледници кои се адресирани до Каја „од мама“. Всушност, тој веќе и не знае како да ѝ ја признае вистината...

  [​IMG]

  Еден ден, барајќи локации за снимање реклама, наидува на една слаткарница со која раководи Суна. Таа погрешно го сфаќа неговото присуство и го брка од слаткарницата, убедена дека Неџат прави измами со недвижнини.

  [​IMG]

  Подоцна кога Суна дознава дека тој всушност сакал да ја искористи слаткарницата како локација за снимање, а со тоа и да го помогне нејзиниот бизнис, на Суна ѝ е криво, па одлучува во знак на извинување, да испече колач за Неџат и да оди лично да му се извини.

  Кога пристигнува во неговата куќа, во тек е роденденската забава на Каја. Во очекување на својата мајка, малечката Каја доаѓа до погрешен заклучок.

  [​IMG]

  Не сакајќи да ја разочара ќерка си, Неџат инстинктивно одговара потврдно - да, Суна ти е мајка. Со тоа неговата лага станува уште поголема, а неговиот проблем за откривање на вистината уште покомплексен...
   
  На edna_malecka, Kerim и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  Mene pocna da mi e interesna serijata. Razgledav nesto. Podocna ke se pojavi i vistinskata majka na Kaja, no ne se dostapni bas epizodite so prevod. I ne razbrav mnogu. Imate li link kade ja ima serijata so prevod?
   
  На cresa-jagoda, Mia...Mia и princess5 им се допаѓа ова.
 3. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Неџат ми е маж од соништата в секоја смисла :inlove:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  Zarem nikoj ne ja gleda serijata?? Nema nikakvi komentari :(
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  јас :)
   
 6. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  21.160
  Пол:
  Женски
  Чат пат и јас ;)
   
 7. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  Jas ne mozam bez da ja gledam serijata. Nekako mnogu gi zasakav Suna i Nedjat!!!! Osobeno kakva hemija ima pomegju niv i denesnata epizoda bese posebna, koga Suna preku mikrofon go barase Nedjat.. Me potsetuva na mene ponekogas Suna jas taka se odnesuvam. I gledam samo kolku interesno deluva od strana.
   
  На Ivanna23. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  17.305
  Пол:
  Женски
  Мене поубав ми беше во онаа серијата "Наследници" што глумеше. Со брада и подолга коса не ми е баш нај нај.
   
 9. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  Jas ne sum go gledala toj film ne znam kako izgledal. A ovoj slucajno mi se dopadna inaku ne gledam filmovi/serii
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  22.459
  37216DE7-9137-4736-B6EA-95B913398B05.jpeg C56E5EB0-1000-4843-B59A-625CDFD0AB2D.jpeg
  Лелеее а јас па колку се чудев од кај ми е познат (facepalm), а ја гледав таа серија. Овде во Каја го упропастиле човекот.
   
  На edna_malecka и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  На Elissa и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.650
  Допаѓања:
  30.843
  Пол:
  Женски
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Со брада мене повеќе ми се допаѓа
   
  На Elissa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  17.305
  Пол:
  Женски
  Досега не сум го сретнала таму. :?:
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Во третата сезона шо се снима сега, рано е кај нас за емитување на тие епизоди :)
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  На cresa-jagoda и Elissa им се допаѓа ова.
 17. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  22.459
  Ејј а мене па предходно ми се свиѓаше во Малата Каја не баш, ама ако секој има вкус, како и да е згоден фраер е (fingers)
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kerim

  Kerim Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2020
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  195
  Ovoj Kerim sto igrase vo zabraneto jabolko e najmnogu moj tip. Na profilnata slika mi e.
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  10.195
  Пол:
  Женски
  Досадна е.
   
  На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.650
  Допаѓања:
  30.843
  Пол:
  Женски
  Уште колку има до крај? :?:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.