1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малдиви

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Orchidea, 17 јануари 2018.

  1. Orchidea

    Orchidea Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    955
    Допаѓања:
    2.156
    Пол:
    Женски
    Три пати ја прегледав категоријава, тема за Малдиви не најдов :)

    Кој е најдобар период за одење? Дали некоја била да сподели искуства? Преку која агенција?
     
    На Slavicak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Место од соништата,рај.Немам одено ама како што гледам во животот еднаш мора да одам.Како што имам читано највисока температура 30 степени најниска 25.Најдобар период од октомври до март.А цело време сончево и температура до 29 е во фебруари и март.
     
  3. winnie02

    winnie02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2021
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    1.724
    Пол:
    Женски
    дали има некој да сподели искуство па да се обнови темава..
     
  4. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.416
    Пол:
    Женски
    Ова ми е сон, моментално штедам за следна година таму јануари/февруари да одам. Дефинитивно е, се дешава!!!
     
    На _liz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Женски
    Јас се надевам дека и летово би одела :sun: Уште посреќна би била ако испадне да ми е меден месец:inlove:
    Па, девојки ајде споделете искуства :)
     
    На _liz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sugamama11

    Sugamama11 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2022
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Преубаво, ако си на приватен остров во ресорт е уште поубаво! Од ноември до април е сезоната во која е и многу поскапо одколку во монсунска сезона. Ако ја изберете поефтината сезона, бидете спремни да ви врне дожд некогаш и по цели денови. Куќичките на вода се за 3-4 пати поскапи од вилите на плажа. Во зависност од тоа што го сакате и можете да си го дозволите, мене ми се поубави тие на плажа плус ако имаат базен е топ! Вилите на вода немаат песок и плажа да си седнете, немаат исто така приватност како тие на плажа - ама пак ќе кажам, на кој што му е убаво... Алкохол има само во приватни ресорти. Најкратката конекција е Скопје-Истанбул-Мале со Туркиш. Ако се одлучите за ресорт до кој се стига само со хидроавион, картата чини како летот од Скопје-Мале :D ама има ресорти кои трансферот таму им е вклучен во цената. Околу Нова Година е најскапо, и реално не вреди за тие дополнителни 1000+ евра така да планирајте си го патувањето пред или после тој период.

    Мој совет ви е, идете во сезона, не штедете за да идете по секоја цена па дури да е и во сезона на монсуни, пошо може секој ден да ви врне и да си преседите у соба и идете у ресорт, не на јавен остров.

    Не сум експерт на темава, ама преееемногу се информирав и за ресорти и читав многу reviews пред да уплатам за сè и сешто таму. Ако ве интересира нешто поконкретно може ќе ви помогнам :)
     
    На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. _iKarmen

    _iKarmen Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Локален остров ако сте за авантура, ресорт ако сте за лежење на плажа-од искуство
     
  8. Lealealealea

    Lealealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Дали има некој што бил со деца? Сакаме некаде накај Јануари да одиме со 3 деца
    Па би сакала искуства да споделите
     
    На malinnnnnna му/ѝ се допаѓа ова.